Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

6 nadčasových barev, díky kterým bude váš outfit působit vždy luxusně

Máte pocit, že ať se snažíte sebevíc, nevypadáte tak elegantně jako jiné ženy, jejichž outfity přímo křičí heslo „přepych“? Jste oblečená do kvalitních materiálů, máte čisté a neokopané boty, dala jste si záležet na výběru vhodných doplňků, zkrátka jste udělala vše, co se má, ale stále to není ono? Pokud chcete, aby váš outfit vypadal za všech okolností elegantně a luxusně, vyhněte se trendy barvám a zvolte minimalistické, tlumené, nadčasové odstíny, které přesně tento dojem vytvoří.

Elegance a luxus nikdy nevyjdou z módy. Letos je však na tyto dva aspekty kladen ještě větší důraz než kdy dřív. Všichni touží v roce 2024 vypadat sofistikovaně a dodat svému vzhledu nádech luxusu a přepychu. Způsobů, jak toho dosáhnout, je více, ale tím nejzákladnějším a nejvýraznějším klíčem k úspěchu je správná volba barev. Odstíny, které nosíte, budou mít vždy nejvýraznější vliv na to, jak nóbl váš outfit bude působit. A to bez ohledu na vaše finanční možnosti.

Mohlo by se vám líbit

Něžná barva roku 2024 na tvářích, rtech i nehtech

Připravte se na záplavu broskvových tónů, barvou roku 2024 se totiž stala Peach Fuzz. Přinášíme tipy, jak ji zakomponovat do líčení.
marianne.cz

Nikdo neříká, že by se u vás v šatníku nenašel prostor i pro výraznější trendy barvy, ovšem pokud hledáte spolehlivé řešení, jak dosáhnout elegantního a luxusního dojmu vždy a všude, existuje několik draze působících nadčasových odstínů, kterými byste měla začít. Prohledali jsme stránky světových módních magazínů, inspirovali se nejvlivnějšími módními influencerkami, rozhlédli se po nabídce luxusních módních domů a vybrali šestici nejlepších.

1. Nadčasová klasika: světlá usňová

Na eleganci a nadčasovosti tohoto odstínu se shoduje spousta lidí. Dá se popsat jako odstín světle hnědé, nicméně k přesnější představě vám může pomoci anglické označení – tan (v překladu znamená opálení), které se pro tento tón používá například i na zahraničních módních e-shopech.

2. Všestranný tón: olivově zelená

I když se v tomto článku zaměřujeme na neutrální tóny, olivově zelená má zde bez pochyby své právoplatné místo. Tento tón je všestranný a sám o sobě vypadá luxusně a lahodí oku neobvyklou formou elegance. Přepychově bude působit na většině materiálů včetně lnu, saténu, semiše i bavlny.

3. Symbol tichého luxusu: bledě zlatobýlová

Že jste o takové barvě ještě neslyšela? Stačí si představit něco mezi světlounce žlutou, máslovou a bledě béžovou. Je to odstín, který zajistí, že daný kousek oblečení bude vypadat draze a i vy celá se proměníte v přepychovou bytost. Potenciál původně sezónní barvy byl rychle odhalen, a tak se bledě zlatobýlová stala neutrálním základem, který milují především elegantní minimalistky.

4. Nadstavba klasické černé: námořnická modř

Pokud jste milovnice černé, která převažuje ve vašem šatníku, ale zároveň přemýšlíte o drobné změně, zkuste do outfitu zakomponovat námořnickou modř. Možná vás to překvapí, ale stejně jako černá funguje téměř se vším. Navíc její bohaté podtóny dodají outfitu stylový nádech přepychu.

5. Když je bílá na vás trochu moc: krémová

Tvrdí vám někdo, že bílá a krémová jsou víceméně to samé? Nenechte se zmást. Mezi těmito odstíny je rozdíl především v tom, že krémová je teplejší, tudíž působí luxusněji. A letos se navíc stala obrovským hitem na letních kalhotách. Už máte ty svoje?

6. Královna luxusních odstínů: vínová burgundy

Vždy patřila k jedné z nejkrásnějších barev a už dávno neplatí, že je to výhradně barva podzimu, kterou bychom měli nosit až s příchodem šál, čepic a kabátků. Zařaďte vínovou do svého šatníku a hned bude působit luxusněji.

 

Podívejte se do galerie a vyberte si ty nejlepší kousky v luxusních barvách.
Zdroj článku

Související články

Móda
Nejlepší boty, které se hodí k letním šatům podle jejich délky: Zjistěte, co obout k vašemu oblíbenému modelu

Nejlepší boty, které se hodí k letním šatům podle jejich délky: Zjistěte, co obout k vašemu oblíbenému modelu

Móda
Jak se obléknout do práce elegantně a pohodlně zároveň? K dokonalému outfitu vám stačí pár základních kousků

Jak se obléknout do práce elegantně a pohodlně zároveň? K dokonalému outfitu vám stačí pár základních kousků

Móda
Módní ikony 90. let: Inspirujte se Rachel, Phoebe a Monicou. Dívky z Přátel udávají trendy dodnes

Módní ikony 90. let: Inspirujte se Rachel, Phoebe a Monicou. Dívky z Přátel udávají trendy dodnes

Móda
Jak si sestavit letní kapsulový šatník: Kombinujte základní kousky a zaměřte se na trojici barev

Jak si sestavit letní kapsulový šatník: Kombinujte základní kousky a zaměřte se na trojici barev