Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Šedá je dobrá aneb Urozené ženy, které se nebojí šedin

Zdá se, že šedá revoluce dorazila také za brány královských paláců. A tak už je celkem běžné, že vídáme královny a princezny s šedými pramínky vlasů.

Šediny! Téma, které ve společnosti stále vzbuzuje silné emoce. Zatímco některé ženy nechápou, proč by šediny měly dávat na odiv, jiné sebevědomě odmítají barvy na vlasy a nechávají promluvit matku přírodu. V případě šedin neexistuje „správný“ a „špatný“ postoj, každá žena je totiž jiná a každá má právo na to, aby rozhodovala o (ne)šedivém osudu svých vlasů. Přesto obdivujeme všechny, které se nebojí vybočit ze zajetých konvencí a jdou vstříc šedinám. A dvojnásob tento odvážný krok obdivujeme u žen, které jsou na očích! U žen, které světu ukazují, že za šediny se rozhodně stydět nemusíme.

Možná vás překvapí, že takové ženy nalezneme také v královských kruzích, tedy v rodinách, kterým vládnou pravidla krásy i stylu.

Mohlo by se vám líbit

Catherine Zeta-Jones: Další hollywoodská hvězda, která se nestydí za své šediny

Hollywoodská herečka Catherine Zeta-Jones se připojuje k ženám, které se nebojí stárnutí, respektive šedin.
marianne.cz

Královna Letizia

Nebudeme lhát, královna Letizia je naším dlouhodobým vzorem. Vytříbený módní vkus, elegance i veřejný projev patří k přednostem španělské královny. K výčtu jejích předností ale zákonitě musíme přidat také způsob, jakým Letizia přijala své šediny. Zatímco mnoho královniných vrstevnic by počáteční šedivé pramínky zakrývalo vlasovými barvami, Letizia se rozhodla, že udělá pravý opak. Své šediny pojala jako přirozenou součást života, kterou není třeba maskovat. I když si španělská veřejnost zprvu myslela, že královniny šediny jsou důsledkem dlouhého lockdownu, Letizia v posledních měsících dokázala, že to s šedinami myslí vážně.

Info ikona
Šedé vlasy

Princezna Caroline z Hannoveru

Už v létě 2020 si bystří pozorovatelé všimli, že princezna Caroline z Hannoveru pomaloučku polehoučku přestává zakrývat své šediny. I v tomto případě zůstávalo tajemstvím, zda jsou viditelné šediny důsledkem zavřených kadeřnických salónů, nebo jde o záměr. Mimochodem, druhá možnost byla správná! Na parkurový závod Grand Prix de Prince, který se odehrál v červenci 2021, dorazila princezna Caroline v elegantním bílém overalu Halston, kterému dominoval šedý bob nad ramena. Zdá se, že dcera Grace Kelly zdědila po své mamince nejen krásu, ale také pozitivní přístup ke stárnutí.

Info ikona
Princezn Caroline

Elizabeth McGovern

Pravda, Elizabeth McGovern nekoluje v žilách modrá krev, přesto ji tak trošku v kolonce „urozené ženy“ máme. Vše je dáno skutečností, že herečka McGovern ztvárňuje postavu Lady Crawley v seriálu Panství Downtown. Na premiéře jeho filmového zpracování Panství Downtown: Zlatá éra byla Elizabeth McGovern k nepřehlédnutí. Nejenže přítomné zaujala sametovými šaty na ramena, ale také svým neuvěřitelně stylovým účesem, kterému dominovaly právě šedé vlasy. Pokud ještě někdy uslyšíte, že šediny nejsou sexy, pak dotyčnému ukažte právě fotografii Elizabeth McGovern z červeného koberce!

Info ikona
Herečka

Cesta ke krásným šedinám

Přemýšlíte, že svým vlasům vdechnete přirozenost. I když by se mohlo zdát, že šedé vlasy nepotřebují péči, opak je pravdou. Vlasy bez pigmentu totiž bývají sušší a krepatější. V každém případě se vyplatí, když sáhnete po vlasových přípravcích, které jsou speciálně vytvořené pro šedé vlasy.

Jejich hlavní předností je extra hydratace, po které šediny přímo volají. Vlasy můžete hýčkat také výživnými maskami na olejové bázi. Mnoho žen by dalo ruku do ohně za vlasovou masku s arganovým olejem, avšak záleží pouze na vašich preferencích. Pokud si nejste jistá, po jakých produktech sáhnout, pomocnou ruku vám jistě podá vaše kadeřnice.

Zdroj: tatler.com

Mohlo by se vám líbit

Důkaz, že šedá barva ve vlasech je trendy! Vyzkoušejte grombré

O tom, že šedá je dobrá, nás přesvědčil už filmový snímek Fifty Shades of Grey. Aktuálně se ale šedá barva stala důležitou součástí vlasového trendu s názvem grombré, který bortí mýty o šedinách a dokazuje, že přirozenost je tou nejlepší ženskou zbraní.
marianne.cz

Související články

Životní styl
8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky