Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nejkrásnější šperky léta 2024: Vsaďte na dřevěné akcenty, tenké řetězy a asymetrii

Ačkoliv doplňkům často nevěnujeme tak velkou pozornost jako samotnému oblečení, jsou to právě ony, které celkový vzhled dotvářejí a přivádějí k dokonalosti. Konkrétně šperky by proto měly mít ve všech outfitech dostatečný prostor, aby mohly udělat opravdovou parádu. Zjistěte, jaké budou během léta 2024 nejvíce trendy.

Aneta Akgül | 11. 06. 2024

Šperky, stejně jako oblečení, hrají v módě nezastupitelnou roli v rámci sebevyjádření. Jsou prostředkem, kterým zdůrazňujeme svou osobnost, styl a vkus. Jejich vznik sahá až do prehistorických dob, kdy lidé používali přírodní materiály jako kosti, mušle a kameny k vytváření ozdob. Tyto rané formy šperků sloužily nejen jako dekorace, ale měly také rituální a symbolický význam. Postupem času a s rozvojem civilizací se šperky stávaly sofistikovanějšími, a to především díky objevu různých kovů a technik jejich zpracování. Dnes jsou šperky na úplně jiné úrovni – od těch nejpropracovanějších kousků za šestimístné částky až po běžnou bižuterii. Všechny však spojuje jedna věc: nenesou pouze estetickou hodnotu, ale mnohdy v sobě také uchovávají naše vlastní vzpomínky. Existuje tedy několik důvodů, proč bychom šperkům měli věnovat dostatečnou pozornost. A my si představíme ty, které budou v letošní sezoně naprosto dominovat všem trendům.

Mohlo by se vám líbit

Kšiltovky jsou žhavým trendem roku 2024. Přinášíme 5 způsobů, jak je nosit a nepůsobit jako teenager

Jeden rok platí za módní tabu, další rok je vidíte všude. Klasické kšiltovky právě teď ovládají módní svět a my musíme přijmout fakt, že jsou zpět v celé parádě. Z přehlídkových mol se dostaly na hlavy módních ikon a odtud i do ulic reálného světa. Jsou skvělým doplňkem nejen během "bad hair day", ale i když chcete zajímavě doladit outfit a zároveň chránit pleť před slunečním zářením. Přinášíme vám pětici způsobů, jak je letos nosit a nepůsobit přitom jako teenager.
marianne.cz

Mušle v hlavní roli

V trendech doplňků letošní sezony se ve velkém objevují nejrůznější přírodní materiály – od dřeva přes korek až po proutky. Ve špercích tomu není jinak, ovšem jednu z hlavních příček v tomto případě obsazují mušle. Jen se zamyslete nad tím, jaký prvek vám nejvíce evokuje pláž, zvuk o sebe se rozbíjejících vln a slaný vítr ve vlasech. K nadcházejícím letním měsícům se proto mušle hodí přímo dokonale. Jejich jemný a lehce bohémský vzhled krásně obohatí každý váš outfit nehledě na to, co zrovna máte na sobě.

Dřevěné šperky hrají letos prim

U přírodních materiálů ještě chvíli zůstaneme. Dřevo je materiál, který rozhodně můžeme označit za nadčasový, a právě v letošní sezoně všem ukáže své kouzlo. Šperky s dřevěným prvkem mohou mít buď boho chic nádech, nebo naopak mohou působit dokonale moderním dojmem – záleží pouze na tom, jak je zakomponujete do zbytku svého outfitu. Dřevo přirozeně působí teplým a zemitým dojmem, což z něj dělá naprosto ideální volbu na nadcházející léto.

Dejte prostor řetězu

Na první pohled poměrně výrazné šperky, které dodají jakémukoliv outfitu nádech rebelské estetiky. Právě motivy řetězu budeme v letošní sezoně na špercích vídat často. Nelekejte se ale, rozhodně se nejedná o tzv. chains, které má spousta z nás spojené s rapperskou subkulturou. Motivy řetězu mohou být i velmi jemné, i přes svůj drsný vizuál si tak zachovávají éterickou ženskou estetiku. Nabízí se zde zlaté i stříbrné varianty, ovšem rozhodně se nemusíte bát ani tyto kovy kombinovat. Naopak, čím více kreativity zapojíte, tím zajímavější look vytvoříte.

Mohlo by se vám líbit

Mašle, krajka, květiny: Jak si vytvořit trendy outfit podle seriálu Bridgertonovi?

Obdivujete půvab a rafinovanou ženskost módy z počátku 19. století? Brzy se jí opět nebudeme moci nabažit, neboť na Netflix přichází třetí řada milovaného seriálu Bridgertonovi. Proč tedy premiéru neoslavit stylově? Pomocí kousků z aktuálních kolekcí si můžete vytvořit kombinaci inspirovanou krásnými outfity, které v sérii nosí členky britské smetánky. Současné trendy jdou této jemné romantické estetice naproti.
marianne.cz

Náušnice rozhodně nemusí být „perfect match"

Náušnice se ve většině případů prodávají v páru, kdy jsou oba kousky naprosto totožné. Tento zakotvený módní zvyk ale letošní sezóna naprosto stírá a přináší nový trend – asymetrické náušnice. Tedy, jedná se o pár, kdy obě náušnice spojují určitě prvky, ale jejich vizuál je lehce odlišný. Tento prvek jim dodává naprosto jedinečný vzhled, který váš look pozvedne na další úroveň. Asymetrie si v módě své místo našla již dávno a zdá se, že právě tyto prvky budou letos dominovat i šperkům.

Ty nejkrásnější šperky léta 2024: Vyberte si ty své a buďte trendy
Zdroj článku

Související články

Móda
Nejlepší boty, které se hodí k letním šatům podle jejich délky: Zjistěte, co obout k vašemu oblíbenému modelu

Nejlepší boty, které se hodí k letním šatům podle jejich délky: Zjistěte, co obout k vašemu oblíbenému modelu

Móda
Jak se obléknout do práce elegantně a pohodlně zároveň? K dokonalému outfitu vám stačí pár základních kousků

Jak se obléknout do práce elegantně a pohodlně zároveň? K dokonalému outfitu vám stačí pár základních kousků

Móda
Módní ikony 90. let: Inspirujte se Rachel, Phoebe a Monicou. Dívky z Přátel udávají trendy dodnes

Módní ikony 90. let: Inspirujte se Rachel, Phoebe a Monicou. Dívky z Přátel udávají trendy dodnes

Móda
Jak si sestavit letní kapsulový šatník: Kombinujte základní kousky a zaměřte se na trojici barev

Jak si sestavit letní kapsulový šatník: Kombinujte základní kousky a zaměřte se na trojici barev