Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Je jí 78 a stále vypadá neskutečně: Osvojte si trend nenápadného luxusu jako Diane Keaton

Info ikona
Diane Keaton

„V jednoduchosti je krása.“ I tak by se dala popsat móda Diane Keaton, která nosí nekomplikované, ale vkusné a do posledního detailu vyladěné outfity. A (nejen) proto vypadá tak dobře těsně před osmdesátkou. Zároveň to je důvod, proč se jejím stylem můžete inspirovat, a to v každém věku.

Tereza Čaladi | 5. 01. 2024

Diane Keaton má mnoho nálepek. Je herečka, zpěvačka, bývalá partnerka Woodyho Allena, ale především je módní ikona. Proslula nošením objemných sukní, výrazných pásků, nepřehlédnutelných klobouků, masivních bot a šperků, ale i přidáváním střídmých pánských prvků ke svým outfitům.

Pánský styl Diane Keaton

Dnes sice slaví 78. narozeniny, trendy ale určovala už když jí bylo okolo třicítky. Známá je pro svůj ikonický moment ve snímku Annie Hall z roku 1977, kde nosila vestičku, košili, kravatu a široké kalhoty. Podobný styl měla přitom i ve svém normálním životě. V 80 a 90. letech na společenské akce ráda nosila oversized kalhotové kostýmky.

Pánský styl ji zkrátka seděl a vždy se v něm cítila dobře, což z ní vyzařovalo. To mimochodem trvá. Navíc k ní sedí natolik, že ho doposud má ve svýchch rolích, jako v jejím posledním snímku Book Club: The Next Chapter z roku 2023. Ačkoliv – jak je naznačeno výše – ráda nosila například i sukně, či další kousky charakteristické pro ženy. Její pánský styl se ovšem momentálně vrací do módy.

Mohlo by se vám líbit

Nenápadný luxus

Se začátkem roku 2024 se všude objevují vlasové i módní trendy pro tento rok a jedním z nich je takzvaný „nenápadný luxus“. Jedná se o jeden z nejjednodušších trendů letošní zimy, a proto je tak oblíbeným. Jde v podstatě o opak okázalých projevů bohatství prostřednictvím log a okamžitě rozpoznatelných designových potisků. Toto je o umění jemnosti. Od nadčasových tílek po blejzry a dokonce i jednoduše dobře střižené džíny, nenápadný luxus bude díky své nadčasové životnosti jedním z nejmoudřejších trendů této sezóny. A pokud vás zajímá, jak ho nosit, inspirujte se v naší galerii jeho původkyní Diane Keaton.

Diane Keaton a její pánský styl
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku