Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Redakce Marianne v zajetí seriálů: Na co právě koukáme?

Pochmurné počasí přímo vybízí k trávení večerů (a někdy klidně i celých dnů) pod dekou u televize. Ani my v redakci náš volný čas netrávíme jinak, a tak máme celkem dobrý přehled o tom, jaké seriály stojí za pozornost. Na úvod můžeme prozradit, že na plné čáře u nás vede jedna česká novinka.

Karolína Peřinová | 25. 01. 2022

Eliška Vrbová

módní redaktorka

Podle reakcí na sociálních sítích mi je jasné, že můj názor je celkem nepopulární, ale přesto se veřejně přiznám, že se mi líbí seriál And Just Like That..., tedy pokračování Sexu ve městě, na které dychtivě každý týden čekám. Ano, seriál má pár much, samozřejmě, že mi chybí Samantha, ale já jsem za pokračování mého nejoblíbenějšího seriálu vlastně opravdu ráda. Celkem naplno ukazuje, že ani v New Yorku není vždy všechno zalité sluncem a že majetek umožňující nosit nejnovější Dior a Chanel kolekce na denní nošení nikomu ani po padesátce nemusí nutně zajistit šťastný a naplněný život. Nová desetidílná série otvírá témata, která v dnešní době jsou, a ještě budou hojně diskutovaná, a já to tvůrcům nemám za zlé. Původní seriál se kontroverze také nebál, ačkoliv se to z dnešního pohledu už těžko posuzuje. A nesmím zapomenout na módu. Ačkoliv styl 55leté Carrie není tak docela můj šálek čaje, nejde stylistům upřít, že si s šatníkem bývalé newyorské it girl opravdu vyhráli.

Eva Kadavá

lifestyle redaktorka

Díky době covidové jsme si domů pozvali Netlix i HBO GO, takže čas strávený u klasické televizní produkce se smrsknul na minimum. Nepočítám-li nekonečný seriál v podobě ČT24:-). A teď zpět k tématu. Určitě si dejte bláznivou sérii Sexuální výchova nebo Smrt nás spojí, která získala 5 nominací na Emmy. Jako příznivce detektivek mne bavil severský Kaštánek, Neuvěřitelná a Mare z Easttownu. Dobrých seriálů teď lítá ve vzduchu daleko víc, ale kde brát čas a nekrást?

Mohlo by se vám líbit

Nejočekávanější seriály roku 2022: Exkurze do královské rodiny i návrat amerického sitcomu

Ať chceme nebo ne, televizní seriály jsou nedílnou součástí dlouhých zimních večerů. V tomto roce se ale můžeme těšit hned na několik (staro)nových seriálů, kvůli kterým strávíme u televizní obrazovky klidně i večery jarní.
marianne.cz

Monika Mudranincová

šéfredaktorka

Já asi nebudu úplně originální, ale Devadesátky na ČT 1 hltám od prvního dílu. Baví mě syrovost a autenticita zpracování příběhů, které si velice dobře pamatuji z médií. Teď, když to vidím s odstupem času takhle všechno najednou, nemůžu uvěřit, v jaké džungli jsme to žili. Tedy ne že bych si dělala iluze o dnešní době, ale přece jen se lidi už nehází v sudech do přehrad... 

Dnes jsem dokoukala na Netflixu Filthy Rich, dokument o miliardáři Jeffrey Epsteinovi, jehož kauza odstartovala hnutí MeToo. Není to zábavné, ale je to poučné. Kdo se na to podívá, pochopí, jak se cítí oběti sexuálního násilí a proč někdy váhají s uveřejněním své zkušenosti. 

A do třetice mě bavila minisérie Marie Terezie od Mirky Zlatníkové, která Marii Terezii představila nejen jako panovnici, ale hlavně jako ženu emancipovanou, ale i chybující, zkrátka demytizovala historickou postavu bez ambice převyprávět doslova dějinné reálie, ale spíš nás nechala nahlédnout do její duše. Doufám, že Mirka zase něco brzy napíše! 

Mohlo by se vám líbit

Žena na svém místě! Víte o Marii Terezii vše?

