Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Královna romantických komedií je zpět. Nový film s Meg Ryan se dočká premiéry letos na podzim

Info ikona
Meg Ryan

O herečce Meg Ryan (61) v posledních letech nebylo takřka vůbec slyšet. A není divu, v tichosti připravovala nový film What Happens Later, od kterého si slibuje jediné - obnovit kouzlo romantických komedií z devadesátých let.

Když Harry potkal Sally, Město andělů, Samotář v Seattlu nebo Láska přes internet...to je jenom krátký výčet romantických komedií, ve kterých na konci minulého století zazářila Meg Ryan. Dokážete si ale vzpomenout na některý z novějších filmů s Meg Ryan? Hádáme, že nikoliv. I když už si mnozí mysleli, že Meg Ryan pověsila herectví na hřebíček, zdá se, že královna romantických komedií si přece jenom k herectví znovu našla cestu. Už na podzim spatří světlo filmového světa snímek What Happens Later, ve kterém se Meg Ryan představí po boku herce Davida Duchovnyho. Co od nového filmu můžeme čekat?

Mohlo by se vám líbit

Meg Ryan a její herecký comeback

Dokážete si představit, že byste s bývalým partnerem uvízla během sněhové bouře na letištním terminálu? O čem byste si povídali? A vloudila by se vám do hlavy otázka, proč vám to tenkrát nevyšlo? Hlavní hrdinka Willy (Meg Ryan) nečekaně shledá svého ex partnera Billa (David Duchovny), kterého neviděla už dvě desetiletí. Jejich konverzace paradoxně pokračuje tam, kde skončila – hádkou, proč se to mezi nimi pokazilo. Není divu, že Will následně vtipkuje, že jejich nucené shledání považuje za „nejhorší možný scénář“. Jenže, jak už to tak v životě bývá – co se škádlívá, to se rádo mívá, a tak si bývalí partneři uvědomí, jak vroucně se milovali. „Někdy visí ve vzduchu otázka: Budou spolu? Nebudou spolu? Z toho důvodu film What Happens Later tak trochu rozvíjí žánr romantických komedií. Je o starších lidech, ale přesto je stále romantický a sexy,“ řekla Meg Ryan v rozhovoru pro Entertainment Weekly.

„Tyhle romantické komedie opravdu fungují, když jsou hlavní postavy nějakým způsobem protikladné, a přesto mají rytmus intelektu a humoru a dialogů a vtipkování, které tak nějak naznačují jejich kompatibilitu. Takže bylo opravdu zábavné vidět Davida, jak se ujímá role chlapa, který mu podle mě není vůbec podobný. Zatímco já se s Will opravdu dokážu ztotožnit,“ doplnila Meg Ryan.

Jak dnes vypadá Meg Ryan?

Návrat komedií z 90. let?

Zajímavostí je, že Meg Ryan je nejen hlavní hvězdou filmu What Happens Later, ale také jeho režisérkou a scenáristkou. Mimochodem scénář vychází z divadelní hry Shooting Star z pera Stevena Dietze. Synopse filmu What Happens Later také uvádí, že snímek byl natočen s cílem obnovit „drzé kouzlo“ romantických komedií, ve kterých hrála Meg Ryan v 90. letech. To, zda film opravdu naváže na devadesátkové romantické komedie s Meg Ryan, zjistí američtí diváci už 3. listopadu. Hádáme, že během letošního listopadu se dočkáme i české premiéry.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku