Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

KVÍZ: Jak dobře ovládáte učivo 4. třídy ZŠ?

Info ikona
děti ve škole

To, co se učí děti ve čtvrté třídě, jsou pro dospělé obvykle všeobecné základy. Většinu z nich si tak pamatují, ale některé oblasti mohou být i pro ně poněkud zákeřné. Zjistěte, jak jste na tom vy, v našem kvízu.

Tereza Čaladi | 20. 10. 2023

Častokrát si říkáme, že učivo čtvrťáku zvládneme, aniž bychom se na něj podívali předem. Mnoho rodičů je ale potom překvapených, když mu děti položí nějakou otázku z látky, kterou nyní rozebírají – například jaký panovník z rodu Lucemburků vládl, když Jan Hus začal kázat proti církvi. A to je pouze vlastivěda. Kromě toho jsou další chytáky i v přírodovědě, matematice či češtině. Otestujte v našem kvízu, zda byste dětem na některé z těchto otázek dokázali odpovědět.

Jak si člověk může průběžně opakovat tak, aby ho to bavilo?

Opakování je matka moudrosti. Všeobecný přehled, do nějž spadají i otázky pro čtvrťáky v kvízu výše, se dá přitom procvičovat a získávat hned několika zábavnými formami.

Skvělým způsobem jsou například různé vědomostní soutěže a hry, u kterých se můžete pobavit i doma. Jako například deskovky Kdo ví?Mozkovna nebo Vědomosti v kostce. Pak můžete vyzkoušet například knihu Malá velká kniha kvízů, která obsahuje otázky z různých oborů, nebo Zábavné kvízy pro každý věk. Jednou z nejsnazších podob jsou přitom aplikace v telefonu. Z těch můžeme určitě doporučit Kvízuj, která se skládá z českých znalostních kvízů. Z pohodlí domova se můžete zapojit i do vědomostních pořadů v televizi, jako je AZ-kvíz, ale pokud chcete své vědomosti otestovat tváří v tvář jiným soupeřům, můžete vyrazit i na Hospodský kvíz.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku