Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nejen ponožky aneb Upleťte vánoční dárek, který zahřeje

Zapomněli jste pořídit dárek sestřenici z druhého kolene? Chcete malým dárečkem překvapit sousedku? Nebo toužíte obdarovat svého milého klasickým "měkkoušem"? Ve všech případech postačí, když si k ruce vezmete jehlice a s troškou kreativity vytvoříte jedinečný vánoční dárek, kterému se nic nevyrovná.

Říká se, že nejkrásnější vánoční dárky jsou ty, které jsou ze srdce vyrobené! A my s tímto tvrzením souhlasíme. Pokud vám stále chybí několik drobných vánočních dárků, a zároveň nemáte náladu na davy v obchodních centrech, pak pro vás máme jednoduché řešení s názvem pletení.

Upleťte pro své blízké vánoční dárek, který nejen potěší, ale především zahřeje. Pletené ponožky, čepice nebo krásná deka patří k vánočním evergreenům, na které spoléhaly už naše babičky.

Mohlo by se vám líbit

Pletení je zpátky v módě! 7 instagramových profilů, které vás budou inspirovat

marianne.cz

Než začnete plést

Nenarodili jste se s pletacími jehlicemi v ruce? Nezoufejte! S troškou píle, kreativity, a především odhodlání dokáže každý člověk uplést alespoň základní kousky šatníku. Před samotným pletením jsou důležité především tři věci. Zaprvé si pořiďte kvalitní přízi, díky které budete mít jistotu, že vaše upletené produkty nebudou kousat a nepříjemně štípat. V současné době naleznete mnoho obchodů a e-shopů, jejichž nabídka obsahuje výběrovou pletací přízi, merino přízi nebo oblíbenou baby přízi. Možná vás zarazí vyšší cena, avšak v tomto ohledu se investice jistě vyplatí.

Dále je důležité, abyste měli správné vybavení v podobě pletacích jehlic, případně háčků. Začátečníci mohou sáhnout po klasických jehlicích, zručnější mají na výběr z kvalitnějších jehlic, se kterými se bude plést o sto šest. Posledním, a neméně důležitým bodem je, abyste měli po ruce vhodný návod. Inspiraci a postup na pletení naleznete na mnoha českých webech, kde si povětšinou konkrétní návod můžete za poplatek stáhnout do počítače. Další možností jsou youtubová videa, na kterých milovníci pletení ukazují, jak daný kousek uplést. Bohužel, většina těchto videí je v angličtině.

Výborným zdrojem inspirace a návodů jsou také tištěné časopisy. Konkrétně můžete sáhnout po speciálním vydání časopisu Burda Style s názvem Burda Pletení, ve kterém naleznete 32 originálních nápadů pro začátečníky, pokročilé i skutečné přebornice ve štrikování. Výhodou časopisu je, že jednotlivé pracovní návody máte zaznamenány krok za krokem, a tak se nemusíte bát, že něco přehlédnete.

Info ikona
Pletení

Dárky, které upletete za pět minut dvanáct

Ano, svetr s norským vzorem sice patří k nadčasovým klasikám, avšak jeho upletení je vyšší dívčí. Pokud jste v pletení začátečník či mírně pokročilý, pak vsaďte na kousky, které zvládnete uplést ze dne na den. V tomto ohledu jsou výborné již zmiňované ponožky. I když mnoho lidí nad tímto měkkým dárkem zprvu pohrdá, při tuhé zimě jistě ocení, že tento dárek dostali. Pro ženy a dívky se vyplatí uplést stylovou čelenku, která je vhodná nejen na každodenní nošení, ale obdarovaná ji může nosit také na běhání. Krok vedle neuděláte ani s klasickou čepicí, kterou můžete ozvláštnit zajímavou bambulí. Pokud v rodině máte novopečenou maminku, pak jí a jejímu děťátku upleťte deku do kočárku. V případě, že chcete nadělit bytový doplněk, vyzkoušejte návod na upletení gigantické deky

Mohlo by se vám líbit

Žhavý trend z Instagramu! Už nosíte pletené vesty?

marianne.cz

Související články

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Zábava
Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti