Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Jste připraveni na návrat kabátu à la Penny Lane?

Info ikona
Kabát

Najděte videokazetu s filmem Na pokraji slávy (Almost Famous) a připomeňte si Kate Hudson v roli Penny Lane. Rázem totiž zjistíte, jaký typ zimního kabátu se téměř po dvaadvaceti letech vrací na módní scénu.

V módě už bylo vymyšleno téměř vše, a tak jsme v posledních letech svědky toho, že se módní trendy ztrácí, a posléze zase vrací. Tento začarovaný kruh sice sem tam naruší nečekaná módní novinka, avšak povětšinou máme jistotu, že dříve nebo později se o slovo přihlásí „trend“, který už „trendem“ byl. Zdá se, že po devadesátkovém comebacku se letos můžeme těšit na módní kousky, které dobývaly naše šatníky na počátku nového tisíciletí. A tento zimní kabát à la filmová postava Penny Lane nechť je důkazem!

Mohlo by se vám líbit

Nosila ho nejen Kate Hudson, ale také Angelina Jolie, Britney Spears a vlastně i polovina naší republiky. Ikonický kabát, který je podél zapínání lemovaný chlupem, jednoduše omámil všechny milovníky módy. Jak už to ale bývá, po několika letech byl z módního piedestalu sesazen a rázem kraloval maximálně tak zapadlým vintage shopům a second handům. Aktuálně to ale vypadá, že kabát à la Penny Lane chytil druhý dech, a to především díky dánským návrhářkám Barbare Potts a Cathrine Saks, které tvoří značku Saks Potts. Dvojice si už v minulosti s tímto kabátem pohrávala, avšak do letošní kolekce ho zařadila hned v několika barevných provedeních.

Zdá se, že i módní svět lační po kabátech „Penny Lane“, což dokazuje i společnost Depop. Podle jejích závěrů se vyhledávání tohoto typu kabátu za poslední měsíc zdvojnásobilo. Pokud tedy ještě svůj kabát ve stylu Penny Lane nemáte, rychle to napravte. A pozor, rozhodně si nemusíte pořizovat zbrusu nový kousek. Jak už bylo zmíněno, krásné a zachovalé kabáty jistě objevíte ve vintage obchodech či second handech.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit