Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nejoblíbenější tenisky princezny Diany: Nestojí mnoho a stále jsou k mání

Info ikona
princezna Diana

Když se řekne styl princezny Diany, většina z nás si vybaví ikonické módní kousky. Zapomínat bychom ale neměli ani na obuv. I v tomto ohledu princezna Diana nikdy neudělala krok vedle, a pokaždé obula nadčasový pár bot.

Kdo by nemiloval ikonický módní styl princezny Diany? Legendární revenge dress, cyklistické šortky v kombinaci s mikinou s potiskem, maxi límečky, nabírané rukávy nebo pánské střihy. Všechny tyto kousky podtrhávaly princezny vkus a dokazovaly, že manželka prince Charlese má opravdové módní cítění. Při pohledu na fotografie princezny Diany většina z nás hodnotí právě samotný outfit, avšak zapomínat bychom neměli ani na obuv. I v tomto ohledu Lady Di věděla, po kterém páru bot sáhnout, a tak v jejím botníku nechyběly nadčasové tenisky, které můžeme bez ostychu obout i dnes.

Mohlo by se vám líbit

Jen růžová to může být

Možná je nosí vaše dcera, možná je v botníku máte vy sama. Řeč je o ikonických plátěných teniskách Converse Chuck Taylor All-Stars, které s oblibou nosila také princezna Diana. Pokud se domníváte, že princezna vsázela na jejich černou verzi, pak jste na omylu. Nejčastěji byla k vidění v růžových converskách, které kombinovala s volnými džíny a růžovým svetrem. Na tuto pohodlnou obuv vsadila také v roce 1988, když navštívila Royal Hampshire Regiment. Tehdy růžové tenisky obula k armádní zelené kombinéze.

Pohodlí nadevše

Cyklistické šortky, volná mikina s potiskem a bílé tenisky! Že jsme vám právě odříkali svatou trojici, kterou v posledních sezónách označujeme za „trend“? Kdepak, takto poskládaný outfit proslavila už princezna Diana na začátku 90. let. Nutno dodat, že nejraději kombinovala cyklistické šortky s bílými „ugly“ teniskami od značky Reebok, které jsou stále k dostání na trhu. Ostatně od této značky si princezna Diana oblíbila také čistě bílé robustní tenisky s vyšší podrážkou.

Nejoblíbenější tenisky princezny Diany

Černá klasika

Zdá se, že značka tenisek Superga doslova učarovala britskou královskou rodinu. Jak jinak si vysvětlit, že je s oblibou nosila nejen princezna Diana, ale můžeme je pravidelně vídat také na Kate Middleton nebo Meghan Markle. Zatímco mladší královská generace dává přednost bílé variantě tenisek, princezna Diana zbožňovala jejich černé provedení. Zapomenout nemůžeme například na její outfit z roku 1997, kdy oblékla volné světlé džíny, rovně střižené černé sako a černé tenisky Superga. Geniální kombinace, která stále nevyšla z módy.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku