Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nejkrásnější kabelky na telefon: Trendy módní doplněk, který ozdobí každý outfit a uvolní vám ruce

Říká se jim různě. Kabelky na mobil, mini kabelky na telefon, pouzdra na mobil a podobně. V posledních letech patří k nejoblíbenějším a i pro svou praktičnost nejvyhledávanějším módním doplňkům. Kabelka na mobil je trendy hitem a módní návrháři ho zkrátka nemohou opomíjet. Existuje proto nepřeberné množství designů vyrobených z řady materiálů, v široké paletě barev, s různými typy popruhů, zapínání i zdobení. Přečtěte si, podle čeho kabelku na telefon vybírat, jak a kdy ji nosit. Inspirujte se konkrétními příklady v naší galerii.

Liv Boková | 20. 04. 2024

Praktický nezbytný doplněk

Kabelky na mobilní telefony jsou fenoménem, protože mobilní telefon je dnes standardem pro téměř každého člověka. Muset ho neustále lovit někde uvnitř větší kabelky či nákupní tašky je z mnoha důvodů silně nepraktické, nosit v ruce stejně tak, na krku poměrně neelegantní a po kapsách ještě navíc ne zcela bezpečné. Řešením je právě mini kabelka určená přímo pro mobilní telefon. Uvolňuje nám ruce, většinou má podobu crossbody nebo ledvinky, proto je to zároveň i bezpečná forma nošení telefonu, neboť ho tak máme neustále na očích. Do třetice je skvělou výhodou její univerzální využití jako módního doplňku, který se hodí ke všem příležitostem i outfitům, jaké si jen dokážeme vybavit.

Mohlo by se vám líbit

Zářit budou kabelky, boty i kalhoty. Poradíme vám, jak nosit největší trend jara 2024 v každém věku

Když se řekne jarní móda, většinou nás hned nenapadnou metalické odstíny, ale spíš ty pastelové. Letos na jaře je to ale jinak – velkým trendem se stala stříbrná barva, která je jinak obvykle spojená spíš s obdobím večírků a plesů. Stříbrné boty, kabelky, ale i kalhoty, sukně či kabáty teď ale můžete směle oblékat i pro každodenní nošení. Jak na to?
marianne.cz

Čím se řídit při výběru kabelky na telefon

1. Velikost

Tento parametr je velmi důležitý. Než si kabelku na telefon pořídíte, zejména pokud si ji budete vybírat na internetu, zjistěte si přesné rozměry vašeho mobilního telefonu, abyste ji pak nemuseli vracet. Módní designeři a tím pádem také módní značky, výrobci a prodejci doplňků totiž v poslední době navrhují a prodávají také spoustu jiných typů mini a mikro kabelek, jejichž největší rozměr je například do 10 centimetrů, takže se do nich prakticky žádný z v současnosti vyráběných mobilních telefonů nevejde. Pokud chcete kabelku jen na telefon a například lesk na rty a klíče, bude vám stačit, aby měla oproti rozměrům telefonu zhruba o 1 až 3 centimetry větší délku, šířku nebo hloubku.

2. Design a materiál

V tomto bodě jde o vzhled i odolnost. Například kabelka na telefon vyrobená z kůže zajistí eleganci v kombinaci s odolným povrchem, textilní kabelky jsou zase většinou lehčí a údržba je snadnější, protože se dají vyprat. Design vybírejte takový, aby ladil s vaším osobním stylem a umožnil vám snadné kombinování kabelky s různými kousky ve vašem šatníku.

3. Praktičnost

Jelikož si kabelky na telefon pořizujeme kromě estetických důvodů, tedy pro krásu a vylepšení vzhledu oblečení, hlavně z důvodů praktických, mělo by být také jejich nošení praktické a pohodlné. Kabelka na mobil by tedy měla mít popruh, aby bylo možné ji nosit na rameni nebo jako crossbody, případně pásek, kdy ji pak použijeme přímo v pase nebo ležérně přes boky jako ledvinku. Možností je také řemínek či šňůrka k zavěšení na zápěstí, ale to už vzhledem k váze některých telefonů není tak úplně pohodlná varianta.

Mohlo by se vám líbit

Jak najít ty nejlepší brýle pro vás? Určující není jenom tvar obličeje

Venku už je pomalu léto a na to jsou zkrátka potřeba pořádné sluneční brýle, které nejsou jenom praktické, ale jsou i velmi vkusným módním doplňkem. Je ale docela obtížné vybrat takové, které vám sedí a zároveň půjdou k více outfitům. Existují ale určité parametry, které vám pomohou vybrat ty pravé brýle pro vás.
marianne.cz

4. Bezpečnost

Ověřte si, že má kabelka na mobil spolehlivé zapínání, ať už na zip, cvoček, přezku, knoflík, vázání či háčky. Důležité je, aby z ní telefon nevypadl a zároveň, aby se při zasouvání do taštičky a vytahování z ní neodřel nebo jinak nepoškodil.

5. Kapsy navíc

Kromě hlavní kapsy přímo na telefon se vždycky může hodit oddělený prostor v podobě kapsy na další nezbytnosti jako jsou lesk na rty nebo rtěnka, klíče, mini parfém, papírové kapesníčky. Velmi šikovné jsou také sloty na platební a další karty.

V naší galerii najdete tipy, jak kabelky na mobilní telefony nosit. Inspirujte se výběrem těch nejkrásnějších a nejzajímavějších z různých materiálů, ve spoustě barev, minimalistických i zdobených, které se hodí ke všem outfitům i příležitostem.

Nejkrásnější kabelky na telefony pro jaro/léto 2024
Zdroj článku

Související články

Móda
Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Móda
Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků

Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků

Móda
Svatební kolekce, šaty jako z filmu i cool tenisky. Co je nového u českých designérů?

Svatební kolekce, šaty jako z filmu i cool tenisky. Co je nového u českých designérů?

Móda
Kalhoty, které opticky prodlouží nohy i těm nejmenším z vás: Už je máte ve skříni?

Kalhoty, které opticky prodlouží nohy i těm nejmenším z vás: Už je máte ve skříni?