Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

7 nejlepších filmů se svatební tematikou

Aktuální koronavirová opatření sice svatbám nepřejí, ale to neznamená, že nemůžete zaslechnout svatební zvony. Stačí, když si pustíte filmy se svatební tematikou, které vás mrknutím oka přenesou do obřadní síně, kostela nebo pod slavobránu na slunné pláži.

Mnoho žen považuje svatbu za jeden z nejkrásnějších momentů v životě. Dokonalé svatební šaty, krásné svatební fotografie, snubní prstýnky, a především životní láska promění tento den v nezapomenutelný zážitek. Ať už s partnerem slavíte rubínovou svatbu, nebo svého osudového muže netrpělivě vyhlížíte, rozhodně nic nebrání tomu, abyste se do svatebního dne přenesla alespoň skrze filmové plátno. A na jaké filmy se svatební tematikou nedáme dopustit?

1. Svatba mého nejlepšího přítele

Uvědomit si, že milujete svého nejlepšího kamaráda, je prekérní záležitost. Obzvláště to platí v momentě, kdy "kamarád" má před svatbou a vy z duše nenávidíte jeho nastávající ženu. Julia Roberts ve filmu Svatba mého nejlepšího přítele dokazuje, že o lásku je třeba bojovat – byť na poslední chvíli. Pokud si chcete pustit snímek, u kterého se zasmějete a zapomenete na světské starosti, pak vám doporučujeme právě tuto romantickou komedii.

Mohlo by se vám líbit

Jak vypadají nejlepší svatební fotografie roku 2020?

marianne.cz

2. Mamma Mia

Co se stane, když spojíte legendární písničky skupiny ABBA se skvělým hereckým obsazením? Vznikne výborný snímek Mamma Mia! Přeneste se na řecký ostrov Kalokairi, na kterém žije mladá Sophie (Amanda Seyfried) s trošku praštěnou matkou (Meryl Streep). Jejich poklidný život naruší skutečnost, že Sophie neví, kdo ji povede k oltáři. Totožnost otce je totiž neznámá! A tak Sophie odstartuje velké pátrání po pokrevním otci, ze kterého vyjdou tři kandidáti - rozevlátý obchodník Sam (Pierce Brosnan), upjatý bankéř Harry (Colin Firth) a svérázný dobrodruh Bill (Stellan Skarsgård). Kdo z těchto stále pohledných a charismatických mužů je pravým otcem Sophie?

Mohlo by se vám líbit

Mamma Mia bude triologie! Producentka filmu promluvila o dalším pokračování

marianne.cz

3. Svatby podle Mary

Mary Fiore (Jennifer Lopez) je vyhlášená svatební koordinátorka, kterou na své veselce chtějí mít všechny nevěsty ze San Francisca. Povede se to i internetové magnátce Fren Donolly (Bridgette Wilson), která je ze služeb Mary Fiore přímo nadšená. Kdyby jenom tušila, že se svatební koordinátorka zakoukala do jejího snoubence Steva Edisona (Matthew McConaughey)

Mohlo by se vám líbit

Brát se je trendy, říká spolumajitelka svatební agentury a blogerka Ejvi Freedom

marianne.cz

4. Čtyři svatby a jeden pohřeb

Romantická komedie, která si vysloužila dvě nominace na Oscara. I tak bychom mohli hovořit o filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb. Příběh vypraví o mladém Charlesovi (Hugh Grant), který se zarytě nechce oženit. Vše se rychle změní v momentě, kdy potká Carrie (Andie MacDowell). Svobodomyslná Američanka se sice vdávat chce, avšak v merku rozhodně nemá Charlese. Jak to celé dopadne? A vleze Charles do chomoutu? To se dozvíte ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb.

Mohlo by se vám líbit

Hugh Grant slaví 60. narozeniny! Podívejte se, ve kterých filmech zazářil

marianne.cz

5. 27 šatů

Znáte ten pocit, kdy se neustále staráte o dobro ostatních, a přitom zapomínáte na vlastní štěstí? To je případ Jane (Katherine Heigl), která zbožňuje své kamarády a už sedmadvacetkrát si vyzkoušela roli družičky. Pravdou zůstává, že Jane by nejraději družičkovské šaty vyměnila za šaty svatební, avšak její vysněný muž George (Edward Burns) se do svatby příliš nežene. George na svatby nakonec změní názor, ale u svatebního oltáře netouží stát s Jane, nýbrž s její mladší sestrou Tess (Malin Åkerman). A koho Tess zaúkoluje s plánováním svatby? Samozřejmě, že vždy ochotnou Jane!

Mohlo by se vám líbit

Svatba bez bílé róby. 14 celebrit, které se vdávaly v barevných šatech

marianne.cz

6. Moje tlustá řecká svatba

Když se mladý Američan a zarytý vegetarián (John Corbett) zamiluje do Kanaďanky řeckého původu (Nia Vardalos), ještě netuší, co ho čeká. Rodina budoucí nevěsty je totiž přesvědčena, že budoucí zeť se musí stát 100% členem rodiny. Jídlo, tradice a rodinný podnik – to všechno na Američana čeká.

7. Deník princezny 2: Královské povinnosti

Mia (Anne Hathaway) konečně přijala své aristokratské kořeny a stala se oblíbenou princeznou Genovie. Krátce po příjezdu do genovijského paláce ale princezna zjistí, že v brzké době přijde o svůj diadém a bude si muset nasadit královskou korunu. Bohužel, starý genovijský zákon vyžaduje, aby se budoucí královna ještě před svou korunovací vdala. A tak na Miu čeká nekonečná řada nápadníků, kteří zdaleka nenaplňují její představu o ideálním muži. 

Mohlo by se vám líbit

Je to tady! Deník princezny se dočká třetího dílu

marianne.cz

Souvislející články

Zábava

<span>Čtyři dohody: Chcete mít větší radost ze života? Následujte tuto starověkou moudrost </span>

Čtyři dohody: Chcete mít větší radost ze života? Následujte tuto starověkou moudrost

Zábava

<span>KVÍZ: Kdo byli Kapuleti a Montekové? Otestujte své znalosti o díle Williama Shakespeara</span>

KVÍZ: Kdo byli Kapuleti a Montekové? Otestujte své znalosti o díle Williama Shakespeara

Zábava

<span>6 kroků k uzdravení vnitřního dítěte: Pomohou ke štěstí, lásce i úspěchům v dospělosti</span>

6 kroků k uzdravení vnitřního dítěte: Pomohou ke štěstí, lásce i úspěchům v dospělosti

Zábava

<span>KVÍZ: Poznejte český film jen podle jedné fotky</span>

KVÍZ: Poznejte český film jen podle jedné fotky