Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Vrásky na krku od koukání do telefonu. Jak jim předejít?

Info ikona
Krk

Je známý fakt, že chytré telefony nepřinesly jen pokrok, ale i spoustu problémů, jako jsou závislosti na hrách či sociálních sítích. Ale věděly jste, že se nám kvůli nim dělají i vrásky na krku? Zatočme s nimi!

Markéta Vörös | 11. 03. 2021

Známe to asi všechny. Je ráno, ležíme v posteli a rozespale mžouráme do mobilu. Kontrolujeme e-maily, esemesky, Instagram, Messenger, WhatsApp, Twitter – dosaďte si sama. Strach, že něco propásneme, je tak silný, že zíráním do displeje trávíme denně hodiny. Jelikož při surfování na mobilu skláníme hlavu až o šedesát stupňů, nakládáme páteři váhu odpovídající sedm­advaceti kilogramům. Není divu, že večer úpíme bolestí! K tomu všemu připočítejme vrásky na krku, kterých se o pár let později budeme těžce zbavovat. Je potřeba jednat, než bude pozdě.

Tech neck – to nechcete

Dermatologové v USA mají pro tento nový fenomén název „tech neck“ – česky „technický krk“. Shodují se, že v poslední době vídají už u dvacetiletých dívek takové vrásky na krku, jaké mívají většinou ženy po padesátce. Tech neck – to zkrátka nechcete. Takže nezbývá než přistoupit k prevenci. V posteli si například můžete lehnout na bok, abyste neskláněla bradu. Během dne, kdy budete v telefonu surfovat na internetu nebo vyťukávat zprávy, zvedněte telefon až k úrovni nosu. Obrovskou službu vám udělá i pravidelné protahování krku. Sedněte si vzpřímeně, hlavu držte v prodloužení páteře a ruce zkřižte za hlavou. Otočte hlavu diagonálně (přibližně pod úhlem 60°) a s výdechem směrem dolů protáhněte. A stejně tak na opačnou stranu.

Mohlo by se vám líbit

Hollywoodský trik

Zanedbávat byste neměla ani správnou kosmetickou péči. Většina žen si obličej čistí důkladně, ale krk a dekolt vynechávají. Večer před spaním aplikujte odličovací produkty i na krk a bavlněnou houbičkou je pak smyjte. Nezapomínejte ani na strany a zadní část krku. Do vaší večerní beauty rutiny můžete zařadit i pravidelnou masáž krku kamenem gua sha a alespoň jednou týdně si dopřejte výživnou zpevňující masku. Když se budete chtít hodně rozmazlit, můžete zvolit luxusní diamantovou masku na krk a dekolt 111Skin (prodává Cult Beauty), na kterou nedají dopustit celebrity jako Rosie Huntington-Whiteley, Kim Kardashian nebo Priyanka Chopra. A kromě toho všeho zkuste občas mobil úplně odložit. I když se vám může zdát, že nebýt online je společensky nepřijatelné, není to tak. Čím dál víc lidí vypíná mobil minimálně večer a o víkendu. Zkuste to taky.

Mohlo by se vám líbit