Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Galerie: Oblečení, které vám nevědomky přidává kila i roky navíc

Info ikona
Oblečení, kterým si nevědomky přidáváte kila i roky navíc

Při oblékání bychom měli brát ohled hned na několik věcí – důležité je, aby se nám kousky líbily, seděly k naší osobnosti, ale především, aby nám seděly proporčně. To, že je nějaký kousek trendy a líbí se nám, nemusí nutně znamenat, že nám bude i sedět. Některým oblečením si můžete nevědomky přidávat kila i roky navíc. Kterých kousků se tedy raději vyvarovat?

Aneta Akgül | 13. 02. 2024

Oblečení, které přidává kila navíc

Říká se, že šaty dělají člověka. A je velká škoda, když tyto šaty přidávají kila navíc, aniž bychom to chtěli. Některé kousky oblečení mají bohužel tendenci k tomu nás dělat prostorově výraznější, než ve skutečnosti jsme. A stále existuje několik chyb, které v oblékání dělají především ženy, čímž se dělají opticky větší. Klíčové je tedy pochopit, které kousky bychom měli ze svých šatníků raději vyřadit.

Mohlo by se vám líbit

Dejte si pozor na oversize oblečení

Jakkoliv trendy jsou nyní oversize kousky, jejich nošení může být poměrně ošemetné. Díky nim totiž vypadá jejich nositelka většinou mnohem obejmnější, než doopravdy je. Oversize oblečení má ale jednu obrovskou výhodu – je velmi pohodlné. Proto, pokud tyto kousky nosíte ráda, vždy je se zbytkem outfitu kombinujte tak, abyste vyvážila proporce. Vezměte si například oversize tričko a k němu upnutý spodek, nebo naopak. Nevzdáte se tak svého pohodlí, ale zároveň nebudete vypadat objemnější, než jste. Stejně nelichotivý efekt vytvoří i kousky oblečení, které nemají žádný tvar. Volte proto vždy raději takové oblečení, které má přesnou strukturu.

Příliš tenký pásek může nadělat paseku

Úzký pásek v oblasti pasu může váš vzhled zdokonalit, ovšem pokud nemáte tak úplně vosí pas, nadělá víc škody než užitku. Většina lidí, zejména s přibývajícím věkem, přirozeně přibírá. Dokonce i ti, kteří měli štíhlý pas v mládí, mohou mít s přibývajícím věkem na břiše něco navíc, co tam do té doby nebylo. Úzký pásek umístěný v pase na vaše bříško ještě více upozorní, což, ve většině případů, není žádoucí.

Mohlo by se vám líbit

Zkrácené nohavice přidávají kila navíc

Pokud ráda nosíte kalhoty v ¾ délce, dejte si pozor na to, aby vám zbytečně nezkracovaly nohy, a tím pádem i nepřidávaly kila navíc. Pakliže tyto kalhoty nosit chcete, ale zároveň nechcete, aby vám ubíraly na výšce, doporučujeme je kombinovat s botami na podpatku. Třeba takové otevřené sandály s vyšším podpatkem budou k ¾ kalhotům na jaře vypadat naprosto famózně.

Vodorovné pruhy vás udělají objemnější

V tomto případě se zaměřte především na tloušťku jednotlivých pruhů – čím širší pruhy jsou, tím více rozšiřující efekt mají. Široké vodorovné pruhy jsou velmi výrazné, a tak vaši postavu opticky horizontálně rozdělí. Nebudete tedy vypadat pouze šiřší, ale také menší.

Mohlo by se vám líbit

Oblečení, které přidává roky navíc

Existuje také několik chyb, které ženy v oblékání dělávají naprosto běžně. Volí takové kousky, které jim nevědomky přidávají roky navíc, což od určitého věku není žádoucí.

Vyhněte se příliš mnoho černé

I když černá je nadčasovou barvou a je oblíbená mezi ženami, které chtějí působit štíhleji, pokud jste od hlavy až k patě zahalená v černé, můžete působit mnohem starší, než ve skutečnosti jste. Černá je barva, která se dá kombinovat téměř s jakýmkoliv dalším odstínem. A tak by byla velká škoda tohoto benefitu nevyužít.

Mohlo by se vám líbit

Tělové silonky přidávají roky navíc

Mnoho z nás dlouhou dobu žilo v iluzi, že jsou tělové silonky nadčasovou záležitostí a jakousi nezbytností ve všech šatnících. Tyto silonky ale už dávno vyšly z módních trendů. Nyní jsou k dostání mnohem mladistvější, stylovější a hravější modely silonek, a to především v černé barvě s různými vzory a texturami.

Opatrně s délkou šatů a sukní

Mnoho žen má od určitého věku tendenci zakrývat své nohy a nosit čím dál delší sukně a šaty. To ale nemusí být úplně nejšťastnější volba. Příliš dlouhou délkou si totiž nevědomky můžete přidat i několik let navíc. Samozřejmě chápeme, že od určitého věku není ani minisukně úplně nejvhodnější variantou. Nejlepší je najít nějakou zlatou střední cestu, která bude šik, ale zároveň vás nebude dělat starší.

Jaké kousky raději zvolit? Inspirujte se v naší galerii
Zdroj článku