Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Vary jsou za dveřmi! Co si vzít s sebou, když jedete na filmový festival jako divák?

Už tento pátek vypukne 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Tentokrát bude mezi hvězdné zahraniční hosty patřit Russell Crowe, Robin Wright a Ewan McGregor a samozřejmě nebudou chybět i tuzemské nejen herecké osobnosti. Třeba se do Karlových Varů vydáváte už poněkolikáté, ale je také možné, že vyrážíte jako úplný nováček. V tom druhém případě vás může pár věcí překvapit a my vám poradíme, co si s sebou zabalit a na co nezapomenout, aby se taková překvapení raději nekonala.

Eliška Vrbová | 27. 06. 2023

1. Pohodlné boty

Před filmovým festivalem v Karlových Varech je dobré se připravit na to, že budete hodně chodit. Trasu od hotelu Thermal ke Grandhotelu Pupp projdete za den nesčetněkrát a pojďme si upřímně říct, že to není zrovna krátká procházka, jde konkrétně o 1,5 kilometru. K některým promítacím místům, jako je například Divadlo Husovka, si musíte vyšlápnout i menší kopeček, Vary jsou hodně kopcovité město.

Sandálky na jehlovém podpatku proto nechte večírkům a přes den obujte spíš pohodlnější variantu, jako jsou tenisky, případně pohodlné sandále či pantofle. A kdyby vás přeci jen už bolely nohy, můžete využít jednu ze tří linek festivalové dopravy nebo nasednout na kola Specialized z festivalové půjčovny. Ty si mohou na čtyři hodiny zdarma zapůjčit všichni držitelé Festival Passu, ke každému kolu dostanete k zapůjčení také cyklistickou helmu a zámek na kolo.

2. Vrstva navíc

Karlovy Vary leží v údolí mezi kopci a počasí tam proto umí být poměrně nevyzpytatelné a proměnlivé. Když podle teploměru ráno usoudíte, že můžete vyrazit jen tak v šatech, možná se leckdy budete po chvíli vracet zpátky pro lehčí vrstvu navíc. Džínová bunda, křivák, sako či cardigan se vám tedy může hodit nejen večer, ale i přes den, kdy vás při korzování po kolonádách nebo přebíhání mezi jednotlivými kiny třeba zastihne studenější vítr.

3. Vějíř

Stejně tak jako chladno vás ale občas může překvapit i velké horko, a to především v promítacích sálech. Protože festival letos u většiny tiskovin přechází do digitální podoby, nebudete mít jen tak po ruce noviny nebo katalog, kterým byste se mohli ovívat, a tak není od věci si s sebou přibalit starý dobrý vějíř. Zabere vám v kabelce minimum místa a jeho osvěžující efekt umí být k nezaplacení. Podobnou službu rychlého osvěžení vám může prokázat i termální voda ve spreji, která je k dostání i v cestovní velikosti.

Mohlo by se vám líbit

Rekreační dům herce Jiřího Bartošky stojí za vidění

Je to víc než pět let, co v Andělské Hoře nedaleko lázeňského města Karlovy Vary, vyrostl originální dům, který byl nominovaný na prestižní Českou cenu za architekturu. Jeho majitelem není nikdo jiný než herec a prezident Mezinárodního filmového festivalu Jiří Bartoška.
marianne.cz

4. Powerbanka

Vstupenky na filmy se rezervují především přes aplikaci, ale odchytnout je můžete třeba i ve facebookových skupinách. Mít neustále nabitý mobil se vyplatí i kvůli případné navigaci v mapě festivalových míst a samozřejmě i kvůli focení se u festivalové logostěny, na kolonádě, na drinku na terase Hotelu Thermal a na spoustě dalších fotogenických míst.

5. Bloček a fix

O hvězdy letos, ostatně jako každý rok, nebude ve Varech nouze. Pokud byste chtěli mít své oblíbené osobnosti i podepsané, hodí se mít v kabelce i blok a fix, nikdy totiž nevíte, kdy narazíte na nejen hereckou hvězdu. V Karlových Varech se od 30. června do 8. července prostřídá opravdu velké množství českých i zahraničních osobností a vy je můžete potkat nejen v kinosále nebo při příjezdu na červený koberec, ale třeba také na kolonádě nebo v kavárně.

6. Trpělivost, štěstí a dobrá nálada

O filmový festival v Karlových Varech je každoročně opravdu velký divácký zájem, a tak se zejména v období víkendů a státních svátků lázeňské centrum návštěvníky hodně zaplní. Nepropadejte ale panice, ne všichni tito lidé budou chtít jít na stejný film ve stejný čas jako vy. Šance získat vstupenky je velká, jen je dobré se obrnit trpělivostí a mít i trochu štěstí.

Ráno si přivstat a rezervovat si vstupenky přes aplikaci přesně v 7 hodin nebo se vydat čekat do fronty přímo před sál, protože rezervace na všechna neobsazená místa pět minut před promítáním propadají a vy se tak díky trpělivému čekání do sálu dostanete. A kdybyste náhodou lístky na svůj vytoužený film nesehnali, nezoufejte. V Karlových Varech je během festivalu tolik možností vyžití, že i devět dní trvání festivalu je na takový program někdy málo – besedy s tvůrci, koncerty, výstavy,... Záleží jen na vás, co si z bohatého doprovodného programu vyberete.

Mohlo by se vám líbit

Léto je konečně tu! Kde pořídit stylové letní sandálky, pantofle i baleríny?

Teploty vystoupaly k letním třicítkám, a to znamená jediné – sezóna otevřených bot je konečně tu! Zatímco v zimní sezóně se často spokojíme se střídáním třeba jen dvou párů, letní outfity vybízejí k mnohem větší rozmanitosti. Obujete pantoflíčky na podpatku, masivní sandály s platformou nebo špičaté baleríny s volnou patou? Máme tipy, kde sehnat pestrobarevné i minimalistické modely.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Móda
Těšíme se, v čem Anna Geislerová letos na KVIFF zazáří. Podívejte se na její nejlepší modely z červeného koberce

Těšíme se, v čem Anna Geislerová letos na KVIFF zazáří. Podívejte se na její nejlepší modely z červeného koberce

Móda
6 způsobů, jak v létě nosit obyčejnou košili: Kdy ji zastrčit a kdy nechat volně vlát?

6 způsobů, jak v létě nosit obyčejnou košili: Kdy ji zastrčit a kdy nechat volně vlát?

Móda
Letní trendy 2024: Co obléct přes plavky na pláž či k bazénu? Vsaďte na pánské košile, pyžamové kalhoty či sarongy

Letní trendy 2024: Co obléct přes plavky na pláž či k bazénu? Vsaďte na pánské košile, pyžamové kalhoty či sarongy

Móda
Letní móda 2024: 10 must-have kousků, které vám letos nesmí chybět ve skříni

Letní móda 2024: 10 must-have kousků, které vám letos nesmí chybět ve skříni