Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Nejlepší last minute dovolená roku 2024: Dáte přednost divoké přírodě, nebo tyrkysovému moři?

Toužíte po krásné a nezapomenutelné dovolené, ale zároveň se nechcete vydat ze všech peněz? Pokud jste ochotna vzdát se plánování, last minute zájezd je pro vás skvělým řešením. Přinášíme vám několik tipů, kam letos na poslední chvíli vyrazit.

Veronika Zvonková | 30. 05. 2024

Tradiční Egypt i divoké Bali: Nejoblíbenější last minute destinace

Není žádným překvapením, že mezi nejnavštěvovanější destinace v rámci last minute je stále Egypt, Turecko či Tunisko. Cena za osobu totiž často nepřesahuje částku 10 tisíc korun a ačkoli tyto destinace mají i své nevýhody, těší se především velké oblibě díky all inclusive servisu, čistému moři, horkému počasí a často i luxusnímu ubytování.

Mezi čím dál oblíbenější destinace, kde můžete strávit nezapomenutelnou dovolenou, dále patří i Kapverdské ostrovy, pyšnící se dlouhými a rozlehlými plážemi s bílým pískem a tyrkysově modrým mořem. Výjimkou není ani například Dubaj, která láká luxusem turisty z celého světa, nebo velmi oblíbené divoké Bali. Last minute do Dubaje lze sehnat už od cca 15 tisíc korun za osobu, u Bali se cena pohybuje okolo 30 tisíc korun.

Pokud však chcete letos navštívitméně obvyklou destinaci, možná vás osloví například:

Albánie: Moře, hory i venkovský život

Patříte mezi milovnice přírody, ale zároveň vás láká i plážová pohoda? Albánie vaše představy v mnoha ohledech předčí. Nejenže nádherné pláže konkurují nedalekému Řecku, ale i místní krajina pyšnící se rozlehlými horami, faunou i flórou zanechá stopu v srdci každé horalky.

Albánci navíc patří mezi nejpohostinnější a nejpřátelštější národ na světě a jejich kuchyně je postavena především na kvalitních a zdravých surovinách. Najdete zde také velké množství nádherných historických památek. Last minute zájezd o sedmidenním pobytu all inclusive seženete už od 8 tisíc korun za osobu.

Mohlo by se vám líbit

Jak vypadá dovolená snů pro rodiny s dětmi?

Užít si letní dovolenou v obklopení dětí je sen, na který se těší většina maminek a tatínků. Přesto se všichni shodneme, že najít ideální destinaci, kde se děti dostatečně zabaví i vyřádí, je občas náročný úkol. O starost méně ale můžete mít ve chvíli, kdy si zamluvíte pokoj ve Falkensteiner Hotels & Residences, rodinných hotelech, které vynikají příjemnou atmosférou a jsou ideálním místem pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií.
marianne.cz

Keňa: Pláže jako v Karibiku a nezapomenutelné národní parky

Keňa je fascinující destinací pro exotickou a finančně dostupnou dovolenou. Pyšní se úchvatnými plážemi s bílým pískem a tyrkysovým mořem, které je ideální pro koupání i šnorchlování. Pokud máte ráda dobrodružství, nezapomeňte navštívit některý z národních parků, jako je třeba Maasai Mara, kde můžete spatřit tzv. Velkou pětku – slona, lva, leoparda, nosorožce a buvola.

Safari v Keni je nezapomenutelným zážitkem, který vám umožní přiblížit se k těmto majestátním zvířatům v jejich přirozeném prostředí. Kromě přírodních krás Keňa nabízí i bohaté kulturní zážitky. Můžete navštívit místní trhy, kde se prodávají tradiční řemeslné výrobky, nebo se setkat s příslušníky kmene Maasai, kteří vám rádi ukážou svou kulturu a tradice.

Zanzibar: Symbol odpočinku i zážitků

Zanzibar je ostrovní ráj v Indickém oceánu, známý pro své bílé písečné pláže a čistou vodu. Hlavní město Stone Town, zapsané na seznamu UNESCO, nabízí bohatou směsici kultur a architektury. Na ostrově můžete navštívit kořenové plantáže nebo si užít místní trhy. Zanzibar je perfektní destinací pro relaxaci i dobrodružství.

Madeira: Ostrov nikdy nekončícího jara

Madeira je portugalský ostrov ležící v Atlantiku, který je známý pro svou krásnou přírodu a mírné klima po celý rok. Jestliže vás baví pěší turistika, zajisté oceníte velké množství stezek vedoucích přes zelené hory, vodopády a malebné vesnice. Vyhlášený je také levádový systém zavlažovacích kanálů, kterými se můžete procházet a obdivovat úchvatné výhledy. Hlavní město Funchal nabízí historické památky, botanické zahrady a slavné vinné sklepy s madeirským vínem. Ostrov je také známý svými květinovými festivaly a bohatou kuchyní, včetně čerstvých mořských plodů a tradičních pokrmů.

Omán

Proč se vydat zrovna do Ománu? Především za nádhernými písečnými plážemi, pouštní krajinou, ale i horami a památkami. Pouštní safari vám umožní získat jedinečné zážitky a návštěva historických pevností rozšíří vaše kulturní znalosti. Navíc je tato země proslulá výbornou kuchyní a pohostinností místních. Pobyt all inclusive v Ománu vás při last minute zájezdu vyjde okolo 28 tisíc za osobu.

Nezapomenutelné destinace pro vaši last minute dovolenou:
Zdroj článku

Související články

Životní styl
8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky