Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 25. března: Panny mají být aktivní, Ryby se přestat porovnávat s druhými

Je tu už poslední březnový týden a s ním i náš originální horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 25. března potvrdí, že nejdůležitější okamžik je ten přítomný. Minulost už není a budoucnost se utváří na základě současnosti. Tak na to nezapomínejme. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další téma, na něž se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 23. 03. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Staré nutně nemusí znamenat špatné, nefunkční nebo nepoužitelné. Platí to o věcech, návodech i principech, v přeneseném smyslu také o lidech. Moudrost, která se často se stářím pojí, je nenahraditelná, nastřádaná časem a ověřena praxí. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte na to, že zkušenost je nepřenosná, a i starší ročníky mají stále co předávat. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem musela uznat, že staré a zavedené funguje lépe než nové a rádoby pokrokové?
 • Mám ve svém okolí staršího člověka, jenž mě inspiruje?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Svěží jarní energie nás může inspirovat i lákat k tomu, abychom se na chvíli soustředili na něco jiného než na práci. Do jisté míry je to v pořádku a pochopitelné, jen je třeba zachovat si správnou míru a dostatečnou dávku zodpovědnosti. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Teď ještě není vhodná doba vysadit úplně. Vypusťte zbytečnosti, ale buďte soustředěná na to důležité. Do budoucna se to bohatě vyplatí. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co je momentálně mé největší téma?
 • Když se řekne jaro, co mě jako první napadne?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Žijeme v době z velké části oploštěné od emocí. Pravidelně slýcháme, jak bychom se měli cítit, stejně jako to, co bychom cítit neměli. Jenomže být stále v dobré náladě s úsměvem od ucha k uchu není přirozené. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Uvědomte si, že negativní emoce jsou v pořádku a důležité – i takový prožitek je třeba, abychom se svými pocity uměli zacházet, pochopili je a dokázali v nich najít to užitečné. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem se opravdu rozčílila? Přinesl mi můj vztek něco užitečného?
 • Jak vnímám lidi, kteří jsou za všech okolností „pozitivní“? Věřím jim jejich naladění?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Člověk je prý mladý, dokud sní. Starý začne být až ve chvíli, kdy žije vzpomínkou. Proto bychom na své sny – ať jsou jakkoli odvážné – neměli rezignovat. Zdaleka ne pokaždé jdou věci podle našich představ a my jsme nuceni pozměnit plány, neměli bychom se však vzdávat naděje. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nerezignujte na své sny a nezapomínejte, že i po té nejhlubší noci vyjde ráno slunce. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Kdy naposledy se mi potvrdilo, že po náročném období přišla naopak velmi příjemná doba?
 • O čem momentálně sním? A jaké kroky pro jejich realizaci podnikám?
Mohlo by se vám líbit

Vaše duševní síla podle znamení zvěrokruhu

Každé znamení má určité osobností rysy, které mohou být kladné, záporné nebo neutrální. Datum narození vám může díky postavení planet a hvězd prozradit, jaká je vaše největší duševní síla. Stejně tak je i ke každému znamení přiřazeno duševní zvíře, se kterým mají podobné osobnostní rysy. Pojďme se společně podívat, v čem oproti ostatním vynikáte a ke kterému tvorovi máte nejblíž.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Jedna z mála jistot, které v životě máme, je pomíjivost. Tu buď vítáme, anebo naopak zažíváme neradi – záleží na okolnostech a na tom, v jaké životní etapě se nacházíme. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nebraňte se nevyhnutelnému, usilujte o to důležité, ale neriskujte zbytečně pro pár prchavých momentů. Risk není pokaždé namístě a zdaleka ne vždy se vyplatí. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem intenzivněji pocítila pomíjivost života?
 • Daří se mi rozlišovat podstatné od zbytečného, relativně bezpečné od riskantního?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Toužit po něčem je lidské, přirozené i potřebné. Sny a přání nás pohánějí kupředu – jsou nutným motorem našich dnů. Problém nastává v okamžiku, kdy na své touhy zapomeneme a nezbývá nic, co by nás podněcovalo posouvat se dál. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nepřestávejte být aktivní, neztrácejte motivaci růst. Vzpomeňte si na dávné sny a pokuste se vyplnit svou prázdnotu třeba tím, že si stanovíte novou metu. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • O čem momentálně sním?
 • V jaké oblasti svého života cítím největší prázdno?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Život lze v jistých aspektech vnímat jako nespravedlivý, především v okamžiku, kdy se cítíme něčím nebo někým omezováni. Podmínky, které máme k dispozici, se často liší od původních představ a – alespoň zdánlivě – nám bráni v rozletu. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, zda jsou okolnosti vašeho současného života opravdu natolik sešněrované, že jste nucena setrvávat v tak nepohodlné pozici. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Řekla bych o sobě, že jsem člověk svobodného ducha?
 • Nakolik mě ovlivňují staré vzorce myšlení – a vím o některých, jenž mě zbytečně brzdí?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Někdy nám může být zatěžko přijmout, že se druhý člověk rozhodne jinak, než bychom si přáli. Zlobíme se, cítíme zklamání, někdy dokonce zradu. Zásadní však je uvědomit si, že každý máme dar svobodné vůle, což je třeba ctít a respektovat. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte na skutečnost, že láska k bližnímu by se neměla odvíjet od toho, zda dotyčný tančí tak, jak pískáme. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak reaguji v situaci, kdy se někdo z mých blízkých rozhodne jinak, než bych si přála?
 • Kdy naposledy jsem naopak já na vlastní kůži pocítila zřetelný nesouhlas svého okolí, když jsem nereagovala dle očekávání?
Mohlo by se vám líbit

