Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Když se sport potká s elegancí. Už nosíte trendy athleisure módu?

Info ikona
athleisure

Máte náladu na tenisky, legíny a kšiltovku, ale zároveň byste si k této kombinaci klidně vzala i sako? Žádný problém! Coby dozvuk pandemie módě stále vládne hlavně pohodlí, a tak se ve velkém uchytil takzvaný athleisure styl, který kombinuje sportovní oblečení s ležérními až elegantními kousky. Poradíme, jak takovou hybridní módu nosit.

Eliška Vrbová | 21. 10. 2022

Ještě před pár lety by nám podpatky k teplákové soupravě nebo tenisky k saku připadaly jako naprostý módní nesmysl. Hranice mezi styly se ale rychle stírají a ačkoliv jsme se už vrátili do společenského života v podstatě naplno, důraz na pohodlí z módy po pandemii nevymizel.

Právě proto jen nyní tolik populární módní směr, kterému se říká athleisure. Jde v zásadě o kombinaci sportovních kousků s elegantními nebo lépe řečeno ležérními a volnočasovými – legíny s mikinou a sakem, mikina se širokými elegantními kalhotami, šusťáková bunda pod elegantním oversized kabátem, páskové sandálky ke sportovně laděným kalhotům do gumy a podobně.

Jak nosit athleisure módu?

Sportovní značky oblečení jsou svými aktuálními kolekcemi tomuto trendu naproti – Puma na své vlastní módní přehlídce v rámci newyorského fashion weeku uvedla kolekci Futrograde, kde nechybělo streetwearové oblečení nebo luxusnější řada sportovních outfitů laděná do kombinace až s haute couture estetikou.

Do athleisure módy se pustila i polská značka 4F, která ve spolupráci se sportovkyní a influencerkou Annou Lewandowskou uvedla kolekci plnou sice sportovního oblečení, které ale díky minimalistickému designu a střídmé barevné paletě lze kombinovat i do outfitů na každodenní nošení.

Poznávacím znamením pro athleisure outfity je často kombinace saka, legín a tenisek New Balance společně s kšiltovkou, oblíbené je také nošení teplákových souprav s oversized kabáty. Pokud hledáte inspiraci na víkendové outfity nebo oblečení, které bude pohodlné na delší cesty autem či letadlem, inspirujte se looky influencerek, jako je Sonia Lyson, Xenia Adonts, Emili Sindlev či Caro Daur, které jsme pro vás vybrali v následující galerii.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku