Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nevíte, kam na dovolenou? Inspirujte se knižními cestopisy

Info ikona
Kniha

Cestovat můžete i z vašeho obýváku! Stačí, když si k ruce vezmete povedený cestopis, díky kterému objevíte dálné krajiny i blízká města.

Tentokrát jsme vybrali cestopisy, které vyšly v letošním roce a zaslouží si vaši pozornost. Pokud doma máte malé cestovatele, pak nezbývá nic jiného než sbalit batoh a vydat se na túru českými stezkami. Pomocnou ruku vám v tomto ohledu nabídne kniha Kilometry s dětmi, díky které se naučíte číst mapu, nebát se klíšťat i vařit na ohni. Tipy na zajímavé výlety po jižní Moravě zase objevíte v knize Kdo se nudí, míří do Brna. A pokud budete v moravské metropoli, nezapomeňte se zastavit v některém z gastronomických podniků podle knihy 100 Brno.

Zajímavá místa objevíte také za hranicemi České republiky. Pokud se rozhodnete putovat po Evropě, vsaďte na knihu Moji Dánové a skoro Dánové. Možná vás překvapí, že skandinávský národ se od Čechů v mnoha ohledech výrazně liší. Tak trošku jiný cestopis napsal architekt Adam Gebrian, který se svou manželkou a tříletým synem strávil dva měsíce v Lisabonu. A zapomenout nemůžeme ani na knihu Pas a pes, se kterou procestujete Střední a Jižní Ameriku křížem krážem a navštívíte místa, která nemá v nabídce žádná cestovka. Více o knihách najdete v naší galerii.

Zdroj: autorský článek

Cestopisy, které vás provedou Českem i zahraničím
Mohlo by se vám líbit