Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Velký horoskop na duben: Blíženci mají zariskovat, Býci se naučit odpouštět

Je tu duben, měsíc pučící přírody a období, kdy se z teplých krajin navrací většina ptactva. Jaro je v plném proudu, dny delší a naše nálada radostnější. Jako každý nový měsíc, i tentokrát pro vás máme drobnou nápovědu, originální horoskop pro každé znamení zvěrokruhu, abyste si nadcházející týdny užili v co možná největší pohodě, bez zbytečných komplikací a nepříjemných překvapení. Získejte náskok a přečtěte si, co vás v průběhu příštích dnů čeká.

Ilona Lea Kotková | 27. 03. 2024

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Při všech povinnostech a rolích, které musíme zvládat, míváme někdy až zoufale málo času sami na sebe. To může vést k pocitu nepohody a nevyrovnanosti, vykolejení. Únava, kterou cítíme zdánlivě vez důvodu, nám signalizuje fakt, že je nutné zvolnit a přehodnotit své priority. Duben vás přivede do situace, kdy bude třeba zamyslet se nad tím, kam a kolik investujete svou energii. Přesvědčte se, že nevkládáte příliš mnoho úsilí do jedné oblasti na úkor jiné. Proveďte drobnou inventuru svých činností, vyvoďte patřičné závěry a podnikněte kroky k nápravě.

Rada:

Nezapomínejte, že není vždy třeba fungovat na maximum. Zvolněte a odpočiňte si.

Dubnová afirmace pro Berany:

Utvářím si v životě rovnováhu, která mi umožňuje vydávat i dostávat to nejlepší.

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Lítost, nostalgie nebo vztek jsou pocity, které tu a tam zažívá naprostá většina z nás. Býváme pronásledováni starými vzpomínkami, nezpracovanými pocity hořkosti, křivdy či vlastní viny, které fungují jako pomyslná koule u nohy. Duben vám bude chtít připomenout, že je čas na dlouhý nádech. Přijměte, že každý včetně vás je jen člověk, nevyčítejte sobě nebo ostatním to, co bylo. A přestože není potřeba souhlasit se všemi událostmi a činy, přijměte je jako fakt a naučte se odpouštět. Ulevíte tím především sama sobě.

Rada:

Uvolněte se a pusťte do svého života víc světla.

Dubnová afirmace pro Býky:

Jsem zadobře se svou minulostí. Přivedla mě tam, kde mám být.

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Existují období, kdy se příliš nedaří, stejně jako ta, která vnímáme jako úspěšná. Ne vždy to plně souvisí s mírou našeho nasazení, protože svou roli obvykle hraje i řada vnějších okolností. Duben vás bude chtít povzbudit a vnést do vašeho života novou naději. Otevírá se před vámi prostor zasluhující zvýšenou pozornost, protože – metaforicky řečeno – půda je momentálně velmi úrodná, vhodná k setbě. Nedržte se při zemi a pusťte se do věcí, jež jste dosud odkládala. Vynaložené úsilí se v budoucnu znásobí a vy máte výhledově šanci sklidit sladké plody své práce.

Rada:

Opatrnost se obvykle vyplácí, ale čeho je moc, toho je příliš. Momentálně si můžete dovolit trochu zariskovat.

Dubnová afirmace pro Blížence:

Krok za krokem směřuji k cíli a buduji svou úspěšnou budoucnost.

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Občas se přihodí, že si v některé životní situaci vůbec nevíme rady. Žádná z cest, které se nabízí, nevypadá ani trochu lákavě, anebo zdánlivě žádná není. Často je to proto, že – prozatím – nevidíme širší perspektivu. Duben vás bude s tímto tématem konfrontovat. Dostanete možnost uvědomit si, jak důležité je věřit v sebe a svou schopnost rozhodnout se správně. Je „jen“ třeba najít svůj zdroj a vědět, že odpověď na cokoli se skrývá uvnitř, nikoli vně. V okamžiku, kdy se spolehnete na pocity a pochopíte signály svého těla, máte (téměř) vyhráno.

Rada:

Zavřete oči a nechte si poradit od svého vnitřního průvodce – hlasu intuice.

Dubnová afirmace pro Raky:

Když mě obklopí tma, důvěřuji své schopnosti zamířit za světlem.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Zjistěte, které silové zvíře máte v duši a spojte se s ním

Říká se jim duchovní nebo také šamanská zvířata. Máme je v duši, proto duchovní. Šamanská, jelikož práce s nimi vychází z šamanských praktik. Proto také, jestliže se chceme na své silové zvíře napojit, je jednou z možností právě využití šamanských rituálů a technik. Zvládneme to ale i sami.
marianne.cz

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Otázkou není, na co se díváme, ale co vidíme. V jednoduchém souvětí je ukryta hluboká moudrost i návod, kudy se vydat za spokojenějším životem. Vnímáme-li svět jako místo, kde nic není zadarmo, a každou zmařenou šanci jako (už zase) podražené nohy, pak nám bývá zatěžko překročit vlastní stín. Pokud se ale naučíme vnímat nezdar jako příležitost, nastoupíme na dobrou cestu. Duben vás bude s tématem neúspěchu konfrontovat. Najděte v sobě zdravý náboj pozitivity a hledejte možnosti v současné situaci. Často se skrývají ve stínu.

Rada:

Zaměřte svou pozornost na to, co dobrého ve svém životě máte, ne na to, co vám chybí.

Dubnová afirmace pro Lvy:

Dveře dobrých příležitostí jsou mi kdykoli otevřené.

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Každý z nás touží po odměně, ať v jakékoli formě. Někdy je to pochvala, jindy zajímavá částka na účtu, nebo třeba „jen“ dobrý pocit z vykonané práce. V každém případě potřebujeme cítit, že to, co děláme, má smysl, a naše úsilí nevyjde naprázdno. Duben je pro vás v tomto smyslu šťastným měsícem. Máte před sebou naplněné období, vyvrcholení pilné práce a dosažení cíle. Čekají vás příjemné okamžiky i pocit zadostiučinění. Vynaložená energie se zúročí, což mimo jiné posílí vaše přesvědčení, že jste se vydala správným směrem. Pokračujte v cestě a zůstaňte pevná i ve chvílích, kdy se tolik dařit nebude.

Rada:

Načerpejte do zásoby příjemné pocity, ať si pro ně můžete sáhnout, kdykoli to bude potřeba.

Dubnová afirmace pro Panny:

Raduji se z hojnosti, kterou jsem zasela.

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Trpělivost je společníkem moudrosti a výsadou všech, kteří vědí, že všechno se děje ve správný čas. A ačkoli má řada z nás tendence příliš tlačit na pilu, dříve či později stejně zjistí, že tlak obvykle nevede tam, kam bychom si přáli. Duben vás bude s tímto tématem konfrontovat. Přivede vás do situace, která bude kromě správné míry trpělivosti vyžadovat i dostatek soudnosti. Proto – víc než cokoli jiného – pro vás bude v nastalém okamžiku důležité uvolnit se a být k sobě i druhým pravdivá. Opravdu je momentálně trpělivost to jediné, co pomůže naplnit vaše sny?

Rada:

Jen trpělivost mnohdy nestačí. Nepleťte si trpělivost s nečinností.

Dubnová afirmace pro Váhy:

Daří se mi nacházet optimální dávku trpělivosti. Vím, kde a kolik je jí třeba.

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Jednou z bolestí dnešní doby je skutečnost, že řada lidí „funguje“ převážně v hlavě a od zbytku těla je odpojena. Nevnímá jeho signály, nevšímá si drobných nápověd, které vysílá. Někdy musí situace vyústit až v závažnější potíže, aby si dotyčný všiml a v optimálním případě taky pochopil. Duben vás bude s tímto tématem konfrontovat. Opakovaně vám nabídne příležitost rozklíčovat problém „jen“ za základě pocitů. Zaměřte se na své tělo, jednejte intuitivně a protentokrát se nenechte zviklat rozumem. Ne každé rozhodnutí musí mít logickou podstatu.

Rada:

Nezpochybňujte vlastní pocity, které ze situace máte. Zkuste méně myslet a více cítit.

Dubnová afirmace pro Štíry:

Intuice je můj přítel a nejlepší rádce.

Mohlo by se vám líbit

Numerologie: Výjimečná mistrovská čísla 11, 22, 33 značí obrovský potenciál, těžké lekce i zasloužený úspěch

Čísla a písmena podle starověkého systému numerologie energeticky vibrují, čímž ovlivňují náš život. Jedním z hlavních aspektů numerologie je číslo životní cesty, většinou jedno z řady od 1 do 9. Existují ovšem i tři mistrovská čísla 11, 22 a 33. Jejich energie je intenzivnější a jsou výjimečná. Co o nás vypovídají a jak je využít ve svůj prospěch?
marianne.cz

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

Podobně jako je jaro hlubokým nádechem přírody, aby se po dlouhé zimě vzpamatovala a obnovila svou sílu, jsou sny pro člověka zdrojem, motivací a nadějí. Nepřestávat snít znamená stále dýchat, růst a těšit se. Je to i vaše dubnové téma. Nechte se inspirovat okolní přírodou a roztáhněte křídla jako pták. Dovolte si popustit uzdu fantazie a zamyslete se nad tím, zda jste nepřestala snít. A přestože má každý z nás za sebou řadu větších i menších zklamání, nedovolte jim, aby vás brzdila. Každý případný neúspěch je zároveň šancí, jak situaci příště zvládnout lépe.  

Rada:

Dopřejte si chvilku klidu a popřemýšlejte o svých dětských snech. Jak by se daly aplikovat do vašeho současného života?

Dubnová afirmace pro Střelce:

Jsem připravena plnit si své sny.

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Zvídavý duch a touha po poznání je v každém případě užitečná a přesvědčení, že už se není kam posouvat, bývá mylné. Protože možnost posunu je tu vždy a záleží jen na nás, jak se svou přirozenou touhou učit se nakládáme. Duben vás bude s tématem seberozvoje konfrontovat a nabídne zajímavé možnosti. Mějte na paměti, že svých cílů dosáhnete cestou poctivého objevování, a začít můžete hned. Nechte svou zvídavost v pohotovosti a udržujte si mysl začátečníka. Vyvarujte se arogance a mylného přesvědčení, že „tohle už dobře znáte“.

Rada:

Pamatujte na to, že od každého, kdo vám překříží cestu, se můžete něco naučit, protože zrcadla jsou všude kolem nás.

Dubnová afirmace pro Kozorohy:

Učím se, rozšiřuji své vědomí a otevírám se novým příležitostem.

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Zřejmě není na světě člověk, který by alespoň příležitostně neřešil mezilidské vztahy. Stěžejní jsou pouta v rámci rodiny, záleží však také na těch dalších – pracovních a přátelských. V každém případě platí, že tím vůbec nejdůležitějším, od něhož se odvíjejí vše ostatní, je vztah k sobě sama. Pokud se nemáme rádi, jen sotva můžeme čekat, že budeme zažívat nekomplikované vztahy. Protože – jako všude jinde – i tady funguje zrcadlení. Duben vás s tématem vztahů a sebe-lásky bude konfrontovat. Buďte k sobě pravdivá a zamyslete se nad tím, jak samu sebe vnímáte. A ptejte se proč.

Rada:

Zdravé sebevědomí je důsledkem zdravé sebe-lásky. Ta se nedá „přikázat“, neexistuje přepínací knoflík. Je to cesta pochopení a přijetí. Nezapomínejte na to.

Dubnová afirmace pro Vodnáře:

Mé vztahy vzkvétají a srdce se raduje ze spojení.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

V jednoduchosti a nekomplikovanosti je často ta největší moudrost i krása. V současném nastavení společnosti na tuto skutečnost často zapomínáme a hledáme složitosti tam, kde jich není třeba. Mnohdy postačí oprostit se od záplavy často protichůdných tvrzení, navázat na moudrost předků a zapojit zdravý selský rozum. Ne na všechno jsou třeba dlouhé návody a aplikace. Duben vás bude s tématem zdravého rozumu konfrontovat a přivede vás do situace, kde pomůže právě to nejprostší řešení. Proto se uvolněte a nalaďte na jednoduchost, abyste pro stromy nepřehlédla les.

Rada:

Nezapomeňte, že složité zdaleka ne vždy znamená správné.

Dubnová afirmace pro Ryby:

Navazuji na moudrost žen generací přede mnou.

Autorský článek, inspirace kartami Tarot světla a stínu od Chris-Anne

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Od Přátel po Big Bang Theory. Jak dobře znáte slavné sitcomy?

Kvíz: Od Přátel po Big Bang Theory. Jak dobře znáte slavné sitcomy?

Zábava
Toužíte po dovolené v přírodě? Tohle je 5 nejkrásnějších míst v Bavorských Alpách

Toužíte po dovolené v přírodě? Tohle je 5 nejkrásnějších míst v Bavorských Alpách

Zábava
Kvíz: Poznáte dětské hvězdy z filmů a seriálů z 90. let podle jejich současné podoby? Některé se změnily k nepoznání

Kvíz: Poznáte dětské hvězdy z filmů a seriálů z 90. let podle jejich současné podoby? Některé se změnily k nepoznání

Zábava
Známe všechny páry letošního ročníku StarDance: Na jaké tance se nejvíce těší?

Známe všechny páry letošního ročníku StarDance: Na jaké tance se nejvíce těší?