Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 18. března: Býci se mají víc radovat, Štíři zůstat nohama na zemi

Je tu další březnový týden a s ním i náš originální horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 18. března nám bude chtít ukázat, že radost se násobí a smutek naopak mírní, pokud se o své emoce podělíme s druhým člověkem. Sdílení má nenahraditelné místo v našich životech, alespoň to opravdové, tváří v tvář. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další téma, na něž se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 16. 03. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Do značné míry platí, že naše subjektivní realita je důsledkem našich myšlenek. Uvažujeme-li o světě jako o místě plném neštěstí, snadno sklouzneme k podobnému vnímání i v soukromí. Začneme myslet negativně a negaci tím zároveň podporovat. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zkuste si udělat jasno v tom, jakým způsobem přemýšlíte, a nakolik se tento styl myšlení propisuje do vašeho každodenního života. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jsem spíše optimista, nebo pesimista?
 • Zažila jsem už situaci, kdy jsem se něčeho opakovaně bála, případně o něčem dlouhodobě negativně smýšlela, až se mé „proroctví“ naplnilo?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Občas se v životě cítíme špatně, aniž bychom k tomu měli konkrétní důvod. Jako by se někde uvnitř nás zvedla vlna těžko definovatelné touhy, kterou je v takové podobě složité naplnit. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Věnujte pozornost především sama sobě a zamyslete se nad tím, proč vám ze života vyprchala radost. Jděte po zdroji svých „divných“ pocitů a nebojte se upřímnosti. Odpovězte si v té souvislosti na nás ledující otázky:

 • Kdy jsem se naposledy z něčeho radovala jako malé dítě?
 • Komu jsem naopak v posledním týdnu/měsíci udělala radost já?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Rovnováha a střídmost hrají v životě důležitou roli. Pokud na něčem příliš lpíme, tlačíme na pilu a stále nemáme dost, způsobíme si naopak jinde nedostatek. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte na to, že existují i jiné hodnoty než práce a peníze. Dejte pozor, abyste pro jedno nezapomínala na druhé, a nakonec neztratila to nejcennější: láskyplné vztahy. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jaká je moje nejvyšší životní hodnota?
 • Kolik opravdu blízkých lidí mám?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Každý z nás občas uvěří něčemu, co se později ukáže jako iluze. Nechá se zlákat třpytivým obalem a dál nic neřeší. A přestože někde hluboko uvnitř cítí těžko definovatelný neklid, nevěnuje mu pozornost. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nebojte se pohledět pravdě do očí, buďte k sobě i k druhým upřímná. Neživte v sobě marnou naději a pusťte věci, které dlouhodobě nepřinášejí žádný užitek. Soustřeďte se na reálné cíle. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem uvěřila iluzi?
 • Jaký je můj momentální cíl?
Mohlo by se vám líbit

Vaše duševní síla podle znamení zvěrokruhu

Každé znamení má určité osobností rysy, které mohou být kladné, záporné nebo neutrální. Datum narození vám může díky postavení planet a hvězd prozradit, jaká je vaše největší duševní síla. Stejně tak je i ke každému znamení přiřazeno duševní zvíře, se kterým mají podobné osobnostní rysy. Pojďme se společně podívat, v čem oproti ostatním vynikáte a ke kterému tvorovi máte nejblíž.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Touha je tím, co nás pohání. Je zdrojem síly a naděje i důvodem, proč se opět zvedneme, když nás okolnosti srazí na kolena. Touha má v životě nenahraditelné místo a je dobré si ji uvědomovat a zdravě živit. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nerezignujte na své sny a věřte, že všechno, i neúspěch, má svůj hlubší smysl. Odpočiňte si, ale nezůstávejte stát na místě. Pokračujte a pracujte dál na tom, abyste mohla žít své touhy. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak se mi daří naplňovat mé touhy?
 • Zažila jsem v poslední době nějaké zklamání? Mohu v něm i přesto najít něco pozitivního?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Názory druhých jsou pro řadu z nás důležité. Je to přirozené; vždyť – ať si to přiznáme, nebo ne – slova chvály těší, motivují a utvrzují nás v přesvědčení, že děláme smysluplnou věc. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezdráhejte si přiznat, že je pro vás uznání okolí důležité. Na druhé straně je však třeba nestát se na postojích druhých závislá a nepovažovat pochvalu za svou nejvyšší metu. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Na základě čeho se obvykle rozhoduji? Nakolik dám na názory svého okolí?
 • Jak často mívám potřebu ujistit se u někoho dalšího o správnosti svého počínání?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Pozitivní přístup k životu dokáže v lecčems ulevit, nesmíme si ho však plést s nezodpovědností. Utíkat od problémů a čekat, že se samy nějak vyřeší, obvykle moc nefunguje – a často je to naopak. Na ty původní se nabalí další, z malého vznikne velký. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Neobracejte se zády k tomu, co je nutné udělat, nesnažte se přesunout vlastní zodpovědnost na druhé. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Před čím opakovaně zavírám oči?
 • Vyskytne-li se problém, řeším ho obvykle hned v zárodku, nebo čekám a doufám, že se záležitost vyřeší sama?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Každý člověk má svá přání a představy o životě, partnerovi, dětech, přátelích... Je to v pořádku do chvíle, než své představy začneme projektovat na druhé a vysníme si obraz neexistujícího ideálu. Jde také o vaše téma pro nadcházející týden. Nesnažte se vtěsnat do rámu své soukromé představy partnera, případně děti nebo jiné blízké osoby. Přijměte a respektujte jejich nastavení, povahu a vlohy. Snažte se vidět lidi okolo reálnýma očima. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Nakolik vnímám rozdíl mezi mým současným partnerem a vysněným ideálem?
 • Jsem ochotná připustit, že ne vždy musí být věci podle mých představ?
Mohlo by se vám líbit

Jaká jste matka podle svého znamení zvěrokruhu: Lvice vedou své děti k odvaze, Vodnářky mají zájem o alternativní směry

Datum narození a znamení horoskopu má na naše životy vliv ve všech ohledech – od práce, přes mezilidské vztahy, komunikaci, zdraví až po rodičovství. Ano, je to opravdu tak, i na to, jací jste rodiče, má vliv vaše znamení zvěrokruhu. Zjistěte, co říkají charakteristiky o vás nebo třeba o vaší mamince.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Každý bez výjimky v určité fázi života zatouží po spřízněné duši. Přejeme si najít životního partnera, svou druhou polovičku. A když takového člověka potkáme, zažíváme štěstí. Jenomže pocit naplnění netrvá věčně, a i v tom nejharmoničtějším vztahu se přirozeně časem objeví trhliny. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte, že každý vztah je třeba budovat, pečovat o něj a občas přistoupit na kompromis. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak vypadá můj současný partnerský vztah – jsem v něm šťastná?
 • Jak bych definovala slovo kompromis?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Být trpělivý se mnohdy vyplácí, nic se ale nemá přehánět. Velkým uměním života je dokázat najít správnou míru, ať je řeč o čemkoli, i o trpělivosti. Dávat opakovaně nové šance a doufat, že tentokrát už to vyjde, nelze donekonečna. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad cenou svého času, stupněm tolerance i reálností očekávání a zeptejte se sama sebe, zda není vhodná doba posunout se dál. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Považuji se za trpělivého člověka?
 • Komu nebo čemu dávám opakované nové šance a jak se mi můj postoj vyplácí?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Soupeření a pocit konkurenčního prostředí zažívá čas od času každý. Někde je určitý stupeň rivality zdravý, jinde nic dobrého nepřináší. V rámci obchodování se bez ní obejdeme jen sotva, u většiny mezilidských vztahů bývá soutěživost spíš na škodu. Je to i vaše téma pro nadcházející období. Neberte ženy ve svém okolí za svou samozřejmou konkurenci. Snažte se naopak vycházet s nimi co nejlépe a navažte na tradici ženské pospolitosti. V té souvislosti najděte odpovědi na následující otázky:

 • Která žena mi může být dobrým vzorem a proč?
 • Kdy naposledy jsem s někým „bojovala“ a co mi to přineslo?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Občas nám bývá zatěžko přiznat si, že je čas něco opustit. A přestože cítíme, že jsme dospěli do stadia, kdy je nám naše současné prostředí těsné, odmítáme rozbít pomyslnou skořápku a dopřát si svobodu. Sami sobě bráníme ve vývoji, protože tam, kde jsme, je přes všechen nekomfort bezpečno. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Dopřejte si možnost růstu a přijměte zodpovědnost za svůj život, nikdo jiný to za vás udělat nemůže. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Která oblast mého života mi připadá těsná?
 • Kde se cítím nejvíc v bezpečí? A kde nejméně?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Cestování po Plzeňském kraji: 5 zatopených lomů, kde byste se měli letos vykoupat

Cestování po Plzeňském kraji: 5 zatopených lomů, kde byste se měli letos vykoupat

Zábava
Kvíz: Dokážete přiřadit k jednotlivým zemím jejich typická jídla? Ukažte, zda jste světoví gurmáni

Kvíz: Dokážete přiřadit k jednotlivým zemím jejich typická jídla? Ukažte, zda jste světoví gurmáni

Zábava
Mezinárodní den muzeí je tu! Jaká evropská města kultury byste měli navštívit?

Mezinárodní den muzeí je tu! Jaká evropská města kultury byste měli navštívit?

Zábava
Redakce doporučuje podcasty: Pusťte si do uší zábavu, vzdělání i motivaci

Redakce doporučuje podcasty: Pusťte si do uší zábavu, vzdělání i motivaci