Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Vychází dokument o Seleně Gomez, přibližuje její boj s depresí

Info ikona
Selena Gomez

O svých problémech s psychickým zdravím hovoří Selena Gomez veřejně dlouhodobě. Tentokrát vychází snímek, který detailně přibližuje, jak jimi procházela, jak u toho vnímala svou kariéru a celkově odkrývá více z jejího autentického já, včetně toho, co ji těší a naplňuje.

Tereza Čaladi | 4. 11. 2022

Selena Gomez ušla dlouhou cestu od té doby, co se proslavila svou rolí Alex Russo v televizním seriálu Disney Channelu Kouzelníci z Waverly (kde působila v letech 2007–2012). Hrála v několika dalších produkcích od Disney – A zase jedna Popelka, Program na ochranu princezen, Ségra tropí hlouposti či Monte Carlo, dnes působí v seriálu Jen vraždy v budově a má show o vaření Selena vaří s šéfkuchaři. Vedle toho prorazila i jako zpěvačka, skladatelka a producentka. Má dokonce i svou produkční společnost July Moon Productions.

Problematikou duševního zdraví se zabývá již několik let. Jako producentka se podílela na tvorbě seriálu 13 důvodů proč, který se zaměřuje na mentální zdraví mladistvých a ukazuje cesty, kde a jak vyhledat pomoc. Dalším filmem, v němž působila jako jedna z produkčních, je dokument Život bez dokladů zachycující životy rodin neregistrovaných imigrantů žijících ve Spojených státech. Nabídku na něm spolupracovat údajně přijala poté, co zhlédla záběry, které zachycovaly hanbu, nejistotu a strach, které jí chvílemi připomínaly i její vlastní rodinu.

Otevřeně hovoří o tom, že sama má psychické problémy, konkrétně se potýká s depresí, úzkostípanickými záchvaty. Na to poukázala v roce 2016 na předávání cen American Music Awards, když se vrátila na veřejnost zpět potom, co kvůli svému mentálnímu zdraví předčasně ukončila turné. Tehdy řekla: „Měla jsem všechno a uvnitř jsem byla naprosto zlomená. Držela jsem se pohromadě, abych vás (fanoušky) nezklamala, až jsem nakonec zklamala sama sebe.“ V několika následných rozhovorech zmínila, že ji terapie výrazně pomohla a že se nyní cítí lépe, ale že deprese a úzkost je něco, co jen tak nevymizí.

Je zároveň člověk, který si hodně zakládá na autentičnosti a její psychické zdraví se tak promítá i do její tvorby. V roce 2019 nazpívala s Julií Michaels píseň Anxiety (v překladu úzkost). A nyní jí vyšla píseň My Mind and Me (má mysl a já) ve spojitosti s jejím stejnojmenným novým dokumentem.

Ten vychází právě dnes! Pojednává přitom o jejím životě za posledních šest let, kdy se potýkala nejenom s problémy s psychikou, ale také s onemocněním lupus a celkově pro ni bylo výzvou, že je veřejně známou osobností. Snímek odkrývá, kdo je skutečná Selena Gomez – zobrazuje její boje se sebevědomím, jak se vyrovnává s náročnými situacemi a i co ji naplňuje.

Režie se zhostil Alek Keshishian, který vytvářel i dokument o Madonně. Se Selenou natáčel v roce 2015 klip k její písni Hands to Myself a od té doby spolu na snímku spolupracovali. Řekl přitom, že nechtěl natočit tradiční popový dokument, ale něco autentičtějšího a ona chtěla totéž.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku