Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Kvíz: Otestujte si, jak dobře zvládáte vánoční pravopis

Info ikona
Vánoce

Píše se vánoční, nebo Vánoční? Těšíme se na Štědrý den, nebo štědrý den? A jak je to s tím novým rokem? To všechno jsou otázky, se kterými se mnozí z nás během Vánoc potýkají. Pojďme na ně jednou provždy najít správnou odpověď.

Vánoce klepou na dveře a spolu s nimi také psaní vánočních zpráv a přáníček. Pokud se chcete vyvarovat faux pas, rozhodně si připomeňte „vánoční“ pravopis. Chápeme, že chybka občas může uletět, ale existují slova, jejichž psanou podobu bychom měli dobře znát. Tak co, píše se Štědrý den, nebo štědrý den? A jak je to s n/Novým rokem? Nejen tato slova najdete v našem kvízu.

Mohlo by se vám líbit

Zaostřeno na český jazykovou

Pokud si chcete zlepšit svou češtinu, doporučujeme sledovat účet Červená propiska. Korektorky Karla a Sabina zde představují zajímavosti z českého jazyka a budete překvapeni, kolik důležitých věcí vám učitelé na hodinách českého jazyka neřekli. Na tomto účtu najdete také jejich tipy na nejen naučnou literaturu. Facebook rovněž nezůstává pozadu. I na této sociální síti najdete spoustu zajímavých stránek a účtů. Například stránka Milujeme češtinu ukazuje příklady porušování pravidel českého pravopisu. Podobně funguje i stránka Češtinářské špeky, kde se můžete dozvědět zajímavosti o původu a vývoji konkrétních slov. Nejlepším zdrojem pro zlepšení vašeho českého jazyka budou knihy. Nejen beletrie, která rozšíří vaši slovní zásobu, ale zejména publikace zaměřené na češtinu. Pomocnou ruku vám například poskytne knížka s názvem Jsme v češtině doma? Tato knižní příručka obsahuje otázky časté v internetových jazykových poradnách.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku