Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nahlédněte do šperkovnice britské královské rodiny

Info ikona
královna

Když se řekne šperkovnice britské královské rodiny, většina lidí si představí ikonické diadémy, které byly nedílnou součástí svatebního dne Kate Middleton či Meghan Markle. V královských truhlicích se ale ukrývá mnohem více zajímavých šperků, které rozhodně stojí za vaši pozornost.

Kvalitně zpracované šperky jsou nadčasovou záležitostí, která udělá parádu dnes i o sto let později. Toho si je vědoma i britská královská rodina, která své šperky střeží jako oko v hlavě a za žádných okolností je nedává z ruky. A tak si můžeme povšimnout, že diadém z roku 1913, který si nechala vyrobit královna Marie, s radostí vynesla do společnosti nejen její vnučka královna Alžběta II., ale také princezna Diana nebo vévodkyně z Cambridge. „Královna nedávala šperky jako dary, a tak zůstaly součástí její osobní sbírky. Pravdou ale zůstává, že členům rodiny umožňovala, aby si je dlouhodobě vypůjčili,“ vysvětluje britská šperkařka Ella Kay pro Town & Country.

Na druhou stranu je důležité dodat, že královna Alžběta II. se nebála drobných zásahů, díky kterým šperky dostaly moderní nádech. „Jednotlivé šperky jsou často upravovány tak, aby lépe vyhovovaly současnému vkusu nebo byly nositelnější pro danou členku královské," poznamenává Ella Kay. Nechte se tedy okouzlit dechberoucími diadémy, diamantovými náramky či ikonickou broží královny Viktorie, kterou si zamilovala královna Alžběta i její dcera Alžběta II. Nejznámější a nejblyštivější královské šperky objevíte v naší galerii.

Mohlo by se vám líbit
Královská šperkovnice
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku