Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Módní hitlist Jitky Nováčkové

Info ikona
Jitka Nováčková

Její život na trase Česko – Finsko sleduje na Instagramu 260 tisíc lidí. Modelka a influencerka Jitka Nováčková prozradila, kam chodí pro vintage módu a jak se jí daří nenakupovat.

Eliška Vrbová | 1. 12. 2021

Co právě teď nejčastěji a nejraději nosíte?

Černou nebo bílou barvu. Na černé totiž nejsou vidět stopy od barevných příkrmů pro mou osmiměsíční dceru Leu. (smích) A bílou zase mohu častěji vyprat, protože věci přidám k látkovým plenkám. Sem tam ale propašuji mé oblíbené barvy. 

Jak byste popsala svůj styl?

Ráda se cítím žensky, což ale kombinuji s pohodlnými teniskami.

Kde nejraději nakupujete?

Nejsem příliš značkově zaměřená. Pokud jdu do konfekce, musím vědět, že danou věc opravdu hodně unosím, a tak nenakupuji trendové, ale nadčasové kousky. Nejčastěji poslední roky nakupuji v charitativních obchůdcích, velkou část šatníku tvoří také oblečení po mamce. Teď se zaměřuji i na českou designérskou tvorbu.

Ovlivnil vás něčí styl?

Denisy Přikrylové, mojí stylistky. Ona je můj šéf. Poslouchám ji na slovo, protože už přesně odkoukala, co se mi nejvíc líbí a co mi sedne. Střílí do černého a mrzí mě, že jsme se nepotkaly dřív.

Módní oblíbenci
Mohlo by se vám líbit

Na Instagramu hodně mluvíte o udržitelnosti a snaze nenakupovat zbytečnosti. Řekla byste, že se oblékáte v duchu slow fashion?

Nejudržitelnější je ten kousek, který nevisí v šatníku, ale který točíte a točíte. Určitě se mám ještě hodně kam posunout, ale myslím, že jsem na správné cestě. Mimochodem je to cesta, která bývá i finančně velmi výhodná. 

Máte v šatníku nějaké kousky spojené s konkrétními  vzpomínkami?

Po dědečkovi jsem našla ve staré chalupě vaťák, který teď plánuji využít na podzim a v zimě. Po babiččině sestře jsem našla kabát, který si sama ušila. Po mamince saka, která nosila, když mě vodila do školy. Příběhy skrývající se za kousky oblečení mě opravdu baví.

Co vás v poslední době v módě zaujalo?

Kvůli své filosofii se moc nesoustředím na trendy, ale teď jsem si koupila nové sluneční brýle. Jsou od Céline, které budou stylové vždycky, miluji je. 

Mohlo by se vám líbit