Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Netypický kabát, se kterým nezapadnete v davu, obdivují ho od Berlína po New York

Info ikona
šálokabát

Módním trendům není potřeba bezhlavě podléhat. Ale některé dokážou být dokonce praktické. Jako takový šálo kabát. Pokud jste ho ještě náhodou nezaregistrovali, tak vyniká tím, že vám umožní odhodit jeden zimní doplněk. Jeho součástí je totiž všitá šála.

Svatava Suchardová | 18. 01. 2024

Mistra mezi kabáty si snadno oblíbili módní redaktoři, influenceři i některé celebrity. A není těžké pochopit proč. Koupí šálo kabátu navíc získáte dvě věci za jedny peníze. Vzbudil ve vás zvědavost? Skvěle. Pojďme si tedy o něm povědět něco bližšího.

Získal si milióny fanoušků na sociálních sítích

Kabát s šálou si získal přezdívku „scoats“ (z anglických slov scarf a coat) a dal o sobě poprvé vědět už minulou zimu, kdy ho na trh uvedla švédská značka s dámským oblečením Toteme. Netypický vlněný svrchník v neutrálním odstínu s kontrastním obšitím si získal zástupy fanoušků po celém světě a jeho hashtag nasbíral miliony zhlédnutí na sociální síti Tik Tok. Dokonale totiž vystihuje sezónu a nahrává trendu nenápadné luxusní módy, kterou nosí třeba Sofia Richie, Jennifer Lawrence nebo Kendall Jenner. Ta dokonce vyrazila na svou procházku po Los Angeles v jeho zkrácené verzi, tedy spíš šálo bundě, z černé kůže. Klasická delší varianta má místo i v šatníku Meghan Markle.

Kde pořídit šálo kabát?

Elegance s minimálním úsilím

Jak už to bývá, zimní trend rychle převzaly další módní značky s dámskou konfekcí, a tak na šálo kabát můžete v obchodech narazit i vy. K dispozici jsou dlouhé kabáty ideální do kanceláře, zateplené verze určené na dlouhé procházky v chladných dnech i kabáty s třásněmi, které se hodí pro slavnostnější příležitosti. A proč byste si ho měli pořídit? Třeba proto, že nejen zahřeje, ale také ušetří čas. Stačí si kabát obléct a jeho všitou šálu klasicky omotat kolem krku nebo ji nechat jen ležérně přehozenou. Nemusíte už tedy řešit, která šála se vám zrovna hodí. S šálovým kabátem jednoduše vykouzlíte elegantní vzhled s minimálním úsilím. Navíc se vám bude hodit k téměř každé příležitosti.

Mohlo by se vám líbit

Ikonický kousek na obzoru

Navíc se zdá, že šálo kabát se bude vracet sezónu za sezónou podobně jako trenčkot nebo velbloudí kabát. Aby vám dlouho a dobře sloužil, vyplatí se investovat do kousku s vysokým podílem vlny a vybírat z neutrálních barev, jako jsou šedá, béžová, černá nebo tmavěmodrá.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku