Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

IVANA CHŘIBKOVÁ: Jak dokáže člověka vyškolit kojenec s plínou u kolen

Info ikona
Mimino

Člověk sám sebe utváří mnoho let. S respektem k sobě samé nebudu uvádět kolik (on to stejně nějaký nepěkný, zlý člověk napsal na Wikipedii). A potom přijde jiný člověk, který za několik měsíců změní všechno, co se zdálo být už jasné, vybojované i dávno vzdané. A to vám ten, co přišel všechno změnit, zatím ještě vůbec nic neřekl. Zvládl vaši proměnu beze slov, s plandající plínou u kolen a křupkou přilepenou ve vlasech.

Kamkoliv se dnes podívám, vyskočí na mě návod, jak být lepší, progresivnější, efektivnější, jak málo prokrastinovat, hodně vydělávat, lépe odpočívat, více meditovat, zdravěji jíst a méně kouřit. Všichni to říkají moc hezky, texty mají líbivé obrázky, videa příjemnou hudbu. Nefungovalo na mě skoro nic.

Moje batole, které mě dostalo do latě za několik měsíců, mi zatím řeklo jen “jaaaj kodlik”, což byl Aniky vůbec první zvuk, který ze sebe vyloudila a o jehož významu se u nás v rodině dodnes vedou diskuze, ne-li spory. A já se změnila! Aby to nebyla jen jednostranná chvála, já jsem ji za těch 10 měsíců, co je na světě, přece jenom taky něco naučila. Vše samozřejmě položí základ tomu, aby z Aniky vyrostl rozhodný, vzdělaný, najezený a oblečený člověk.

Mohlo by se vám líbit

CO JSEM NAUČILA ANIKU:

1) Dělat papá na lidi, kteří k nám přišli na návštěvu (bohužel to dělá u jejich příchodu a nevypadá to dobře)

2) Strčit ruku do rukávu

3) Jíst nudle (házet nudlema se naučila sama)

4) S napětím čekat než udělám baf, a následně se tomu opakovaně smát

5) Otáčet stránky v knize (to, že v Dětech z Bullerbynu dvě nakousla a jednu snědla beru jako začátečnický přešlap)

CO MĚ NAUČILA ANIKA:

1) Posunout hranice mé trpělivosti (už například chápu, že není potřeba ukládat si prádlo, které vyperu a složím do skříně, a že je mnohem praktičtější přenášet je z postele na křeslo, z křesla na gauč, prostě na různá místa po bytě, která jsou zrovna volná a nikdo na nich nesedí, chápu to, respektuju a jsem naprosto v klidu)

2) Posunout hranice mé vytrvalosti (vydržím nezačít znovu kouřit a vůbec není pravda, že jsem nesnesitelná a nedá se to se mnou vydržet, naopak si myslím, že je radost se mnou trávit čas a hlavně večery)

3) Dbát o svou fyzičku (začala jsem se věnovat speciální cvičební metodě s názvem 'Anika objevila nohy’)

4) Pečlivěji vyjíždět z parkovacího stání (od té doby, co jsem máma, jsem neodřela ani jedno kolo)

5) Zpívat (prý jsem jako šampón s kondicionérem - bavím dítě i plaším špačky v jednom)

Řekla mi toho nejmíň ze všech a změnila mě způsobem, který už díkybohu nejde vrátit zpátky.

Mohlo by se vám líbit