Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Užijte si den na farmě! Máme pro vás šest tipů, kam vyrazit za venkovskou pohodou

Vydejte se s rodinou na některou z českých farem a zažijte den v přírodě a navíc se zvířaty. Každá z níže uvedených farem nabízí unikátní zážitky pro děti i dospělé. Vyberte si, která bude pro váš výlet ta pravá.

Jana Bitalová | 30. 05. 2024

Výlet na farmu je skvělou příležitostí, jak si odpočinout od městského ruchu a zažít něco nového. Potěší vás zvířátka, jako jsou krávy, koně, ovce, kozy a další. Kromě toho se dozvíte, co obnáší péče o ně, ochutnáte čerstvé produkty, a svou návštěvou podpoříte místní farmáře.

Statek u Merlina

Statek u Merlina se nachází nedaleko Prahy a je ideální destinací pro rodiny s dětmi, protože nabízí pestrou škálu aktivit, jako je krmení a péče o domácí zvířata – krávy, kozy, ovce, slepice a králíky. Dále si děti mohou vyzkoušet jízdu na ponících a k dispozici je také dětské hřiště. Kromě toho jsou tady pořádané různé kreativní workshopy, ubytujete se ve stylových pokojích a připravená je příjemná kavárna s domácími koláči a dalšími dobrotami.

Farma Selský dvůr

Farma Selský dvůr v malebném prostředí jižních Čech je ideálním místem pro rodinné výlety a odpočinek v přírodě. I tady budete v kontaktu se zvířaty, jako jsou koně, krávy, kozy, ovce, slepice a králíci. Mezi možné aktivity patří krmení zvířat, interaktivní prohlídky farmy, projížďky na koních nebo dokonce v kočárech.

Ubytovat se můžete přímo na statku a v místní restauraci si pochutnáte na tradiční české kuchyni z domácích surovin. Farma pořádá různé tematické akce a workshopy, které přibližují život na venkově a tradiční řemesla. 

Mohlo by se vám líbit

Cestujeme po Česku: Kam na výlet za zvířátky?

Výlety za zvířátky mívají u dětí největší úspěch. Vyrazte za nimi do méně známých míst, která si pozornost rozhodně zaslouží.
marianne.cz

Zoopark Zelčín

Zoopark Zelčín kousek od Mělníka nabízí nejen klasické prohlídky s průvodcem, ale také zážitky, jako je krmení a péče o zvířata. Mezi obyvateli zooparku najdete domácí zvířata (ovce, kozy, prasata, koně a králíky) i exotičtější druhy – lamy a klokany.

V areálu se nachází restaurace s domácími jídly. Pro děti je připraveno hřiště a v létě malý bazén. Zoopark také pořádá akce, jako jsou dětské dny a sezónní slavnosti.

Biofarma Slunečná

Biofarma Slunečná leží asi 30 minut jízdy autem od Prachatic a zaměřuje se na principy udržitelného zemědělství. Ochutnáte zde proto bio výrobky, ať už půjde o mléko a mléčné produkty, maso, nebo zeleninu. Pro děti je připraven interaktivní program, během kterého se mohou podílet na krmení zvířat, dojení krav nebo sběru vajec. 

V areálu farmy se nachází ubytování v rustikálně zařízených pokojích a restaurace, kde si pochutnáte na jídlech z farmářských produktů. Pro milovníky přírody jsou k dispozici turistické a cyklistické trasy vedoucí okolní krajinou.

Statek U Horkých

Na farmě nedaleko Mladé Boleslavi chovají různé druhy hospodářských zvířat, jako jsou krávy, ovce, kozy, prasata, slepice a králíci. Děti i dospělí mají možnost se s nimi blíže seznámit a naučit se o ně starat. Pro malé návštěvníky je zde dokonce možnost projížďky na ponících. 

Na farmě ochutnáte domácí produkty, včetně čerstvého mléka, sýrů, vajec a medu. Její okolí je zase plné přírodních krás, které poznáte během procházek po značených turistických stezkách lesy a loukami.

Farma Hucul

Farma Hucul v malebném prostředí Beskyd se specializuje na chov huculských koní, což je starobylé plemeno známé přizpůsobivostí horským podmínkám. Návštěvníci si tady mohou ověřit známé pořekadlo, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu, a to na vyjížďce po okolních kopcích nebo během výuky jízdy na koni pod dohledem zkušeného trenéra.

Mohlo by se vám líbit

Kam na výlet s dětmi i bez nich: Těchto pět míst v Česku vás bude bavit!

Inspirace na výlety není nikdy dost, proto jsme pro vás připravili pětici míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Některá jsou vhodná spíše pro dospělé a větší děti, jiná potěší hlavně malé výletníky. Stačí si jen vybrat…
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Cestování
Cestujeme po Česku: Na zámku Loučeň chystají prázdninový program pro děti

Cestujeme po Česku: Na zámku Loučeň chystají prázdninový program pro děti

Cestování
Dovolená v Brazílii: Tanečnice Veronika Lálová vybírá nejkrásnější místa, která stojí za návštěvu

Dovolená v Brazílii: Tanečnice Veronika Lálová vybírá nejkrásnější místa, která stojí za návštěvu

Cestování
Cestujeme po Česku: Vyrazte do Tábora za historií, čokoládou a zábavou

Cestujeme po Česku: Vyrazte do Tábora za historií, čokoládou a zábavou

Cestování
Cestujeme po Česku: Vydejte se do Hořic za sladkými trubičkami, sochami i výlety

Cestujeme po Česku: Vydejte se do Hořic za sladkými trubičkami, sochami i výlety