Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Vše, co byste měli vědět o nejoblíbenějším nápoji královny Alžběty II.

Patří k nejoblíbenějším alkoholickým nápojům ve Velké Británii, zbožňuje ho Kate Moss, James Bond a nedala na něj dopustit ani královna Alžběta II. Ano, hádáte správně, řeč je o ginu. Jaká je ale jeho historie? A proč se v současné době těší takové popularitě?

Gin. Tři písmenka, která v 18. století naprosto pobláznila Velkou Británii. V první polovině 18. století se údajně vyráběl gin v každém čtvrtém domě, přičemž v roce 1726 byste v Londýně našli nejméně 6278 míst, kde gin prodávali. Nutno ale dodat, že chuť ginu z 18. století jenom matně připomínala chuť prémiového ginu, který můžeme ochutnat dnes. O pozornost si v tu dobu říkal především bathtub gin, který se smícháním levného obilného nápoje se šťávou z jalovcových bobulí vyráběl ve vaně. Zřejmě nikoho nepřekvapí, že tato levná varianta ginu nezřídka kdy zabíjela. Nekontrolovaná konzumace ginu dokonce vedla ke vzniku několika ginových zákonů a přísné regulaci ze strany státu. Na sklonku 18. století naštěstí začaly vznikat značky, které vyráběly kvalitní gin dnešní podoby.

Mohlo by se vám líbit

Zapomeňte na aperol, v létě pofrčí tyto drinky

Vypadá to, že po studených a propršených dnech si léto opět říká o slovo. Co ho takhle přivítat s dobrým nápojem v ruce?
marianne.cz

Oblíbený nápoj královny

Alkoholický nápoj vyráběný z bobulí jalovce si zamilovala také britská královská rodina. Konkrétně královna Alžběta II., která v televizním dokumentu BBC uvedla, že nejraději má gin s dubonnetem. Údajně si jednu sklenku tohoto aperitivu dopřávala každý den před obědem, a to v poměru 2/3 dubonnet a 1/3 gin. Ve sklenici samozřejmě nesměl chybět také led a citron. O tom, že královna Alžběta II. zbožňovala gin hovoří také fakt, že královskou edici ginu můžete naleznout také na oficiálním e-shopu britské královské rodiny. Nedávno dokonce Royal Collection Trust uvedl na trh nový gin Royal Windsor Gin, jehož součástí jsou maliny pěstované na hradě Windsor.

Mohlo by se vám líbit

45 přísných pravidel, která musí britská královská rodina dodržovat

Každá rodina má svá pravidla. Bez nich by to nešlo. Ta královská jsou ale optikou dnešní moderní doby často zastaralá a kolikrát pěkně bizarní. Pojďme si na ně posvítit.
marianne.cz

Nebojte se experimentovat

Gin je mimořádně všestranný alkoholický nápoj, který poskytuje širokou paletu chutí a aromat. Díky jeho popularitě se objevilo mnoho ikonických a oblíbených nápojů, které využívají právě gin jako základní ingredienci. Pravděpodobně nejznámějším drinkem je osvěžující gin a tonic, který patří mezi oblíbené klasiky. Stačí totiž smíchat gin s tonikem, přidat plátek čerstvého citronu nebo limetky, a máte hotovo!

Pro milovníky hořkých chutí je tu naopak drink Negroni, který se skládá z ginu, červeného vermutu a hořkého aperitivu Campari. Jednotlivé složky jsou ve stejném poměru. Pro ty, kteří preferují osvěžující a lehčí nápoje, je skvělou volbou drink Tom Collins. Tento nápoj se skládá z ginu, citronové šťávy, cuktového sirupu a sodovky. Zapomenout nemůžeme ani na ikonické Martini. Tento elegantní koktejl se připravuje smícháním ginu se suchým vermutem a ozdobou, jako je oliva nebo citronová kůra. A v neposlední řadě si o pozornost říká také Singapore Sling. V tomto exotickém koktejlu objevíte kombinaci ginu, cherry brandy, citrusových šťáv, grenadiny a sodovky.

Kam za dobrým ginem?

Ať už je gin vaším oblíbeným nápojem, nebo o něm chcete zjistit více, nenechte si ujít sedmý ročník Ginfestu. Oslava ginu se uskuteční 17. června 2023 ve Ville Pellé a čeká na vás více než 150 ginů z celého světa, ginové koktejly od nejlepších barmanů, workshopy, řízené degustace i živá hudba. Pro opravdové nadšence budou i letos připraveny v rámci základní vstupenky vzdělávací semináře a masterclasses s předními odborníky z České republiky i ze zahraničí na různá témata ze světa ginu. Vstupenky na Ginfest zakoupíte zde.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace