Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 1. dubna: Berani mají být vůči sobě laskavější, Blíženci hledat, kudy jim utíká energie

Je tu první dubnový týden a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 1. dubna ukáže, jak potřebné je stát si za svým názorem a nenechat se zviklat míněním většiny, pokud s ním nesouzníme. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další důležité téma, na něž se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 30. 03. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Laskavost je jednou z důležitých a potřebných součástí života. Ne všichni ale dokážeme být přívětiví kdykoli a za všech okolností, přesto platí, že naprostá většina lidí má v sobě alespoň střípky srdečnosti. Kromě jiných aspektů záleží i na tom, jak dotyčný vnímá sám sebe. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, jak vnímáte sebe samu a všímejte si, co vám zrcadlí lidé ve vašem okolí. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Řekla bych, že se k sobě chovám laskavě?
 • Kdy naposledy jsem se za něco pochválila?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Život často vnímáme jako složitý, mnohdy si jej ale komplikujeme sami. Chceme vycházet druhým vstříc, protože se bojíme nálepky „sobec“, případně se strachujeme, že upadneme v nemilost. Proto občas kývneme na věci, do kterých se nám z nějakého důvodu nechce. Je to i vaše téma na nadcházející týden. Nezapomínejte, že potřeby druhých by nikdy neměly být nadřazeny vašim potřebám. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Únava je běžnou součástí života a odbourat ji by za normálních okolností nemělo být těžké. Kvalitní a dostatečně dlouhý spánek, vyvážená strava, přiměřený pohyb a pravidelná duševní hygiena jsou tím, co nám pomůže zůstat vitální, zdraví a spokojení. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, jak se z dlouhodobého hlediska cítíte, hledejte energetické „díry“, a zároveň způsoby, jak je zacelit. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

Rak (22. 6. – 22. 7.)

V životě existují okamžiky, kdy je nejlepší nedělat nic. Nechat věci jen tak plynout a umožnit jim, aby se staly až tehdy, kdy samy „chtějí“, je vzácným uměním života. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zastavte se a popřemýšlejte, zda je váš zásah do současné situace opravdu třeba. Možná by stálo zato vyzkoušet si tentokrát, jaké to je nemít nad vším plnou kontrolu. Momentálně vám stejně nic neuteče. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Vybavím si nějakou situaci, kdy se mi vyplatilo nedělat nic?
 • Dokážu rozeznat, kdy je můj zásah potřeba, a kdy by mohl být spíše kontraproduktivní?
Mohlo by se vám líbit

Velký horoskop na duben: Blíženci mají zariskovat, Býci se naučit odpouštět

Je tu duben, měsíc pučící přírody a období, kdy se z teplých krajin navrací většina ptactva. Jaro je v plném proudu, dny delší a naše nálada radostnější. Jako každý nový měsíc, i tentokrát pro vás máme drobnou nápovědu, originální horoskop pro každé znamení zvěrokruhu, abyste si nadcházející týdny užili v co možná největší pohodě, bez zbytečných komplikací a nepříjemných překvapení. Získejte náskok a přečtěte si, co vás v průběhu příštích dnů čeká.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Děti jsou často našimi největšími učiteli. Ukazují nám bezprostřednost a čistotu, které jsme na cestě k dospělosti postupně poztráceli. Dokážou se jednoduše ptát i na věci, v nichž my dospělí někdy hledáme zbytečné složitosti. Ne-komplikovanost je i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, zda vám v životě nechybí dětská hravost a selské uvažování, zda sama sobě některé věci zbytečně nekomplikujete. V té souvislosti najděte odpovědi na tyto otázky:

