Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Nejpamátnější výroky královny Alžběty II.

Placeholder image

Dnes by královna Alžběta II. oslavila 97. narozeniny. Při této příležitosti jsme se rozhodli připomenout nejen její velké činy, ale i její slova.

Tereza Čaladi | 21. 04. 2023

Když se v roce 1926 narodila Alžbětě Jiřímu VI. dcera Alžběta II., málokdo tušil, že jde o budoucí královnu Velké Británie. Osud ale zamíchal kartami, a tak po abdikaci krále Edwarda VIII. převzal břímě „koruny“ jeho bratr Jiří VI., který vládl šestnáct let. Po jeho smrti bylo jasné, že žezlo právem patří jeho nejstarší dceři.

V pětadvaceti letech se tak stala Alžběta královnou Velké Británie a do královských povinností se vrhla po hlavě. Oproti předchozím britským monarchům vyrážela na hodně diplomatických cest do zahraničí, kde si získala spoustu sympatií svou pověstnou důstojnou vyrovnaností. Zároveň jako první členka královské rodiny v roce 1970 vystoupila z vozu a s „poddanými“ se pozdravila tváří v tvář, do té doby to bylo tabu. Pokud si chcete více připomenout její vládu, doporučujeme zhlédnout seriál koruna. Vedle jiného byl mnohými oceňovaný i její módní vkus. Především byla ale nejdéle vládnoucí britskou panovnicí.

Mohlo by se vám líbit

Byla zkrátka velkou osobností, na kterou budeme vždy vzpomínat. Dnes bychom rádi připomněli její ikonické výroky, které poměrně dobře odráží, jakým byla člověkem, a které vás zahřejí u srdce. Zde je několik z nich:

  1. Kdybych nosila béžovou, nikdo by nevěděl, kdo jsem.“

  2. Smutek je cena, kterou platíme za lásku.

  3. Vždy bylo jednoduché nenávidět a ničit. Budovat a zachovávat je o hodně složitější.

  4. Neberme se příliš vážně. Nikdo z nás nemá monopol na moudrost.“

  5. Nelze pochybovat, že kritika prospívá každému, lidem i institucím. Avšak výtky neztratí nic na své síle, když budou formulovány s humorem a především s taktem a porozuměním.

  6. Stojí za připomenutí, že často jsou to malé krůčky, nikoli velké skoky, které přinesou nejtrvalejší změnu.“

  7. Když se život zdá těžký, odvážní nelehnou a nepřijmou porážku. Místo toho jsou o to odhodlanější bojovat za lepší budoucnost!

  8. Náš moderní svět klade tak velké nároky na náš čas a pozornost, že potřeba pamatovat si své povinnosti vůči druhým je větší než kdy jindy.

  9. I když se váš život zdá být velmi monotónní, to, co děláte, má pro vaše bližní vždy skutečnou hodnotu a důležitost.“

  10. Dlouhý život může nevyhnutelně projít mnoha milníky. Můj vlastní není výjimkou.“

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku