Přejít k hlavnímu obsahu
Zábava

5 tipů na svatební místa v Praze a okolí

Info ikona
Svatba

Jste z Prahy a plánujete svatbu? Možná jste to netušili, ale v hlavním městě i v jeho okolí je hned několik kouzelných míst, kde můžete uspořádat váš velký den. Některá jsou skrytá uprostřed zahrad či přírody, jiná překypují šarmem velkoměsta. O kterých místech je řeč?

Veronika Lechnerová | 22. 02. 2022

Café Neustadt

Café Neustadt najdete přímo v pulzujícím srdci Prahy. Nachází se kousek od Karlova náměstí hned za radnicí ve vnitrobloku. Díky tomu máte oddací místo i podnik na party, co by kamenem dohodil. Café Neustadt vás hned na první pohled uhrane minimalistickou a nadčasovou architekturou. Prosklený exteriér obrostlý břečťanem spolu s historickou budovou radnice vytváří malebné zátiší, jako stvořené pro oslavu vaší lásky.

Dvorek před samotnou kavárnou poskytne spoustu prostoru hostům pro posezení a dětem pro nekonečné dovádění. Kavárna disponuje barem s výčepem a s majiteli je možné se dohodnou prakticky na čemkoliv. Jen musíte s plánováním (jak už to u svateb bývá) začít opravdu včas. Velkou výhodou tohoto místa je, že se po večerní oslavě každý dostane domů metrem, nebo Uberem a to doslova za pár minut.

Vltavěnka

Usedlost Vltavěnka se nachází v obci Nalžovice přibližně hodinu od Prahy. Komplex, který byl dříve venkovským statkem, tvoří malebné stavení, které nabízí zcela jedinečný prostor pro uspořádání svatby. Interiér je zařízen v jednoduchém stylu, takže si jej můžete nazdobit, dle vaší libosti. Stodola na vás přímo dýchne venkovem a všudypřítomná příroda vám poskytne mnoho zákoutí pro svatební fotografie.

Celkem můžete pozvat až 120 hostů a součástí je také rozsáhlý dvůr a romantická zahrada. Součástí Vltavěnky není ubytování, nicméně pár kroků od usedlosti jsou dva penziony, ve kterých můžete svatebčanů zařídit nocleh.

Běchovická stodola

Běchovická stodola se nachází, jak už sám název značí, v Běchovicích. A pokud hledáte místo, které bude sice v Praze, ale zároveň tak vzhledově vůbec nevypadá, pak pro vás bude Běchovická stodola tou pravou volbou.

Interiér je zařízený v cihlovodřevěném dekoru a venkovní prostory nabízí spoustu místa jak k samotné party, tak třeba i pro nejrůznější hry a aktivity. V docházkové vzdálenosti je i malý rybník, u kterého může proběhnout obřad, nebo třeba svatební focení. Velkou výhodou Běchovické stodoly je fakt, že celý svůj svatební den zařídíte na jednom místě a pokud jsou vaši hosté z Prahy, nemusíte si lámat hlavu s ubytováním.

Holyňská stodola

Holyňskou stodolu najdete doslova na okraji Prahy. Srší z ní příjemná vesnická atmosféra a na to, že se svatba odehrává v Praze, si nejspíš ani nevzpomenete. Stodola se nachází ve Slivenci a je obklopena zahradou. Vnitřek je zařízen krásným dřevěným vybavením a celý interiér působí malebným a příjemným dojmem. Prostor je vhodný spíše pro menší svatbu, ideálně do 70 hostů.

Pokud se spojíte s majiteli stodoly, zařídí pro vás vše, co si budete přát. Od pronájmu prostor, přes gril, hudební aparaturu nebo fotografa. Samozřejmě si ale také můžete vše zařídit zcela po vlastní ose. Holyňská stodola také skýtá několik pokojů, ve kterých můžete ubytovat své hosty, pokud za vámi přijeli zdaleka.

Podřípská farma

Toužíte-li po opravdu jedinečném venkovním obřadu, pak se rozhodně vydejte na obhlídku Podřípské farmy. Ta se nachází přibližně 40 minut od Prahy. Kromě nádherného interiéru, který je zařízený ve venkovském stylu, na vás čeká i jedinečné obřadní místo přímo u řeky Labe.

Do klubovny se vám vejde přibližně 40 osob a farma rovněž nabízí k dispozici vinárnu, která pojme dalších 40 lidí. V neposlední řadě můžete využít venkovní posezení u krbu rovněž pro 40 osob.