 • Co ve svém životě momentálně vnímám jako složité?
 • Kdy naposledy jsem nad něčím dětsky žasla?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Vytrvalost a pomalé tempo jsou mnohdy víc, než výbušnost a rychlost. Touha mít všechno hned k lidskému příběhu patří stejně jako následná zkušenost, že na některé věci je lepší počkat. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Momentálně se vyplatí zachovat klid a rozvahu, držet se zpátky a neuspěchat další kroky. Budete mít víc času sledovat, co se okolo vás děje. Tentokrát neztratíte, ale získáte. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Patřím spíše k trpělivým, nebo nedočkavým lidem?
 • Vybavím si nějakou situaci z poslední doby, kdy se mi vyplatilo držet se zpátky?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Někteří lidé si pletou dostatek s nadbytkem. Hromadí věci, nakupují další a neřeší ani fakt, že se jejich domácnost plní tím, co už nepotřebují. Bývá jim zatěžko zbavit se starého, nechtějí nic vyhazovat a jejich životní prostor se proměňuje. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Abyste se mohla zhluboka nadechnout, je nutné řádně vyvětrat; ať doslova, nebo metaforicky. Na místě, kde je všeho příliš, neproudí životní energie ani zdaleka tak, jak by měla. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem udělala velký úklid a zbavila se nepotřebných věcí?
 • Dokážu vnímat souvislost mezi energií prostoru a svou vlastní?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Mít jasný cíl je důležité a pro smysluplný život nezbytné. Je ale také potřeba ohlídat si, abychom se příliš neupnuli na výsledek a cestu k jeho dosažení si tím – paradoxně – spíše nezkomplikovali. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Důležitější a reálnější než (dosud vzdálená) meta jsou jednotlivé kroky, které k jejímu zdolání vedou. Dejte si pozor, abyste kvůli nepřiměřenému zacílení na budoucnost nezapomněla žít přítomností. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Nač se momentálně nejvíc soustředím?
 • Chápu, co znamená žít přítomností?
Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Zjistěte, které silové zvíře máte v duši a spojte se s ním

Říká se jim duchovní nebo také šamanská zvířata. Máme je v duši, proto duchovní. Šamanská, jelikož práce s nimi vychází z šamanských praktik. Proto také, jestliže se chceme na své silové zvíře napojit, je jednou z možností právě využití šamanských rituálů a technik. Zvládneme to ale i sami.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Verbální ocenění naší práce je pro spoustu z nás podobně důležité jako to materiální. Slova chvály obvykle chápeme jako potvrzení skutečnosti, že to, co děláme, má smysl. Důležité také je, abychom na příjemné pocity, které s oceněním souvisí, nezapomínali, a příležitostně je i my předávali dál. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte své blízké chválit a dávejte najevo, když se jim něco povede. Přejte a bude vám přáno. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem někoho pochválila a měla radost z jeho radosti?
 • Jsem ve svém životě dostatečně oceňována?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Důvěra hraje v našich životech velmi důležitou roli. To, nakolik ostatním důvěřujeme, se promítá do mnoha dalších oblastí a situací. S otázkou důvěry se mimo jiné pojí i naše minulost a získané zkušenosti. Převažují-li ty špatné, máme s vírou v poctivost druhých přirozeně problém. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Uvědomte si, že přes všechna dosavadní ale je nutné a užitečné neztrácet naději a dávat nové šance. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Nakolik jsem schopná věřit druhým lidem?
 • Jaká zkušenost mě v souvislosti s důvěrou významným způsobem ovlivnila?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Dostávat další příležitosti a na jejich základě se posunovat dál se mnohdy jeví jako náhoda. Zdání ovšem často klame a co vypadá jako událost bez kontextu, bývá vyústěním mnoha aspektů našeho života. Jedna z věcí, na kterých (nejenom) v této souvislosti záleží, je náš postoj k minulosti. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Uvolněte se z pout, která vám brání v pohybu, nechte odejít vše nefunkční, abyste připravila prostor pro nové. V návaznosti na tuto myšlenku si odpovězte na následující otázky:

 • Co z minulosti mě momentálně nejvíc tíží a proč?
 • Věřím, že náhody neexistují?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Radost je motorem našich dnů. Lépe se s ní žije a snadněji funguje, umí zpříjemnit každodenní rutinu a pomáhá vidět svět veselejšíma očima. Nemusíme ji složitě hledat a komplikovaně nacházet; radost je skryta v maličkostech a to, zda ji vnímáme, úzce souvisí s tím, co chceme vidět. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Stěžovat si na nepřízeň osudu dokáže každý, spatřovat jeho krásu i přes všechna možná „ale“ je těžší, přesto ne složité. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem udělala něco jen tak pro vlastní potěšení?
 • Co mi každý den dokáže udělat radost?

Zdroj: autorský článek

Zdroj článku

Související články

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Zábava
Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Zábava
Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Zábava
Horoskop od 1. července: Panny nemají soudit podle kabátu, Váhy se ztrácet v detailech

Horoskop od 1. července: Panny nemají soudit podle kabátu, Váhy se ztrácet v detailech