Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Šaty, sako, holínky? Co na sebe, když v létě zaprší, ale moc se neochladí

Info ikona
letní deště outfit

V posledních dnech se zdá, že se léto na nějakou chvíli rozhodlo schovat, což je ale ideální příležitost být o něco kreativnější v outfitech. Právě teploty okolo dvaceti stupňů nabízejí spoustu možností vrstvení a pokud se přidá déšť, stačí k letním šatům obout uzavřené třeba kovbojské boty. Máme pro vás inspiraci, jak outfity v tomto ne tak docela letním počasí poskládat.

Eliška Vrbová | 1. 08. 2023

Možná máte kotníkové boty přes léto uklizené v krabicích a říkáte si, že jejich čas přeci přijde až na podzim. Ale když v létě teploty klesnou blíž dvacítce, nastává jedno z nejideálnějších období pro milovníky módy – outfity se totiž dají kombinovat mnohem kreativněji a přichází čas právě i na kotníkové boty, šněrovací boots ve stylu bot od Dr. Martens, nebo dokonce kozačky. Můžete nosit šaty se sakem a k nim vyšší šněrovací boots, šortky a tričko nebo třeba vestu a k nim přidat kovbojské kozačky a nebo kalhotový kostým v kombinaci s mokasínami na platformě.

Mohlo by se vám líbit

Zaostřeno na kovbojské kozačky

Možností je spoustu, v deštivých dnech se ale určitě hodí obout spíš uzavřené boty a právě zmíněné kovbojské kozačky nebo kotníkové boty jsou aktuálně velkým trendem i vzhledem k festivalové sezóně. Možná by vás na první dobrou nenapadlo, jak všestranně se právě tyto boty dají využít, ale ve skutečnosti jsou nesmírně variabilní a skvěle vypadají jak v kombinaci s květovanými šaty v jakékoliv délce, tak i s džínovými či koženými kousky.

Co obléknout, když se ochladí?

Stylovým letním kouskem jsou také šortky v délce po kolena, které můžete v létě klidně nosit i do kanceláře třeba v kombinaci s košilí, vestičkou či sakem. K nim se hodí opět kotníkové boty, ale pro ležérnější look je můžete obléct i s teniskami. Chladnější letní dny mají také tu výhodu, že se dají mnohem snáz nosit celočerné outfity, které je kvůli velkému teplu v létě často nutné oželet. Pokud tedy milujete černou barvu, například černé minišaty v kombinaci s koženým křivákem, teď je ideální čas tyto outfity znovu obléct.

Není proto čas smutnit po tropických teplotách, ale naopak příjemné počasí využít a promyslet, jaké stylové kombinace váš šatník ukrývá. A pokud vás deštivé dny spíš vybízejí k tomu zůstat doma a žádné složité looky nevymýšlet, jde o ideální příležitost k protřídění šatníku a vyřazení kousků, které už nenosíte.

Outfity mezi kapkami deště
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku