Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Ráno dělá den. Začněte ho lépe než kontrolováním mobilu

Je velice snadné hned po probuzení sáhnout po telefonu a začít svůj den zjištěním, co se děje ve světě okolo vás. Zároveň je to ale trochu stresující. Máme pro vás tipy, jak zpomalit a svá rána si více užít.

Tereza Čaladi | 4. 03. 2023

Pokud máte budík na vašem telefonu, možná se vám také stává, že po něm ráno sáhnete a vypnete cinkání a když už ho máte v ruce, tak si projdete vše, co jste během noci zmeškali. Ať už se jedná o to, co lidé přidali na Instagram, o kontrolu vašich pracovních e-mailů či přečtení zpravodajských serverů.

V dnešní době je to poměrně běžné. Podle průzkumu společnosti Deloitte z roku 2016 kontroluje 18 % spotřebitelů na celém světě svůj telefon ihned po probuzení, 43 % lidí do pěti minut a 62 % do 15 minut.

Spousta lidí tak svůj den začíná tím, že skočí rovnýma nohama zpět do stresujícího světa kolem sebe. Ať už se jedná o pokyny k práci od vašeho šéfa, odpověď naštvanému příteli, nebo porovnávání sebe samého s druhými na sociálních sítích. Jasně, že se potom nebudete cítit tak skvěle, když jako první, co uvidíte, je příběh Kláry, kterou sledujete a která vstala v šest, už si stihla zacvičit a teď je v kanceláři, zatímco vy ještě ležíte. Hned z rána jste tak v pohotovostním režimu namísto toho, abyste si v klidu užili první chvilky po probuzení a rozumně si rozvrhli denní úkoly.

Mohlo by se vám líbit

Kolik budíků je moc budíků aneb Jakým způsobem je nejlepší vstávat

Jsou jen dva typy lidí z rána – ti, co se probudí okamžitě, a ti, co potřebují několik budíků. Který jste vy? A jak to sladit, pokud jste v tomhle s partnerem každý jiný?
marianne.cz

Způsoby, jak si vychutnat ráno bez telefonu

Ráno dělá den. Pokud se budete tedy hned po probuzení stresovat, nejspíš vás čeká v tomto duchu celých 24 hodin. Zkuste tedy spíše trochu zpomalit. Zde je několik tipů, jak na to:

  • Nemějte telefon v ložnici

S probouzením vám může pomoci i budík. Potom můžete dát telefon na noc do jiného pokoje než do toho, v němž spíte. To je nejlepší možnost, jak zabránit tomu, abyste ho kontrolovali hned jako první věc po ránu. I když to není z počátku jednoduché.

  • Zkuste ranní čtení

Dalším milým způsobem, který vám vaše ráno zpříjemní, je, že se na pár minut pustíte do knížky, kterou máte na svém nočním stolku. Nebo si můžete přečíst naši tištěnou Marianne.

  • Nejdřív snídaně

Zároveň si můžete říct, že předtím, než se podíváte na telefon, si zařídíte ranní hygienu a připravíte dobrou a vydatnou snídani. Tak alespoň načerpáte energii na vše, co vás na mobilu potom čeká.

  • Vychutnejte si šálek kávy nebo čaje

Pokud snídáte až v práci, nebo jednoduše velké snídaně nejsou „to vaše“, vypijte si po ránu v klidu teplý čaj nebo kávu. Příjemně vás to naladí.

  • Ranní jóga

Začněte svůj den pomalou a příjemnou jógou, kterou se zároveň protáhnete. Můžete si v jejím rámci i zameditovat. Rozpumpuje vaše srdce a může vám pomoci získat jasnost a soustředit se po zbytek dne. Zároveň může trvat třeba jen půl hodinky.

  • Naplánujte si svůj den

Udělejte si seznam úkolů. Naplánování dne a vytvoření seznamu toho, co je třeba udělat, může pomoci připravit vaši mysl na váš celý den.

  • Využijte ráno k péči o sebe

Ráno si můžete i užít svou „skin care“ rutinu. Tedy použít svůj oblíbený krém na obličej a tak podobně.

  • Poslechněte si hudbu či podcast

Příjemně se můžete naladit i poslechem vaší oblíbené hudby, nebo nějakého zajímavého podcastu.

Veškeré tyto aktivity mohou trvat jen pár minut. Tedy možná tu dobu, kterou strávíte rolováním na sociálních sítích. Můžete si zároveň vymyslet něco jiného, co bude vyhovovat přímo vám. V každém případě nastartují váš den nejspíš lépe.

Mohlo by se vám líbit

Ani přes práh ložnice! Proč se nevyplácí, když usínáte s mobilem na nočním stolku?

Přečíst si poslední pracovní e-maily, mrknout na zpravodajské video a pomalu usínat při scrollování sociálních sítí. Mobilní telefony se staly nedílnou součástí našeho života, a tak nám dělají společnost i na místech, na kterých nemají co dělat. Řeč je například o ložnici.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Móda
Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Poradna
Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu