Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Za týden startuje karlovarský festival! Kterých filmů se nemůžeme dočkat?

Info ikona
Bartoška

Zatímco v minulém roce jsme si Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech museli odpustit, letos si ho vychutnáme plnými doušky. Od 20. do 28. srpna se totiž můžeme těšit na jednu filmovou lahůdku za druhou!

Okolo letošního Filmového festivalu v Karlových Varech je rušno. Ještě na začátku roku se zdálo, že se festival kvůli pandemii koronaviru neuskuteční, následně organizátoři přišli s netradičním srpnovým termínem a v posledních dnech se zase mluví o hvězdné účasti Johnnyho Deppa. Pokud jste byli na vážkách, zda do Karlových Varů vyrazit, hádáme, že Johnny Depp vám rozhodování usnadnil. A mimochodem, k vidění bude nejen charismatický herec, ale také nespočet zajímavých filmových novinek.

Mohlo by se vám líbit

A na jaké snímky se těšíme?

Zátopek

Pokud bychom měli zvolit nejočekávanější film letošního roku, pak je to bezesporu životopisné drama Zátopek. Režisér David Ondříček na filmu pracoval od dubna 2019 a celosvětové premiéry se snímek dočká právě 20. srpna 2021 v Karlových Varech coby zahajovací film. Už teď je jasné, že příběh čtyřnásobného olympijského vítěze chytí u srdce nejen sportovní nadšence. V hlavních rolích se můžete těšit na Václava Neužila a Marthu Issovou.

Mohlo by se vám líbit

Bod varu

Znáte ten pocit, kdy nestíháte? Pak se rychle vžijete do šéfkuchaře Andyho, na kterého čeká nejnáročnější směna v roce. Je pátek před Štědrým dnem, restaurace praská ve švech a kromě strávníků dorazil také kontrolor a uznávaná food kritička. Tahle kombinace dostane do varu nejen vás, ale také Andyho! Není divu, že nesmlouvavé tempo, skvělé herecké výkony a režisérská taktovka Stephena Grahama poslala film Bod varu do sekce Hlavní soutěže.

Atlas ptáků

Když se ve staré rodinné firmě ukáže, že z ní někdo vyvádí peníze, nastává konfrontace s nepříjemnou realitou. Ivo Róna (Miroslav Donutil), dlouholetý šéf prosperujícího podniku Aron, se snaží zorientovat v nechtěné situaci, kterou mu jeho děti ani okolí neulehčují, ale kterou si na sebe dost možná seslal sám. Snímek, za kterým stojí režisér Olmo Omerzu, vám nabídne nejen pohled na křehké rodinné vztahy, ale především geniální herecké výkony, ze kterých vás bude přecházet mráz po zádech.

NE!

Režisér a scénárista Dietrich Brüggemann si ve svém novém snímku NE! bere pod drobnohled současnou generaci třicátníků. Opravdu mají život jasně nalajnovaný? Vzít se? Založit rodinu? Mít dobrou práci? Ať už jste sami mileninálové, nebo naopak ve své rodině máte třicátníky, rozhodně s vámi tento film bude rezonovat.

Klícka

Filmový festival v Karlových Varech zakončí film Klícka, který vás zavede do 80. let minulého století. Obchodník Rory (Jude Law) svůj pohodlný život v USA a přesouvá se s celou rodinu do pronajatého velkolepého sídla na anglickém venkově. Ačkoli má jeho žena Allison (Carrie Coon) svoje pochybnosti, udělá, co se od ní očekává, a následuje manžela do cizí země. Roryho životní sen - uskutečnit výnosný obchod a dostat se do nejvyšších pater společenského žebříčku - je na dosah a on je mu ochoten přinášet stále větší oběti na úkor celé rodiny i přátel.

Mohlo by se vám líbit