V dnešním světě bychom Marii Terezii klidně mohli označit za bossgirl.
marianne.cz

Markéta Vörös

kosmetická redaktorka

S mužem jsme nedávno dokoukali seriál Dowton Abbey a k našemu překvapení nás neskutečně bavil! Sice neoplývá nikterak originálním scénářem a chvíli trvá, než si vás získá, ale pak to stojí za to. Seriál diváka přenese do meziválečné doby a kastovní Anglie, kdy gentlemanství bylo v módě. Mou favoritkou je fantastická Maggie Smith, kterou znají fanoušci Harryho Pottera jako profesorku Minervu McGonagallovou. 

Dalším seriálem, který stojí na povedeném scénáři, je Morning Show, který uvádí Apple TV. Sice mě chvílemi štvala neustále hysterická Jennifer Aniston, ale herecké výkony Reese Witherspoon a Stevea Carella, za to stojí. A do třetice Devadesátky, které uvádí Česká televize. Protože jsme s manželem fanoušci podcastu České podsvětí, za kterým stojí Josef Klíma a youtuber StaySteak a pojednává o zločinech divokých devadesátek, byla to jasná volba. 

Alžběta Rybářová

online redaktorka

I já se připojuji ke klubu diváků Devadesátek a každou neděli napjatě sleduji, do jaké doby jsem se narodila (jsem ročník 1995). Myslím, že díky seriálu jsem konečně pochopila, proč se říká „divoká devadesátá“. Naopak na Netflixu jsem naposledy sledovala druhou řadu oddechového seriálu Emily in Paris, která mě, zřejmě jako jediného člověka na planetě, nezklamala. Možná je to tím, že jsem od seriálu neočekávala hluboké zápletky nebo nečekané dějové zvraty, zato jsem se těšila na mou oblíbenou Lili Collins, charismatickou Sylvii a kýčovité (a samozřejmě nerealistické) kulisy Paříže. V poslední době jsem také viděla dva skvělé filmy - K zemi hleď a Nejhorší člověk na světě. Oba ode mě dostávají 10 hvězdiček z 10!

Mohlo by se vám líbit

5 zfilmovaných příběhů o lásce, které se skutečně staly

Občas se používá přirovnání „láska jako z filmu“. Někdy je ale právě láska v reálném životě inspirací k natočení dechberoucího romantického filmu. A jsou to příběhy tak neuvěřitelné, že by kolikrát nenapadly ani toho nejlepšího scenáristu. My jsme pro vás vybrali pět filmů, které jsou právě na takové velké lásce z reálného života založeny.
marianne.cz

Monika Majarová

grafička

Kdo nekouká na Devadesátky na ČT1, jako by nebyl. Takže ano, sleduji je i já a moc mě baví! Z novějších zahraničních mě pak zaujal seriál Kaštánek (Kastanjemanden) na Netflixu. Je to Skandinávská detektivní minisérie – to mě baví, pár dílů, a ne několik sérií se zbytečně natahovaným dějem. Celé je to ponuré, napínavé a do poslední chvíle nečekané. Pro lepší atmosféru na to doporučuji koukat večer.

Další tip je seriál Po životě (After Life), také Netflix. Tahle britská "komedie", kde hraje prim surový černý humor je prostě bomba! Ricky Gervais v hlavní roli i jakožto tvůrce a režisér vytvořil fantastickou podívanou na úplně obyčejný lidský život, bez příkras přetvářky. Určitě stojí za to vidět, ale ne každému tento styl humoru sedne.

A jako poslední nesmím zapomenout na sice starší seriál, ale rozhodně ne ten, co vidíte jednou a dost – Kancl (The Office). Je to skvělá oddechovka třeba po práci, nebo když máte špatný den. Michael Scott a jeho zaměstnanci vám v každém díle vykouzlí úsměv na tváři. Nejvíc mě baví charaktery všech postav a samozřejmě samotný Michael v roli šéfa, kterého vlastně i přes všechny jeho zvrácenosti nejde než nemilovat.

Mohlo by se vám líbit

Nejmilejší knihkupectví, ve kterých strávíte hodiny

Stalo se vám někdy, že jste chtěli v knihkupectví přenocovat?
marianne.cz

Související články

Zábava
Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Zábava
Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Zábava
Kvíz: Poznejte oblíbená evropská města podle obrázku a získejte plný počet bodů

Kvíz: Poznejte oblíbená evropská města podle obrázku a získejte plný počet bodů