Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nejsou obyčejnými modelkami, ale andílky Victoria‘s secret: Připomeňte si ikony této značky

Info ikona
Victoria's Secret modelky

Jména modelek, které jsou spjaty se značkou Victoria‘s Secret, zná celý svět. Které z nich patřily k „andílkům“ značky? A co to vlastně znamená?

Tereza Čaladi | 20. 05. 2023

Růžové taštičky, luxusní spodní prádlo a ty nejznámější modelky na světě. To si nejspíš představí každý, když se řekne Victoria‘s Secret. Tato značka byla založena už v roce 1977 Royem Raymondem a jeho manželkou Gaye Raymondovou. Její název byl inspirovaný Viktoriánskou érou, která byla spojována s elegancí a krásou.

I přes její dlouholetou historii ovšem doposud neměla žádnou pobočku v České republice. To se změnilo teď v květnu, když Victoria‘s Secret vyrostla v prostorách nákupního centra Westfield Chodov.

Victoria‘s Secret Angels

V 90. letech se stala značka symbolem luxusu a zaměřila se na extravagantní kampaně, jejichž součástí byly nejpopulárnější modelky té doby. V roce 1997 byl představen koncept Victoria's Secret Angels, který označoval skupinu vybraných modelek, které se staly tvářemi značky. Tento koncept přinesl značce ještě větší popularitu a úspěch.

Mohlo by se vám líbit

Rozdíl mezi andílky a klasickými modelkami

Zatímco každá „Victoria's Secret Angel“ byla modelkou, ne všechny modelky, které pracují pro Victoria's Secret, byly označovány jako „andílcineboli nebyly součástí sekce Victoria's Secret Angels (a to i když na nějaké přehlídce měly křídla, jako například Gigi Hadid nebo Kendall Jenner). Ty, které ano, byly vybrány společností jako klíčové symbolické tváře značky. Měly speciální smlouvu, povinnosti a i peníze. Na seznamu nejlépe placených modelech pro rok 2016, který byl zveřejněný v časopisu Forbes, bylo 11 ze 17 součástí Victoria's Secret Angels. V jeho čele přitom byla brazilská supermodelka Gisele Büdchen, která si v té době vydělala 30,5 milionů dolarů za rok.

Kromě ní mezi ikonickými andílky byla například i Adriana Lima, Alessandra Ambrosio či Karlie Kloss. Prvními andílky přitom byla Tyra Banks, Helena Christensen a Stephanie Seymour. Tyto modelky sehrály klíčovou roli při zviditelnění značky a její expanzi na mezinárodní úroveň. Opravdu se přitom jednalo o menšinu modelek. Na přehlídce v roce 2018 bylo oficiálními „andílky“ pouze 12 z 60 modelek, které kráčely po přehlídkovém mole.

Sekce „andílků“ Victoria‘s Secret se ovšem zrušila v roce 2019. V té době se potýkala s kritikou kvůli svému přístupu k diverzitě a tělesnému obrazu. V reakci na tyto obavy společnost oznámila že se bude zaměřovat na širší rozmanitost a bude se tak snažit přizpůsobit měnícím se preferencím a hodnotám svých zákazníků.

Tato éra byla ale přeci jen ve světě modelingu významná a my se ji rozhodli dnes připomenout. Nejznámější andílky Victoria‘s Secret si můžete prohlédnout u nás v galerii.

Ikony Victoria‘s secret Angels
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku