Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Kam pro vánoční třpyt? Máme tipy na nejkrásnější šperky nejen pod stromeček

Info ikona
šperky

Ať už hledáte tipy na dárky pro kamarádku, maminku, babičku, sestru či kolegyni, a nebo chcete udělat radost sama sobě a případně nenápadně naznačit Ježíškovi, kam by se měl pro vánoční dárky vypravit, šperky budou v každém případě sázkou na jistotu. My pro vás máme tipy, kde se poohlédnout po těch nejblyštivějších prstenech, náušnicích, náramcích i náhrdelnících.

Eliška Vrbová | 6. 12. 2021

Jemné náhrdelníky ozdobené kamínky, perličkami či nejrůznějšími přívěsky vypadají skvěle nejen v létě na opálené kůži, ale i v zimě, pokud je navrstvíte na jednobarevný rolák či svetr. Nemusíte se bát kombinovat žluté zlato s bílým či růžovým, a nebo se stříbrem. Minimalistické náhrdelníky s přívěsky nepravidelných tvarů najdete u izraelské designérky Viky Mayzel, která žije a tvoří v Praze. Náhrdelníky kombinující perly a zlato, motivy hvězdiček či medailonky pořídíte u značky Apart. Pokud ráda sledujete sesterské duo A Cup of Style, potěší vás jejich kolekce náhrdelníků s motivy duhy a kapek vytvořená ve spolupráci s klenotnictvím Eppi. Náhrdelníky se dají nosit buď zvlášť, nebo i oba dohromady a vybírat můžete ze tří barevných úprav. Po masivnějších náhrdelnících se poohlédněte u značky Swarovski, která v poslední době velmi výrazně pracuje s barevnými kameny.

Efektní náhrdelníky

U náramků stejně jako u náhrdelníků platí, že se rozhodně nemusíte bát je vzájemně kombinovat a vrstvit. Pokud ovšem sáhnete po majestátním zlatém náramku od české šperkařky Lenky Kerlické, je škoda takové umělecké dílo zastínit dalším šperkem. Náramky, které se naopak mohou kombinovat, jak je libo, jsou od italské značky Fope, kterou v Česku koupíte v klenotnictví Halada. Ty jsou specifické svým originálním patentovaným systémem Flex’it, který je flexibilní díky drobným zlatým pružinám. Díky tomu se pohodlně nosí a když kupujete šperk jako dárek pro někoho jiného, nemusíte nutně řešit přesnou velikost náramku. Když mluvíme o náramcích, nesmíme zapomenout na značku Pandora, u níž najdete pro ni typické náramky, na které můžete vrstvit jednotlivé přívěsky a korálky spojené s nejrůznějšími vzpomínkami.

Nesmrtelné náramky
Mohlo by se vám líbit

Náušnice jsou mezi šperky tím nejideálnějším dárkem, protože odpadá starost s tím, jak budou obdarovanému sedět co se týče délky či šířky šperku. Stačí tím pádem vybrat pouze ten nejideálnější styl a barvu. Pokud se vám líbí náušnice spojující zlato a perly, zavítejte na e-shop značky Eppi. Výhodou je, že vám objednávku i krásně dárkově zabalí, přičemž si můžete vybrat hned z několika barevných variant balení. Po výrazných kamenech i siluetách se poohlédněte u Swarovski, motivy hvězdiček a kroužky s kamínky najdete u Pandory a opět nepravidelné a neotřelé tvary u designérky Viky Mayzel.

Vděčné náušnice

U prstenů je v případě jejich darování naprosto stěžejní znát velikost toho, komu prsten chceme dát, a tak nezbývá, než v tomto případě obdarovat sama sebe nebo někoho z blízkých nenápadně navést na to, jakou velikost a jaký styl prstenu byste si přála. Tato starost ale odpadá u italské značky Fope, kde jsou prsteny stejně jako náramky a náhrdelníky opatřeny speciálním pružným mechanismem, díky němuž nemusíte velikost řešit. Pokud máte radši minimalističtější design, hned několik druhů prstenů bez kamenů a dalších ozdob seženete u značky Apart, ale bohatý výběr nabízí také klenotnictví Eppi. Ty nejminimalističtější prsteny jako stvořené pro vzájemné vrstvení pak najdete u české značky L'Antidote.

Elegantní prsteny
Mohlo by se vám líbit