Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Trnitá cesta k úspěchu aneb Kariérní tipy od Reese Witherspoon nebo JK Rowling

Info ikona
JK Rowling

Myslíte si, že kariérní úspěch je jenom o štěstí? Joanne Rowling, Reese Witherspoon či Emily Blunt vás přesvědčí o tom, že na štěstí se nelze spoléhat. Mnohem lepší totiž je, když se obrníte trpělivostí, sebevědomím, a především se spolehnete na vlastní talent a profesní schopnosti.

Kéž bychom znali osvědčený recept na úspěšnou kariéru nebo na to, jak vydělat svůj první milion korun. Bohužel, v kariérních příručkách ani na sebevzdělávacích webech podobný návod nenajdeme. A tak nezbývá nic jiného, než se inspirovat slavnými osobnostmi a jejich kariérními příběhy. Třeba se v některém z příběhů sami poznáte...

Mohlo by se vám líbit

Joanne Rowling

Duchovní matka Harryho Pottera, Joanne Rowling, rozhodně nepatří ke spisovatelkám, které měly na růžích ustláno. Naopak, první příběh o mladém čaroději psala Rowling v době, kdy pobírala sociální dávky. Nezaměstnaná a rozvedená matka malé dcery pracovala na rukopisu po edinburských kavárnách, a to údajně z toho důvodu, aby nemusela trávit čas v nevytopeném bytě. „Kdybych nebyla tak chudá, pravděpodobně bych nedokončila první knížku o Harrym Potterovi,“ řekla Rowling v The Daily Show.

Příběh Joanne Rowling ukazuje, že všechno zlé je pro něco dobré. Dnes patří JK Rowling k celosvětově uznávaným spisovatelkám a rozhodně si nemůže stěžovat ani na finance. Vždyť na světě se prodalo nejméně 450 miliónů výtisků knih s Harrym Potterem. V současné době je Joanne Rowling prezidentkou organizace Gingerbread, která podporuje rodiče samoživitele a jejich potomky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Reese Witherspoon

Herečka Reese Witherspoon byla dlouhou dobu spojována s rolí Elle Woods ve filmu Pravá blondýnka. Vymanit se z této růžové škatulky nebylo lehké, přesto to Reese dokázala. Odvahu jí paradoxně dodal článek, který si v roce 2012 přečetla v The New Yorker. Autor článku ji zařadil k hercům, o kterých se před deseti lety říkalo, že jsou to velké hvězdy. Reese Witherspoon, která cítila frustraci z nedostatku smysluplných rolí i neustálého podceňování ze strany filmových bossů, sebrala veškerou svou odvahu a pustila se do něčeho, co nikdo nečekal.

A tak spatřila světlo světa její vlastní produkční společnost Pacific Standard. Cílem Reese Witherspoon bylo produkovat projekty se silnými ženskými hlavními postavami, protože cítila, že tohle v Hollywoodu chybí. „Ta myšlenka, že by velké holky neměly snít a že už mají všechno, co mít mohou, není správná. Když se vám lidé snaží říct, abyste zůstaly ve svém „pruhu“ neposlouchejte je,“ řekla Witherspoon pro The Hollywood Reporter.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Emily Blunt

Emily Blunt si o pozornost řekla rolí Emily Charlton ve filmu Ďábel nosí Pradu. Není divu, že za tuto roli získala nominaci na Zlatý glóbus za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli. I když Emily Blunt nominaci neproměnila, rázem byla katapultována mezi nejžádanější herečky Hollywoodu. „Byl to film, který všichni viděli a všichni ho milovali. A díky tomuhle filmu se můj život zcela obrátil na ruby. Pamatuji si, že jsem každý den chodila do stejné pekárny v Los Angeles. Po premiéře Ďábel nosí Pradu jsem vešla dovnitř a hned jsem cítila, že se něco změnilo,“ vzpomíná Emily Blunt.

I když Emily Blunt následně neměla o filmové nabídky nouzi, dokázala říct „ne“ projektům, se kterými vnitřně nesouznila. „Chtěla jsem dělat jinou práci, charakterovou práci. Proto jsem si stála za hereckými hodnotami, které jsem si stanovila už před natáčením Ďábel nosí Pradu,“ řekla Emily Blunt pro Buzzfeed.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit