Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

10 kroků k dokonalé pleti, kterou se pyšní Korejky

Toužíte po dokonalé pleti bez jediné chybičky? Inspirujte se kosmetickou rutinou Korejek, které jsou proslulé svou bezchybnou pletí.

Už dávno neplatí, že korejské kosmetické produkty nakoupíte výhradně v Asii. I díky tomu se v našich končinách daří fenoménu K-beauty, tedy korejské kosmetice a jejím tradičním deseti krokům v péči o pleť. „Korejské ženy věří, že bezchybná a zářivá pleť je známkou skutečné krásy. Už před mnoha staletími korejské ženy nevystavovaly svou pokožku slunečnímu záření, protože chtěly dosáhout zdravé a porcelánové pleti. Pleť a její bezchybnost vnímají Korejci za velmi důležitý aspekt, protože se věří, že podle pleti poznáte svůj osud a štěstí,“ vysvětluje produktová ředitelka kosmetické společnosti Robyn Clifford pro Glamour Magazine. I když by se mohlo zdát, že kosmetická rutina o deseti krocích je zbytečně zdlouhavá, opak je pravdou. Korejky vnímají péči o pleť jako rituál, který si chtějí náležitě užít.

Mohlo by se vám líbit

Trend: Fermentace v kosmetice

Co se vám prvně vybaví, když se řekne fermentace? Výroba piva, saké či kvašené zelí? A co si představíte pod pojmem fermentace v kosmetice?
marianne.cz

10 kroků korejské kosmetické rutiny

Alfou a omegou korejské péče o pleť je metoda zvaná double cleansing, tedy dvojí čištění pleti. Nejprve na suchou pleť aplikujte čistící produkt na olejové bázi, který odstraní make-up, mastnotu či zbytky SPF. Následně obličej omyjte čistícím produktem na vodní bázi, s jehož pomocí pleť dokonale vyčistíte. Jakmile máte hotovo, vezměte si k ruce korejské tonikum. Mimochodem tonika od korejských značek jsou povětšinou zaměřená na zklidnění a hydrataci pokožky.

Nedílnou součástí korejské péče o pleť je použití esence. Pokud si myslíte, že tento krok můžete přeskočit, opak je pravdou. Každá rodilá Korejka vám potvrdí, že bez esence není kosmetická rutina perfektní. Díky esenci totiž maximálně hydratujete svou pleť, díky čemuž se následné produkty absorbují s větším účinkem. Po použití esence přichází na scénu sérum na míru. Zvolte si tedy sérum, které vám pomůže např. s hydratací, rozzářením pleti nebo vyplněním jemných vrásek.

Tipy na korejské kosmetické produkty

Na řadu přichází nejikoničtější krok v K-beauty, tedy použití plátýnkové masky. Je jenom na vás, zda si plátýnkovou masku budete dopřávat každý den, nebo pouze dvakrát týdně. Důležité je pouze to, abyste ji na obličeji měly zhruba 20 minut. Zároveň si vždy vyberte masku, která je schopná řešit specifický problém, například akné nebo dehydrataci. Zapomenout nemůžeme ani na péči o oční okolí. Vzhledem k tomu, že pleť okolo očí je velmi jemná, Korejky doporučují zvolit oční krém na bázi gelu nebo vody.

Stejně důležitá je také aplikace pleťového krému, který proniká hluboko do pokožky a dokonale ji hydratuje. Pokud tento korejský rituál krásy provádíte ráno, pak nezapomeňte ani na použití SPF. A pozor, SPF používejte za jakéhokoliv počasí. Tedy i během podzimních a zimních dnů. (Ne)pravidelnou součástí deseti korejských beauty kroků je také peeling pleti, díky kterému se zbavíte odumřelých kožních buněk a černých teček. S peelingem to ale nemusíte přehánět, bohatě postačí, když ho do své rutiny zařadíte jednou týdně.

Mohlo by se vám líbit

Probuďte se do krásy aneb produkty, které vaši pleť po ránu pořádně nakopnou

Otoky, kruhy pod očima i zašedlá pleť vznikají následkem nekvalitního spánku. Povolejte na pomoc masky všeho druhu, a vaše rána budou o poznání radostnější.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Nejkrásnější účes roku 2024 vhodný na dovolenou: Vytvořte si romantické plážové vlny

Nejkrásnější účes roku 2024 vhodný na dovolenou: Vytvořte si romantické plážové vlny

Krása
Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Krása
Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu