Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Yemi A.D. nabízí zájemcům svůj byt s jedním z nejkrásnějších výhledů na New York

Info ikona
Yemi A.D.

Známý choreograf, režisér, performer a umělec opouští na dva měsíce svůj newyorský byt, aby se opět vydal na cesty po své milované Asii. Nabídl proto svůj byt k pronájmu a ukázal, s jakým ohromujícím vkusem interiér zařídil.

Terezie Benoni | 19. 09. 2023

Choreograf Yemi A.D. (41) se letos na jaře odstěhoval do New Yorku a to konkrétně do Brooklynu. Pravidelně se ale na přelomu roku vypravuje do asijských zemí, a tak se rozhodl nabídnout své bydlení ke krátkodobému pronájmu. A je určitě o co stát.  Zájemce bude mít k dispozici ložnici pro hosty s koupelnou, prosvětlený obývací pokoj s neuvěřitelným výhledem ze 47. patra na Manhattan i Brooklyn, zbrusu novou kuchyň, posilovnu, nebo co-workingovou místnost. On mezitím zamíří z velkoměsta do míst, kde bude hledat odpočinek a digitální detox, kdy se se zcela odpojí od světa a skutečně vypne mobil, mail, i veškeré sociální sítě. Kromě toho čas využije také ke přípravě nových projektů. Jedním z nich je třeba vlastní podcast, který úzce souvisí s projektem Moonshot Platform, což je digitální hnutí, které hledá mladé inovátory a snaží se je propojovat s firmami. Cílem má být uskutečňování nápadů, které pomohou řešit i ty nejpalčivější problémy dneška. Dalším z projektů je camp pro tyto inovátory, který se letos konal v Americe a v příštím roce by se měl uskutečnit v Čechách.

Galerie: Byt Yemiho A.D. v New Yorku
Mohlo by se vám líbit

Bude Yemi druhým Čechem ve vesmíru?

Tím samozřejmě výčet Yemiho aktivit nekončí. Kde vůbec jeho kariéra začala? Narodil se v Liberci otci z Nigérie a české matce. Díky svému multikulturnímu původu zakomponoval do svého umění mnoho různých kultur z regionů z celého světa. Vystupoval v Paříži, Londýně, Barceloně, Los Angeles, Tokyu, Šanghaji, Bombaji a mnohých dalších. Záhy se stal ceněným umělcem, který pracuje jak s renomovanými značkami, tak například s hip-hopovou superstar Kanye Westem. V letošním roce ho ale zřejmě čeká něco nezapomenutelného. Loni byl totiž vybrán, aby se stal členem posádky mise dearMoon, kterou platí japonský miliardář Jusaku Maezawa a stal se tak vůbec prvním českým účastníkem civilního letu k Měsíci. Kdy na palubu rakety Starship od SpaceX nasedne zatím není známo. „Dělám to proto, abych připomněl všem kreativním dětem: Nezáleží na tom, jak svou cestu začnete, ale kam míříte. Dnes dokazujeme, že s fantazií se našemu potenciálu meze nekladou!“ okomentoval životní událost Yemi A.D..

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku