Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

5 neobvyklých barevných kombinací, které vás tuto zimu rozzáří

Info ikona
Ženy v barevných kabátech

Pokud máte pocit, že v současných mrazech se nemusíte oblečením vůbec zaobírat, jelikož stačí velký svetr a bunda, musíme vás vyvést z omylu. Na tom, co nosíte na sobě, záleží a zejména na barvách, které nosíte. Ovlivňuje to totiž nejen pohled druhých na vás, ale zejména vás samotné. O to více, čím více vám je let.

Tereza Čaladi | 11. 01. 2024

Vědci nedávno potvrdili, že to, do jakých barev se oblékáte, má vliv na to, jak se cítíte. Barva, která vám je blízká, nebo ve které se cítíte dobře, totiž skutečně může zvednou vaši hladinu dopaminu, neboli hormonu štěstí. A vy se pak jednoduše cítíte lépe.

Jak vybrat „ty vaše barvy“ vysvětluje módní koučka Kamila Vodochodská: „Klientům i účastníkům módních workshopů radím, aby si vybrali několik různých časopisů, nejen nutně módních, a nechali na sebe intuitivně působit jednotlivé barvy a jejich kombinace. Ty, které v nich vzbudí bez racionálního hodnocení silnou pozitivní emoci, si vystřihnou a uloží. Mají tak základ tvorby svých osobních barev,” říká.

A pokud nevíte, jak barvy nosit a nakombinovat, máme pro vás pár rad!

Mohlo by se vám líbit

Pohrajte si s barvami

Během zimy mohou být dny nudné a tmavé, ale to neznamená, že vaše oblečení a nálada musí být stejné. A jak již víte – ono to spolu souvisí. Ačkoliv je tedy jednoduché sáhnout po černém svetru, kabátu i doplňcích, věřte nám, že stojí minimálně za zkoušku vyjít v některých barvách. Neznamená to přitom, že po vás budeme chtít hned barbiecore, tedy kompletně růžové oblečení. Světe div se, i barevné kombinace mohou být velmi elegantní.

Šedá + červená

Ztělesněná elegance je konkrétně kombinace dvou klíčových barev zimy. Šedý kabát můžete například rozzářit zábleskem červené v podobě vykukujícího červeného roláku. Na něj můžete obléct vestičku a kalhoty ve stylu nenápadného luxusu. Pak rozhodně nezmrznete, a to ani při současných teplotách.

Vínová + šalvějově zelená

Další barevnou kombinací, která vypadá decentně a šik, spíše než výrazně, je lesklá vínová taška s prošívaným šalvějově zeleným svetrem. Oba syté odstíny spolu překvapivě dobře ladí a vytvářejí vysněnou barevnou shodu, kterou budete chtít nosit celou zimu.

Žlutá + hnědá

Novinka: Žluté tenisky budou v roce 2024 velkým trendem. Nejste si tak jisté? Zkuste je sladit s žlutým svetrem, džínami a hnědými doplňky. Nezbytně by nás nenapadlo dávat dohromady hnědou a žlutou, ale funguje to!

Fialová + růžová

Pokud se ale budete přeci jen cítit na vyloženě výrazné barvy, rozhodně se jich nemusíte bát. Kombinace růžové a fialové můžete zvolit na kostkovaném či pruhovaném kabátu, nebo zvolit růžový svetr a fialovou bundu.

Velbloudí + máslová žlutá

Nebo naopak pokud se cítíte na střídmější barvy, i v takovém případě je z čeho vybírat. Pletené šaty v máslově žluté barvě nebo svetr jsou moudrou investicí a s kabátem v odstínu velbloudí žluté dělají zázraky. Nakonec tuto kombinaci můžete nosit s kozačkami a punčochami celou zimu a přenést si ji i na jaro.

V naší galerii se můžete inspirovat vkusnými barevnými kombinacemi. A uvidíte, které z barev a kousků vás osloví.

Jak nosit zmíněné barevné kombinace
Zdroj článku