Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Hugh Grant a Colin Firth spolu sdílí více než jen účinkování v Denících Bridget Jonesové

Info ikona
hugh grant a colin firth

Tyto dva ikonické britské herce zná snad každý z romantické komedie, kde působili sobě navzájem jako soci při boji o srdce Renée Zellweger v roli Bridget Jonesové. Mají toho společného ale daleko více, a to včetně narozenin, které slaví tento víkend.

Tereza Čaladi | 10. 09. 2023

Jejich příběh je sám o sobě jako námět pro film. Narodili se stejný rok, ve stejné zemi, ačkoliv každý tak docela jinde. Hugh Grant v Londýně, Colin Firth v Hampshiru, a to den po sobě, 9. a 10. září, v tomto pořadí. Nikdo ale tehdy netušil, že se z obou těchto dvou chlapců stanou velcí herci, stejně jako nikdo netušil, jak moc jejich životy budou propojeny a přitom probíhat paralelně.

Tento víkend tito dva muži slaví 63 let, a to nám přijde jako skvělá příležitost pro shrnutí jejich životů. Ačkoliv jejich příběh začíná v roce 1960, kdy se oba narodili, příběh zrození jejich hereckých začíná v roce 1987, kdy se nastartovala kariéra jich obou.

Hugh Grant tehdy měl svou první velkou roli ve snímku Maurice, kde hrál zamilovaného chlapce v univerzitním prostředí. Podobně dojemný příběh se odehrával ve filmu Měsíc na venkově , který vyšel stejný rok a kde hrál Colin Firth, také na začátku své kariéry. Do povědomí veřejnosti se tak začali dostávat ve stejnou dobu, i když byli uznávaní za kvalitu svých hereckých výkonů v konkurenčních filmech.

I jejich další životní role přišly v podobnou dobu. Hugh Grant se proslavil v roce 1994, když účinkoval ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb. Colin Firth se o rok později objevil ve své ikonické roli Darcyho v romantickém dramatu Jane Austenové Pýcha a předsudek. Ten stejný rok přitom shodou okolností Hugh Grant působil také v romantickém příběhu Jane Austenové, ovšem v jiném – Rozum a cit. Co je ovšem svedlo skutečně dohromady, byl až snímek Deník Bridget Jonesové.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Jak dobře znáte život Bridget Jonesové?

Nedávno bylo oznámeno, že do série filmů o Angličance, která má štěstí na trapasy a smůlu na lásku, jeden přibude. Při té příležitosti jsme se rozhodli nejenom sepsat, co o něm všechno víme, ale i si otestovat, co vy víte o třech předchozích dílech!
marianne.cz

Filmy, v nichž účinkovali společně

Do této doby jejich herecké životy byly velmi podobné, v roce 2001 se ovšem vyloženě protly.

  • Deník Bridget Jonesové 1 a 2

Tito dva muži působili ve dvou hlavních rolí v Deníku Bridget Jonesové. Hráli konkrétně muže, mezi nimž se Bridget (Renée Zellweger) rozhodovala s tím, že Colin Firth hrál Marka Darcyho (ano, jeho jméno i povaha jsou podobné těm v Pýše a předsudku) a Hugh Grant ztvárnil nenapravitelného sukničkáře Daniela Cleavera. Ti figurovali v prvních dvou dílech (z let 2001 a 2004), v pokračování z roku 2016 Granta v podstatě nahradil Patrick Demsey.

  • Láska nebeská

Dalším význačným snímkem, kde si oba zahráli hlavní role, ačkoliv zde se odehrávaly jejich příběhy paralelně, byla Láska nebeská. Film byl přitom natočen v mezičase mezi prvními dvěma díly Deníků Bridget Jonesové, konkrétně v roce 2003. Grant zde sehrál roli zamilovaného premiéra Davida, zatímco Firth opět zádumčivého, zároveň ale laskavého, spisovatele Jamieho Benetta.

  • Paddington 1 a 2

Jejich posledním filmem, který je propojuje, je příběh o medvídku Paddingtonovi. Zde si sice vyloženě spolu nezahráli, ani se nepotkali, ale přesto zde oba ztvárnili zásadní role. Colin Firth v prvním díle (2014) postavu medvídka totiž namluvil. Hugh Grant si v druhém díle (2017) zahrál záporáka médi Phoenixe Buchanana.

Jsou ve skutečném životě přáteli?

Je zajímavé, jak někdo může mít životy tak podobné a blízké, a přesto se v nich míjet. Říká se o nich, že spolu přes hraní soků v reálném životě vycházejí, že jsou přátelé ale nikde vyloženě nezaznělo. To by byl nejspíš až moc dobrý příběh. Každopádně my jim k narozeninám přejeme, ať se jim i nadále daří minimálně jako doposud! A my bychom si tajně přáli další film, kde budou účinkovat společně.

Hugh Grant a Colin Firth ve filmech v průběhu let
Mohlo by se vám líbit

Jak dnes vypadá Kevinova máma ze Sám doma?

Čas neúprosně letí, a tak vás možná překvapí, že od premiéry kultovního filmu Sám doma uteklo už neuvěřitelných 33 let. Pojďme proto zavzpomínat na roli maminky Kevina McCallistera, kterou ztvárnila kanadská herečka Catherine O'Hara.
marianne.cz
Zdroj článku