Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Mariana Prachařová je pankáč, co se doma barev rozhodně nebojí a nás pozvala na exkluzivní návštěvu

Info ikona
Bydlení Mariany Prachařové

Sympatická mladá herečka, zpěvačka a influencerka Mariana Prachařová se před necelými dvěma lety přestěhovala do letenského bytu, který od té doby zvelebuje. Dřív světlé tóny vystřídaly divoké barvy, které k majitelce bytu skvěle ladí.

Terezie Benoni | 1. 02. 2023

Kde vznikl nápad pustit do interiéru barvy?

Přiznám se, že velikou inspirací mi byl asi Pinterest a Instagram, kde na mě vyskakovaly různé fotky barevných interiérů a mě to zaujalo. V minulém bytě jsem si barvy tolik dovolit nemohla, ale v tomhle světlejším bytě jsem se do toho pustila, a to dost naplno. Už si neumím představit mít zemitější barvy, ale zároveň je možné, že se k tomu s věkem zase vrátím. Teď u mě ale vládnou barvy jak v šatníku, tak v domácnosti.

Jak moc přemýšlíte nad tím, jak věci kombinovat?

Upřímně ani moc ne. Jsem v tomhle docela pankáč a většinou něco objednám a až pak přemýšlím, kam to dám a jestli se mi to tam vůbec vejde, nebo se stylově hodí. Několikrát se mi to už samozřejmě vymstilo, ale poslední dobou si na to dávám větší pozor a víc přemýšlím nad tím, jestli tu věc do bytu vlastně vůbec potřebuju. Jednou za čas dekorace vytřídím, proměním a je to lepší než pořád něco hromadit.

Zdá se, že jste velmi pořádkumilovná a systematická, je to skutečně tak?

Jo, mám v tomhle trochu OCD a věci u mě doma mají své místo.

Galerie: Na návštěvě u Mariany Prachařové
Mohlo by se vám líbit

V bytě máte spoustu pokojovek, baví vás o ně pečovat?

Baví a moc. Sice trvá, než je všechny zaliju, ale dělá mi to radost a myslím, že to prostor vždycky hezky zútulní. Nejsem teda žádný odborník, takže jim nevěnuju nějakou speciální péči, ale zatím mi docela drží, tak mám radost. Dřív jsem se zmohla maximálně na kaktus, teď už to je úplně jinak.

Které kousky v interiéru jsou vaše oblíbené a co je podle vás absolutní „must have“ pro to pravé pohodlí?

Určitě můj gauč a nový barevný koberec v obýváku. A totální must have jsou určitě květiny, polštáře, svíčky a obrázky.

Když vás člověk sleduje, nabude dojmu, že doma příliš času netrávíte, jak to skutečně je?

Naopak, jsem tu vážně často! Moje práce je převážně z domova, takže i proto se snažím si tu vytvořit příjemné prostředí, ve kterém se mi dobře tvoří.

Jak je pro vás důležité mít to svoje místo, kam se vracíte a kde je vám dobře?

Pro mě je to jedna z nejdůležitějších věcí. Moje mamka u nás domácnost vždycky uměla zútulnit a zabydlet a já se doma u ní pořád cítím nejlíp, a to stejné jsem si chtěla vytvořit i ve svém vlastním bydlení, a to se mi myslím daří.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku