Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Slavné osobnosti, které se zúčastnily korunovace krále Karla III.

Info ikona
Katy Perry korunovace

Dnes nastala dlouho očekávaná událost, a sice korunovace krále Karla III. a jeho manželky Camilly. Na korunovaci dorazily kromě členů královské rodiny i celebrity a hlavy států, mezi nimi i náš prezident, Petr Pavel, s manželkou.

Tereza Čaladi | 6. 05. 2023

Král Karel III. je panovníkem Spojeného království již osm měsíců. Až dnes byl ale oficiálně korunován ve Westminsterském opatství. Ačkoliv byla tato korunovace skromnější, než měla jeho matka, královna Alžběta II., i tak se jednalo o poměrně velkou událost, na kterou bylo pozváno několik významných osobností.

Samozřejmě dorazili členové britské královské rodiny – princ a princezna z Walesu se svými dětmi, princ Harry (bohužel bez své manželky), princezna Beatrice a další. Zvaní byli i další členové aristokracie jako například dánský korunní princ Frederik, španělský král Felipe či norský korunní princ Haakon.

Vedle nich se na korunovaci objevilo několik hlav států, a to včetně té naší. Český prezident Petr Pavel vyrazil do Londýna se svou manželkou Evou. Události se zúčastnila slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

A samozřejmě nechyběly ani osobnosti z řad celebrit. Konkrétně se na korunovaci objevil například Lionel Richie, Katy Perry či Emma Thompson. Prohlédněte si, kdo další do Westminsterského opatství dorazil a co měly osobnosti na sobě, v naší galerii.

Osobnosti, které se zúčastnily korunovace krále Karla III.
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku