Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Sharon Tate jako módní ikona 60. let: Její styl květinové dívky inspiruje dodnes

Jestli si nějaká ikona 60. let minulého století zaslouží víc pozornosti, pak je to rozhodně Sharon Tate. Bohužel si její jméno často všichni nejvíce spojují s její smrtí. Pojďme se teď ale zaměřit na její krásu a módní styl. Prohlédněte si galerii a jistě uznáte, že jí právem náleží místo hned vedle takových jmen jako je Twiggy, Bridgitte Bardot nebo Jane Birkin.

Jméno Sharon Tate je spojováno s tragédií

Jméno hollywoodské herečky Sharon Tate je především spojováno se strašnou událostí, ke které došlo 9. srpna 1969 v Los Angeles. Toho večera vtrhli do jejího domu členové kultu Charlese Mansona a tehdy 26 letou herečku v osmém měsíci těhotenství brutálně zavraždili. Spolu s ní i další čtyři lidi. Tato hrůza otřásla celým světem a i po tolika letech má veřejnost stále nutkání ji zkoumat. Mnoho tvůrců odráží osobnost a činy šílence Mansona ve svých dílech, mezi posledními můžeme jmenovat například film Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu, kde si módní ikonu Sharon Tate zahrála Margot Robbie.

Mohlo by se vám líbit

Inspirace ze sedmdesátek: Stylové letní outfity podle Jane Birkin

Stylová ikona sedmdesátých let, po níž se jmenuje nejslavnější kabelka značky Hermès, to je ve zkratce Jane Birkin, britská herečka a zpěvačka žijící ve Francii. V době své největší slávy nosila mnoho outfitů, ve kterých bychom klidně vyšly do ulic i dnes. Vybrali jsme ty nejhezčí, jimiž se můžete inspirovat!
marianne.cz

Sharon Tate měla nádherný život

I když je šílené vraždění klanu Charlese Mansona a jeho schopnost přimět lidi ke strašným činům stále dokola omílaná, sestra zesnulé herečky Debra Tate se vyjádřila, že ji mrzí, že je sestra spojovaná především s její vraždou. „Přijde mi nefér, že si ji všichni pamatují jen kvůli tomu, jak zemřela. Sharon měla nádherný život,“ řekla. A život měla skutečně krásný. Narodila se 24. ledna v roce 1943 v Dallasu. Její přirozená krása jí nesla ovoce už v mládí, kdy vyhrávala jednu soutěž krásy za druhou. Bylo tedy logické, že se chtěla zkusit prosadit v Hollywoodu. V roce 1967 zazářila ve filmech Eye of the Devil, Nedělejte zmatek, Ples upírů a Údolí panenek. Zamilovala se do režiséra Romana Polanského, který jí lásku opětoval. Vzali se 20. ledna 1968 v Londýně a stali se vlivným párem. Jejich vztah a manželství bylo jako ze stříbrného plátna. Další radostnou novinou bylo těhotenství, které její perfektní život ještě vylepšilo. Narození syna (jak se po její smrti ukázalo) se už však nedočkala.

Sharon Tate jako módní ikona květinových dětí

Její módní styl byl kombinací květinových dětí a jednoduchosti,“ tak označil její vkus Vouge. Sharon byla skutečně ztělesněním módy pozdních 60. let, který představoval minisukně, propínací šaty, boty Mary-Jane a natupírovaný účes. Milovala kůži, třásně a denim. Mezi její oblíbené značky patřily Ossie Clark a Thea Porter. Tate inspiruje návrháře a kostýmní výtvarníky dodnes. Koncem roku 2018 byla sbírka jejích osobních věcí vystavená v Museum of Style Icons v Irsku. K vidění byly šaty Dior, minisukně, kabáty, dokonce i její umělé řasy.

Podívejte se do galerie na její jedinečný a ikonický styl.

Sharon Tate jako módní ikona 60. let
Zdroj článku

Související články

Móda
Letní trendy 2024: Které sandálky vám opticky prodlouží nohy? Inspiraci hledejte v hluboké historii

Letní trendy 2024: Které sandálky vám opticky prodlouží nohy? Inspiraci hledejte v hluboké historii

Móda
Letní trendy 2024: Milované i nenáviděné kalhoty se vracejí. Poradíme vám, jaký typ si letos pořídit

Letní trendy 2024: Milované i nenáviděné kalhoty se vracejí. Poradíme vám, jaký typ si letos pořídit

Móda
Módní styl z 50. let je absolutním trendem léta 2024: Propadly mu světové celebrity a zamilujete si ho i vy

Módní styl z 50. let je absolutním trendem léta 2024: Propadly mu světové celebrity a zamilujete si ho i vy

Móda
Konec módním mýtům: Bílá nerozšiřuje. Naučte se ji nosit tak, aby vám lichotila

Konec módním mýtům: Bílá nerozšiřuje. Naučte se ji nosit tak, aby vám lichotila