Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Světlo a nálada: jak chytré osvětlení může změnit váš život?

Info ikona
světla v domácnosti

Jaké by asi bylo, kdybyste mohli okamžitě změnit atmosféru ve svém domě nebo bytě jen pomocí několika slov. Možná se vám to zdá jako vize z budoucnosti, ale ve skutečnosti je to reálná možnost. Díky chytrému osvětlení můžete otevřít dveře do nového způsobu života, kde si můžete interiér přizpůsobit podle své nálady a potřeb. Chcete vidět svůj domov v novém světle? Takto kouzlit umějí chytrá svítidla.

Promotion | 26. 10. 2023

V minulosti byly chytré domácnosti pouhou vědeckou fikcí, ale díky pokrokům v oblasti technologie se staly skutečností. Chytré osvětlení znamená revoluci, která vám umožňuje transformovat váš domov podle vašich představ. Kromě toho nejde jen o podobu vašeho domova, ale také o vaše zdraví a psychickou pohodu – světlo má na tyto dva předpoklady pro plnohodnotný život přímý i nepřímý vliv. Denní světlo, zejména sluneční, může zvýšit vaši náladu a energii. Oproti tomu nedostatek světla, zejména během zimních měsíců, může způsobit až depresivní stav. Kvalita osvětlení může ovlivňovat i produktivitu a výkonnost a v neposlední řadě i cirkadiánní rytmus odpovědný za spánkové a bděcí cykly.

Barevná terapie

Jednou z hlavních výhod chytrého osvětlení je jeho variabilita a široké spektrum barev. S chytrými světly můžete okamžitě vytvořit atmosféru podle vaší aktuální nálady či příležitosti. Pokud chcete relaxovat s oblíbenou knihou, můžete jednoduše zvolit jemné a teplé osvětlení. Naopak pro živé večírky nebo jiné energické okamžiky můžete nastavit výrazné barvy, které budou reagovat na hudbu. Pro práci si můžete zvolit jasné bílé světlo podobné slunečnímu záření. Chytré světelné systémy vám zkrátka umožňují vytvářet různé světelné scény a efekty jednoduše a rychle.

Info ikona
osvětlení v domácnosti

Stále na dosah ruky

Ovládání chytrého osvětlení je snadné a intuitivní. Díky zařízením, jako jsou chytré telefony nebo hlasoví asistenti, můžete ovládat světla z pohodlí vašeho gauče. Stačí poklepat na displej nebo vyslovit svůj požadavek a osvětlení se okamžitě přizpůsobí. Navíc můžete vytvářet časová schémata, která se automaticky aktivují podle vašeho harmonogramu nebo předem nastavených preferencí. Chytré osvětlení tak nejen zvyšuje pohodlí, ale také vám šetří čas a energii.

A co instalace? 

Instalace chytrého osvětlení je překvapivě jednoduchá a v mnoha případech ji zvládnete sami. Stačí vyměnit běžné žárovky nebo osvětlovací tělesa za chytrá svítidla a připojit je k chytrému zařízení nebo místní síti. Chytrá světla podporují bezdrátové připojení, jako je například Wi-Fi, Bluetooth a další, což umožňuje snadné propojení s ostatními částmi vaší chytré domácnosti.

Info ikona
osvětlení v domácnosti

Dopřejte si to nejlepší

Na trhu dnes najdete širokou škálu značek a produktů, takže si můžete vybrat to nejlepší pro své potřeby. Pokud tedy uvažujete o upgrade vašeho osvětlení na chytré, určitě vám pomůže tento přehledný průvodce při výběru.

Jedno z těchto inovativních řešení dokáže proměnit váš domov a vytvořit tak ještě příjemnější a komfortnější prostředí pro chvíle s vašimi nejbližšími. Osvětlení už totiž neplní jen svou funkci, ale můžete s ním i vyjádřit svou kreativitu a podpořit jedinečnost každého okamžiku. 

Měření