Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

Módní hitlist Jitky Nováčkové

Info ikona
Jitka Nováčková

Její život na trase Česko – Finsko sleduje na Instagramu 260 tisíc lidí. Modelka a influencerka Jitka Nováčková prozradila, kam chodí pro vintage módu a jak se jí daří nenakupovat.

Eliška Vrbová | 1. 12. 2021

Co právě teď nejčastěji a nejraději nosíte?

Černou nebo bílou barvu. Na černé totiž nejsou vidět stopy od barevných příkrmů pro mou osmiměsíční dceru Leu. (smích) A bílou zase mohu častěji vyprat, protože věci přidám k látkovým plenkám. Sem tam ale propašuji mé oblíbené barvy. 

Jak byste popsala svůj styl?

Ráda se cítím žensky, což ale kombinuji s pohodlnými teniskami.

Kde nejraději nakupujete?

Nejsem příliš značkově zaměřená. Pokud jdu do konfekce, musím vědět, že danou věc opravdu hodně unosím, a tak nenakupuji trendové, ale nadčasové kousky. Nejčastěji poslední roky nakupuji v charitativních obchůdcích, velkou část šatníku tvoří také oblečení po mamce. Teď se zaměřuji i na českou designérskou tvorbu.

Ovlivnil vás něčí styl?

Denisy Přikrylové, mojí stylistky. Ona je můj šéf. Poslouchám ji na slovo, protože už přesně odkoukala, co se mi nejvíc líbí a co mi sedne. Střílí do černého a mrzí mě, že jsme se nepotkaly dřív.

Na Instagramu hodně mluvíte o udržitelnosti a snaze nenakupovat zbytečnosti. Řekla byste, že se oblékáte v duchu slow fashion?

Nejudržitelnější je ten kousek, který nevisí v šatníku, ale který točíte a točíte. Určitě se mám ještě hodně kam posunout, ale myslím, že jsem na správné cestě. Mimochodem je to cesta, která bývá i finančně velmi výhodná. 

Máte v šatníku nějaké kousky spojené s konkrétními  vzpomínkami?

Po dědečkovi jsem našla ve staré chalupě vaťák, který teď plánuji využít na podzim a v zimě. Po babiččině sestře jsem našla kabát, který si sama ušila. Po mamince saka, která nosila, když mě vodila do školy. Příběhy skrývající se za kousky oblečení mě opravdu baví.

Co vás v poslední době v módě zaujalo?

Kvůli své filosofii se moc nesoustředím na trendy, ale teď jsem si koupila nové sluneční brýle. Jsou od Céline, které budou stylové vždycky, miluji je.