Jaký je váš smysl života podle znamení zvěrokruhu?

Jaký je smysl života patří mezi ty nejtěžší a nejzáhadnější otázky vůbec. Proč jsme na světě? Jaké je naše poslání? Čeho máme dosáhnout a co od nás vesmír očekává? Každý si určitě minimálně jednou tuto otázku položil. Je to věc samozřejmě individuální, protože pro každého z nás si osud připravil něco jiného. Nicméně nám s odpovědí mohou pomoci hvězdy. Naše znamení zvěrokruhu nám může na tyto otázky částečně odpovědět.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Jsou dny, kdy bychom nejraději posunuli čas dopředu, stejně jako existují fáze, během nichž bychom si přáli, aby čas neexistoval. Naučit se trpělivosti a věřit, že každý okamžik, který prožíváme, má svůj dobrý smysl, je velkým uměním života. Je to i vaše aktuální téma. Nesnažte se věci uspíšit, ale ani naopak – nelpěte na krásných okamžicích a nelitujte toho, že skončí. Užívejte si přítomnost a věřte v život. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak se momentálně ve svém životě cítím? Umím si užít každý jeho okamžik?
 • Existuje něco, co bych chtěla uspíšit, aby to už bylo za mnou?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Možná také znáte staré rčení, které říká, že kdo chce moc, nemá nic… V těchto obyčejných slovech se ukrývá hluboká moudrost a zkušenosti generací před námi. Jsme-li nenasytní a stále chceme víc, nejde o zdravý životní postoj. Je to i vaše téma k zamyšlení. Nenasytnost se obvykle nevyplácí a častokrát se věci zamotají tak, že na své chování doplatíme. Ať v rovině majetku, nebo – což bývá bolestivější – na úrovni mezilidských vztahů. V této souvislosti se zamyslete nad následujícími otázkami:

 • V čem především podle mě spočívá hojnost?
 • Zažila jsem už situaci, kdy se něčí nenasytnost bolestivě nevyplatila?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

O něco se snažit je v pořádku, přirozené a žádoucí, jen je třeba, aby naše úsilí bylo smysluplné. V jakémkoli případě je třeba posoudit potenciál, možné výdaje i ztráty, a až následně se rozhodnout, zda se vyplatí investovat čas a energii. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Dobře zvažte, zda se pouštět do něčeho nového, abyste v konečném důsledku neměla víc věcí nedokončených než těch, co vám přináší užitek. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kde momentálně vydávám nejvíc energie? Vyplácí se mi mé úsilí?
 • Kdy naposledy se mi má angažovanost vůbec nevyplatila? Poučila jsem se?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Obdivovat pro něco druhé, mít svůj vzor a nechat se inspirovat je důležité a přínosné. Co však žádoucí není, je porovnávání se s tzv. úspěšnými lidmi a – té souvislosti – pociťovat neschopnost a méněcennost. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte, že život není soutěž a každý z nás má svůj unikátní příběh a schopnosti. Je také dobré chápat, že to, co vidíme zvenčí, vůbec nemusí korespondovat s tím, co je uvnitř. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co se mi dosud v životě opravdu podařilo?
 • V jaké oblasti nebo činnosti vynikám nad ostatními? Využívám své schopnosti naplno?

Zdroj: autorský článek

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Od Přátel po Big Bang Theory. Jak dobře znáte slavné sitcomy?

Kvíz: Od Přátel po Big Bang Theory. Jak dobře znáte slavné sitcomy?

Zábava
Toužíte po dovolené v přírodě? Tohle je 5 nejkrásnějších míst v Bavorských Alpách

Toužíte po dovolené v přírodě? Tohle je 5 nejkrásnějších míst v Bavorských Alpách

Zábava
Kvíz: Poznáte dětské hvězdy z filmů a seriálů z 90. let podle jejich současné podoby? Některé se změnily k nepoznání

Kvíz: Poznáte dětské hvězdy z filmů a seriálů z 90. let podle jejich současné podoby? Některé se změnily k nepoznání

Zábava
Známe všechny páry letošního ročníku StarDance: Na jaké tance se nejvíce těší?

Známe všechny páry letošního ročníku StarDance: Na jaké tance se nejvíce těší?