Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Dekor: Slavnosti hroznů

Info ikona
Víno

Když se slaďoučké kuličky promění ve víno, kde jinde si je vychutnat než tam, odkud vzešly – na vinici.

Jana Kantorová | 21. 11. 2023

STYLING:  Markéta Zindulková  

DOBRÝ SPOLEČNÍK 

Zatímco Francouzi pijí víno k jídlu běžně, ať už jde o oběd, či večeři, my jsme zvyklí otevřít si jej spíš večer či ke speciální příležitosti jen tak. Přesto je dobré zakousnout k němu něco dobrého. Zatímco k bílému vínu chutnají jemnější tvrdé sýry a zelené olivy, k červenému se nejvíce hodí sušené šunky a salámy nebo chuťově výraznější sýry. K sektům a perlivým vínům si kromě oliv a jemnějších tvrdých sýrů klidně dopřejte i uzené ryby. 

Galerie: Dopřejte si pohoštění s vínem
Mohlo by se vám líbit

JISKŘIVÉ BÍLÉ 

Rozmanitost bílého vína je určena odrůdou, cukernatostí hroznů při sběru, technologií výroby, oblastí i půdou. Nelze opominout ani počasí, které si s vinaři neustále pohrává, a proto je každý ročník jiný. O výsledný požitek se už zasloužíte vy. Vyberte proto krásné místo, připravte džbánek a sklenky, v nichž bude barva vína, povzbuzována paprsky podzimního slunce, jiskřit. 

Mohlo by se vám líbit

POETICKÉ ČERVENÉ 

Věděli jste, že první zmínky o výrobě a konzumaci červeného vína pocházejí z oblasti dnešní Gruzie a Íránu z doby 6000 let před naším letopočtem? Oblibu si získalo také u Řeků, kteří své znalosti předávali dál, a to hlavně Římanům. Ti pak založili hlavní vinařské oblasti Francie a Německa i jižní Moravy, kde roste réva dodnes. Vy svůj zážitek podpořte otevřením lahve alespoň hodinu před pitím. 

VĚČNÉ PERLENÍ 

Bez šumivého vína se neobejde žádná větší oslava, a tak mu nelze upřít punc výjimečnosti. Nalité ve sklenicích flétnového typu vám jeho bublinky určitě nikdy nestihnou vyprchat. 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku