Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Vyrobte si originální jmenovky na vánoční dárky

Období adventu je tu a nakupování vánočních dárků je v plném proudu. Vyhrajte si letos i s balením dárků a překvapte vaše nejmilejší ručně vyráběnými jmenovkami na dárky. Jednoduchý způsob, jak ozdobit přání, pozvánku či jmenovky na dárky, představuje kombinace gelových razítek a akvarelových fixů. Za minimální snahu tak získáte maximální efekt a svoje blízké potěšíte osobním a originálním přístupem.

Jana Kantorová | 16. 12. 2023

Sváteční období je tu a většině z nás běží hlavou, čím letos obdarovat naše blízké. „Je to přirozené – chceme-li potěšit někoho blízkého, dáme si záležet na výběru dárku. Tím ale naše starosti zpravidla nekončí, na řadu totiž přichází balení. Nápaditým a originálně pojatým balením dárku uděláte radost hned dvojnásobnou. Dobrá zpráva je, že nemusíte nakupovat drahé dekorační předměty, ale vystačíte si pouze s vaší fantazií a kreativními pomůckami za pár peněz,“ říká Lenka Pachmanová zakladatelka kreativní platformy pro všechny nadšené tvůrce Idea Creative. 

„Pokud hledáte jednoduchý způsob, jak nápaditě ozdobit pozvánku, přáníčko, či jmenovku, jste u nás na správném místě. Neotřelou kombinací gelových razítek a akvarelových fixů totiž nemůžete šlápnout vedle. Následujte náš přehledný návod, dovede vás krok po kroku ke zdárnému cíli,“ dodává Pachmanová.

Galerie: Jak originálně zabalit vánoční dárky?
Mohlo by se vám líbit

Zabalte si dárky s minimem nákladů ale s maximem kreativity

Dárek má potěšit dvakrát. Poprvé, když ho dostanete zabalený do ruky, podruhé, když zjistíte, co se ukrývá uvnitř. Nalejte si punč a dejte se s námi do tvoření!
marianne.cz

DIY návod: Ozdobné razítkování

Na netradiční jmenovky budete potřebovat: akvarelový papír, gelová či pěnová razítka s květinovými motivy, permanentní razítkovací polštářek, např. Stazon či VersaFine, tenký popisovač Graph’it, akvarelové fixy, štětečkový fix na vodu, washi pásku, nůžky a pomocníka na razítkování Stamping Buddy Pro

Postup: 

1. Začneme tím, že si nastříháme šest až sedm proužků washi pásky v délce cca dvanáct až třináct centimetrů a postupně nalepíme na akvarelový papír tak, abychom zhruba uprostřed vytvořili z proužků obdélník. Washi páska je snímatelná a v tuto chvíli nám slouží jako „překrývací médium“, díky kterému zůstane přelepená plochá čistá. Proužky by se proto měly malinko překrývat, aby byl obdélník jednolitý a nic nepropustil.

Mohlo by se vám líbit

10 nejvoňavějších vánočních svíček, které vám zpříjemní adventní čas

Vanilkové rohlíčky, svařené víno nebo aromatické jehličí stromků – atmosféru Vánoc si můžete doma vykouzlit jedním škrtnutím sirky. Přinášíme vám výběr těch nejkrásnějších svátečních vonných svíček.
marianne.cz

2. Dále si připravíme vše na razítkování. Umístíme papír do razítkovací pomůcky Stamping Buddy, zajistíme magnety, které jsou součástí balení, a gelová razítka naaranžujeme razítkovanou stranou dolů tak, aby vytvořila požadovaný motiv.

3. Přiklopíme víko Stamping Buddy, aby na něj gelová razítka přilnula a my jsme mohli nanést inkoust z razítkovacího polštářku. Když znovu víko přiklopíme, přesně obtiskneme inkoust na papír. Papír i razítka jsou zafixovaná, pokud bude potřeba nátisk opakovat, stále přesně razítkujeme na námi rozvrženou plochu. Motiv můžeme samozřejmě doplnit i jinými, například pěnovými nebo gumovými razítky.

4. Po zaschnutí inkoustu sejmeme washi pásku. Obdélník můžeme ještě začistit pomocí pravítka a tenkého popisovače.

5. Poté na hladkou folii naneseme akvarelovými fixy různé barevné tóny, které pak budeme pomocí vodního štětečku nanášet na orazítkované motivy. A originální jmenovka je na světě!

Mohlo by se vám líbit

Zveme vás na návštěvu: Elegantní vánoční interiér v tlumených tónech

Jestli nepatříte mezi milovníky divokých vánočních dekorací ve výrazných barvách, ale dáváte spíš přednost jednoduché eleganci a přírodním materiálům, budete z tohoto interiéru nadšení.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Dobrý nápad
Domácí zmrzku zvládnete i bez zmrzlinovače. Z čerstvých jahod bude dokonalá

Domácí zmrzku zvládnete i bez zmrzlinovače. Z čerstvých jahod bude dokonalá

Dobrý nápad
KVÍZ: Zdraví, sílu najdeš v sýru! Vyzkoušejte, zda se vyznáte v jednotlivých druzích

KVÍZ: Zdraví, sílu najdeš v sýru! Vyzkoušejte, zda se vyznáte v jednotlivých druzích

Dobrý nápad
Recept: Čokoládové muffiny s malinami, na kterých si opravdu pochutnáte

Recept: Čokoládové muffiny s malinami, na kterých si opravdu pochutnáte

Dobrý nápad
Recept na jahodovou bublaninu: Tahle vám zaručeně zachutná!

Recept na jahodovou bublaninu: Tahle vám zaručeně zachutná!