Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 30. října: Lvi mají být samostatnější, Váhy přehodnotí svůj život

Je tu další týden a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Budeme mít možnost přesvědčit se, že někdy je lepší nedělat nic, protože čas dosud neuzrál. Možná ještě nemáme všechny potřebné informace, proto se vyplatí počkat, než se ukáže i to, co dosud vidět není. Na každé znamení zvěrokruhu navíc čeká ještě další důležité téma, na které bude dobré zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 29. 10. 2023

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Akt proměny občas bývá bolestivý a neobejde se bez jistých ztrát. A přestože se později ukáže, že jsme domnělými ztrátami naopak něco cennějšího získali, ve chvílích probíhajícího procesu mnohdy znejistíme a sami sebe se ptáme, zda děláme dobře. Proměna je i vaše aktuální téma. Nezapomínejte na to, že život spočívá v neustálém toku, a že i krásný motýl – aby se motýlem vůbec stal – se nejprve transformuje z těla housenky a jeho staré já musí zemřít. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposled jsem musela něco důležitého pustit, abych později našla to cennější?
 • Vnímám svou vlastní proměnlivost napříč jednotlivými oblastmi svého života?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Všechno má svůj správný čas a aktivitu je nutné pravidelně prokládat obdobím odpočinku. Nemělo by však jít pouze o odpočinek fyzický, protože také mysl potřebuje někdy pauzu, aby zregenerovala a získala odstup. Odpočinek a čas pro sebe je i vaše aktuální téma. Vezměte si příklad z přírody. I ona prochází fázemi klidu, kdy vše naoko spí, krajina je zahalená mlhou či sněhem, aby se na jaře opět probrala k životu. Momentálně neřešte nic, co není nezbytné, a zbytečně se nehádejte, nikam by to za současných okolností nevedlo. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co mohu momentálně „nechat u ledu“ – co snese odklad?
 • Jakým způsobem si nejlépe odpočinu? A kdy naposledy jsem měla tu možnost?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Někdy se v životě setkáme s překážkou, která se jeví nepřekonatelná jako obrovská hora. Přirozeně se domníváme, že je nutné ji zdolat – vylézt na ni nebo ji s vypětím všech sil „odklidit stranou“. Ne vždy je však třeba volit tak zdlouhavý proces… Překážka na cestě k úspěchu je i vaše aktuální téma. Buďte jako řeka, která horu přirozeně obteče. Pomyslnou horu pak překonáte snadněji, zvolíte-li cestu okolo. Rozhodnete-li se přece vylézt na ni, buďte pozorná a dobře važte každý jednotlivý krok. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky.  

 • Co je to za horu, na níž momentálně nedokážu vylézt?
 • Existuje i jiná cesta k cíli, který jsem si vytyčila?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Být vnímavý znamená zajímat se o to, co se děje okolo, a dokázat si zachovat neutrální postoj. Totéž platí i pro naše nitro. Vedeme-li vnitřní boj, poskytne nám postoj pozorovatele novou perspektivu a šanci rozpustit případné vyhrocené emoce tak, aby do výsledku nezasahovaly. Díky tomu jsme pak schopni vidět věci jasněji, nezatíženi předsudky či touhami. Vnímavost je i vaše aktuální téma. Zapomeňte na potřebu neustále hodnotit a definovat, co prožíváte, jen vás to limituje. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • V jaké situaci se mi opakovaně nedaří udržet si odstup?
 • Co za vnitřní boj momentálně vedu?
Mohlo by se vám líbit

Vyberte si svatební šaty na základě svého znamení zvěrokruhu

U svatebních šatů je tolik věcí, o nichž se musíte rozhodnout - odstín barvy, střih, zdobení, celkový styl,... Naštěstí se můžete řídit ještě podle něčeho jiného, než je váš vkus a intuice, a sice podle znamení, v němž jste se narodila.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Spoléhat se na druhé víc než na sebe není to, co obvykle přináší štěstí. Naopak – často pak býváme zklamáni, protože se druzí chovají podle sebe, nikoli podle našich představ. My sami jsme nejvíc kompetentní a schopní posouvat svůj život kupředu; na to je třeba myslet a brát v úvahu. Samostatnost a spoléhání se sama na sebe je i vaše aktuální téma. Právě v tom tkví tajemství úspěchu a dobrého životního pocitu, který vám nik do jiný než vy sama nedokáže „zařídit“. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • V jaké oblasti života se stále necítím dostatečně kompetentní? A co mě k tomu pocitu vede?
 • Kdy naposledy jsem zažila pocit zklamání z toho, že druhý nejednal podle mých představ? Dokázala jsem se z toho poučit?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

I když někdy máme vytvořený „neprůstřelný“ plán a jasný směr své cesty, občas se stane, že i ty zdánlivě dokonalé plány zkříží nečekané události. Musíme reagovat a zvolit objížďku. Jakkoli nevýhodná se nastalá situace může zpočátku jevit, překvapivý zvrat okolností signalizuje, že dobrodružství života začíná být až nyní opravdu zajímavé. Plán versus realita je i vaše současné téma. Nezapomínejte, že nikdo z nás si život nedokáže naplánovat do nejmenších detailů; vždycky je tu vyšší moc, která – kdykoli uzná za vhodné – zasáhne. V té souvislosti si odpovězte na tyto otázky:

 • Nakolik jsem „plánovací“ typ? A jak mi mé případné plány vycházejí?
 • Kdy naposledy jsem musela zvolit „objížďku“? Co mi to přineslo?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Podíváme-li se na svůj život v pomyslném zpětném zrcátku, nejspíš uvidíme, jak jsme se za roky svého dosavadního života posunuli. Pravděpodobně zaznamenáme nějaký progres a v optimálním případě shledáme, že jsme s tím, kde se momentálně nacházíme, spokojeni. Sebereflexe a rekapitulace dosavadního vývoje je i vaše současné téma. Nezapomeňte, že sice ne vždy jsme spokojeni s tím, kam náš život směřuje, ale pokaždé máme možnost svobodné volby. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak se cítím ve svém životě? Jsem aktuálně spokojena s tím, kde a kým jsem?
 • Co mohu udělat pro to, abych se momentálně cítila lépe?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Řada lidí je přesvědčena, že požádat někoho o pomoc zároveň znamená přiznat, že jsou slabí a v důsledku toho také nekompetentní pro samostatnou činnost. Přitom také to patří do balíku dovedností úspěšných jedinců. Žádost o pomoc je i vaše aktuální téma. Chcete-li se odrazit z místa, kde jste momentálně uvízla, rozvinout svůj talent a vystoupat do vyššího „patra“ svého života, je právě teď potřeba obrátit se na druhé se svou prosbou. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem někoho žádala o pomoc? A jaké pocity jsem v tu chvíli prožívala?
 • Patřím k lidem, kteří raději pomohou, nežli o pomoc žádají?
Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Zjistěte, v čem je vaše dítě výjimečné. Býci jsou nezastavitelní, Lvi vás rozesmějí

Dle astrologie má každé dítě určitou přednost, která náleží k jeho znamení zvěrokruhu. Zjistěte, v čem vyniká vaše dítě. Bude to pracovitost, cílevědomost, empatie nebo jiná vlastnost? Jaký potenciál se v něm ukrývá?
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)                                                                      

Někdy dostaneme příležitost více brát, jindy se naopak nabídne možnost oplatit životu jeho štědrost tím, že sami dáme. Rovnováha by měla být zachována na všech úrovních našeho bytí. Jde zároveň o vaše téma. Právě teď nastává čas přehodnotit svůj dosavadní postoj a zamyslet se nad tím, jakým způsobem vedete svůj život. Nechováte se snad příliš sobecky a nepatříte k těm, kteří fungují pouze jednostranně? Nebo je to možná naopak a vy ze svého většinou jen dáváte? Zamyslete se nad tím a v té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem pocítila vděčnost nad tím, jaké dary mi život přináší?
 • Nakolik vnímám ve svém životě rovnováhu mezi přijímáním a dáváním?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

To, co považujeme za dobré a prospěšné, mohou jiní brát jako zbytečné nebo dokonce hloupé. Každý je originální bytost s osobitým myšlením a pohledem na věc. Proto je dobré nikdy nikomu nenutit své názory a nesnažil se ho za každou cenu přesvědčit, že víte lépe než on, co je pro něj nejlepší. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přijměte skutečnost, že každý právo na svobodné rozhodnutí, a přestože třeba vidíte „lepší” cestu, respektujte vůli druhého. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Dokážu se oprostit od svého názoru a ponechat druhému svobodnou vůli rozhodnout se, přestože vidím, že to z mého pohledu není šťastné řešení?
 • Vybavím si nějakou situaci, kdy mi druzí nutili své přesvědčeni a tvrdili, že vědí lépe než já, co je pro mě dobré? Co jsem udělala?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Skutečná moudrost přichází tím, že se života plně účastníme, nikoli že o něm jen čteme. Teorie je důležitá a znalosti načerpané z knih a pouček druhých jsou jistě cenné, jejich skutečná hodnota však přichází v okamžiku, kdy je vyzkoušíme v praxi. Teorie versus praxe je i vaše aktuální téma. Nezapomínejte, že k tomu, abyste se do něčeho pustila, nemusíte obsáhnout veškeré moudro světa. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Stalo se mi už někdy, že jsem vedle naučených poznatků uznala i sílu praxe, ať šlo o cokoli?
 • V čem si stále nejsem jistá – v jaké oblasti se snažím stále dovzdělávat a dokola odkládám důležitý krok: uvedení svých znalostí do praxe?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Touha je důležitým impulzem v procesu utváření života a určování směru našich kroků. Úzce s ní souvisí i samotný výsledek konkrétní situace, protože energie touhy je mocná a schopná překonat řadu překážek. Touha nás pohání kupředu a umožňuje chápat rozdíl mezi ní a pouhým přáním. Díky touze vzniká nový život, ať je řeč přímo o zplození dítěte nebo o zárodku nějaké myšlenky. Touha je i vaše aktuální téma. Naučte se rozpoznávat touhu od chtíče a zbavte se nezdravého lpění napříč oblastmi. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Kdy naposledy jsem po něčem toužila? A následovala jsem svou touhu?
 • Na čem momentálně lpím? Čeho se nedokážu pustit?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Zábava
Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti