Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Co dnes dělá Uzlinka z Pelíšků? Vzala si známého herce, sama ale už roky nehraje

Info ikona
Uzlinka

Pelíšky k svátkům zkrátka patří a tak nepochybujeme o tom, že jste si je letos o Vánocích užili i vy. Každá z rolí v tomto snímku je přitom skvěle promyšlená a výjimkou není ani role Lidušky Šebkové alias malé Uzlinky. Tu tehdy ztvárnila Silvie Koblížková. Dnes už ale není malou dívenkou, ani herečkou a ani se nejmenuje Koblížková.

Tereza Čaladi | 7. 01. 2024

Když se řekne „ikonické české filmy“, lidé si hned vybaví Pelíšky. Jedná se o jeden z prvních velmi úspěšných snímků renomovaného režiséra Jana Hřebejka, který následoval po Šakalích létech, za něž byl oceněn Českým lvem. Kromě skvělého humoru jsou zde i známí herci – Silvie Koblížkové hrála konkrétně dceru Simony Stašové a Miroslava Donutila.

Jak se k roli dostala?

Do Pelíšků ji dosadil sám Jan Hřebejk. Silvie totiž účinkovala už předtím v roce 1996 v jeho seriálu Kde padají hvězdy. Tam získala roli potom, co se jednoduše zúčastnila castingu. V té době chodila na dramatický kroužek v Praze, a tak nebyl problém na konkurz dojít. Když si o pár let později Jan Hřebejk vybíral herce do Pelíšků, o Uzlince měl jasno.

Mohlo by se vám líbit

Herecká kariéra

Když se Pelíšky natáčely – vyšly v roce 1999 – bylo Silvii 13 let. Mimo hraní tak před sebou měla především školu. Po svém úspěchu ve filmu si dala od hraní na chvíli pauzu a věnovala se studiu. Ve chvíli, kdy došlo na rozhodnutí o střední, přihlásila se na konzervatoř, kam se ale bohužel nedostala. Příležitost k hraní dostala ale i tak, a to i přesto, že nakonec vystudovala management a marketing cestovního ruchu. Přišla jí nabídka na casting v seriálu Rodinná pouta (2004-2006), kde získala roli Kristýny Liškové. Její příběh pokračoval v navazujícím seriálu Velmi Křehké vztahy (2007-2009). Během natáčení přitom účinkovala v Divadle pod Palmovkou. Jakmile ale přestala hrát v televizi, rozloučila se postupem času i s divadlem.

A pak byla svatba

Dnes se sama hraní již nevěnuje, pracuje jako produkční. Její manžel ale ano. V roce 2022 se jím stal Jiří Maryško, kterého můžete znát z filmů jako Jak básníci čekají na zázrak, Špindl, Čertí brko, Po čem muži touží nebo pohádky Krakonošovo tajemství. Jejich zasnoubení tehdy prozradil ve Všechnopárty Karla Šípa. V pořadu se také svěřil, že si plánuje na svatbu vzít mysliveckou uniformu, kterou si půjčí v divadle.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku